/bin/bash: Permission denied login as root

vladinc

New Member
хм.. нещо странно се получава и не мога да разбера защо.. ще съм признателен ако някой може да хвърли малко светлина по въпроса..
Инсталирах вчера VNC на ВПС-а и си цъках в GUI среда .. просто ей така за проба да видя как ще се държи ..
но пък не знам дали това или нещо друго се е прецакало .. не мога да се логна през SSH terminal .. дава ми
/bin/bash: Permission denied
и ме изхвърля.. паролата си е вярна защото ме логва и след това ме изхвърля моментално :shock:
някой да има идеи?
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

Провери какви са стойностите на :

Код:
PermitRootLogin  
StrictModes

в секция Authentication на : /etc/ssh/sshd_config
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

#permitrootlogin yes
#strictmodes yes
Но редовете са с # в началото .. трябва ли да ги махна ?
P.S. Махнах # , рестартирах sshd и пак не става..
да не е vnc-то да е enable някой загубен Selinux модул за защита ?
Проверих ги , ssh е в разрешените протоколи..
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

През VNC с какъв потребител се логваш и ако е изключено VNC-то можеш ли да влезеш с root ? Също когато си логнат с root какви получаваш като изход от командата:

Код:
 ls -al ~/.bashrc
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

през vnc-то с роот .. не смея да изключа vnc в момента защото това ми е единствения начин да се вържа .. ако го изключа и ssh пак ме изхвърли.. съм прецакан :)
ls -al ~/.bashrc :
- rw-r--r-- 1 root toot 176 (дата) /root/.bashrc
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

Защо да си прецакан? В контролния панел на VPS при доставчика (не конторлния панел на самия VPS) няма ли серийна конзола? Какво ползваш - OpenVZ, Xen, KVM ?
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

KVM , нямат сериина конзола.. имат някакъв VNC панел но нито с моя юзер и пас , нито с подадените ми от панела не мога да се логна..
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

KVM , нямат сериина конзола.. имат някакъв VNC панел но нито с моя юзер и пас , нито с подадените ми от панела не мога да се логна..

Абе къде ги намирате тези странни конфигурации..... как така нямат? Драсни им един панел и ги питай. Ако в действителност нямат резервен вариант за management освен SSH , еми смени доставчика.
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

Много кардинално решение, следващия път опиташ с командата semanage :) Все пак това е чара на linux, можеш да конфигурираш до всякакво ниво.
 
От: /bin/bash: Permission denied login as root

Самото наименование ти подсказва за какво е: Security-Enhanced Linux :)

SELinux is a security enhancement to Linux which allows users and administrators more control over access control.

А създава проблеми, защото повечето хора нямат представа как да конфигуритат системата си. Аз самия също трябва още доста да чета.
 

Горе