BIOS Master Password Generator за ASUS

leonssss

Well-Known Member
забравил съм пасса за biosа на Asus лаптопа ми и сега не мога да влезна в биоса.Не ми се разглобява целия лаптоп да вадя батерията на biosа.Някой знаели мастер парола за биоса на ASU F5N или как да си генерирам нова.Ползвах един генератор, но за нищо не става!
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

я пробвай да си смениш датата и пробвай тая парола

Asus laptops use current date which show at system start up to generate masterpassword.
For example: 2007—12—31 password: LAOLDOA0
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

мерси колега пробвал сам я тази не стана мисля защотото датата е друга
а тя не сможе да се смени
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Защо мислиш, че като му спреш тока паролата ще се махне?! :)
Лаптопа ти е за "доверен" сервиз. Пази парола се слага за защита на машината и информацията при кражба или изгубване. Ако беше толкова лесно да се махне, нямаше изобщо да я има...
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Защо мислиш, че като му спреш тока паролата ще се махне?! :)
Лаптопа ти е за "доверен" сервиз. Пази парола се слага за защита на машината и информацията при кражба или изгубване. Ако беше толкова лесно да се махне, нямаше изобщо да я има...

и сега ко трябва да им дам пари за да мога да си наглася първо да ми бутва сдто
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Ами след като си го заключил.
А след като си загубиш ключа, даваш ли пари за ключар?
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Ами след като си го заключил.
А след като си загубиш ключа, даваш ли пари за ключар?

аз не съм, го заключвал просто в сервизите някой го е затворил
а и друго слагам от друг лаптоп харда и пак тръгва но защо да търся пасс
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

забравил съм пасса за biosа на Asus лаптопа ми и сега не мога да влезна в биоса.

аз не съм, го заключвал просто в сервизите някой го е затворил
а и друго слагам от друг лаптоп харда и пак тръгва но защо да търся пасс

За пръв път чувам в някои сервиз да ти заключват лаптопа, без ти да си го поискал...
За да тръгне от друг лаптоп ХДД(windows) трябва тои да е много подобен. Ако включиш друг хард диск 90% ще ти иска да потвърдиш смяната на диска, а няма как да го направиш с заключен БИОС.
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

За пръв път чувам в някои сервиз да ти заключват лаптопа, без ти да си го поискал...
За да тръгне от друг лаптоп ХДД(windows) трябва тои да е много подобен. Ако включиш друг хард диск 90% ще ти иска да потвърдиш смяната на диска, а няма как да го направиш с заключен БИОС.

правя 2 дяла в единия слагам виндовса и си го инсталирам на първия
елементарно wotson
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

правя 2 дяла в единия слагам виндовса и си го инсталирам на първия
елементарно wotson

Елементарно само на теория :)
Искаш да кажеш, че ще сложиш нов диск, ще го направиш на 2 дяла? Или ще сложиш диск с уиндоус разделен на 2 дяла, и после от втория дял ще инсталираш върху първия. Тука има 2 въпроса:
1. Ако няма уиндоус как ще ти boot-не да стингнеш до D: и да пуснеш инсталация
2. Ако има уиндоус инсталиран на друг компютър, от къде си сигурен, че се тръгне и на твоя....(точно пред малко правихме същата хватка. Идва клиентс с развален диск, носи втори и вика тука има седмица, ще го сложим и готово... да ама не :)
Даже и да приемем, че уиндоуса стартира на другата конфигурация, сигурен ли си, ще ще ти да преинсталираш уиндоус върху уиндоус?
 
От: От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Елементарно само на теория :)
Искаш да кажеш, че ще сложиш нов диск, ще го направиш на 2 дяла? Или ще сложиш диск с уиндоус разделен на 2 дяла, и после от втория дял ще инсталираш върху първия. Тука има 2 въпроса:
1. Ако няма уиндоус как ще ти boot-не да стингнеш до D: и да пуснеш инсталация
2. Ако има уиндоус инсталиран на друг компютър, от къде си сигурен, че се тръгне и на твоя....(точно пред малко правихме същата хватка. Идва клиентс с развален диск, носи втори и вика тука има седмица, ще го сложим и готово... да ама не :)
Даже и да приемем, че уиндоуса стартира на другата конфигурация, сигурен ли си, ще ще ти да преинсталираш уиндоус върху уиндоус?

по сервизите слагат имиджи

на въпросите

виндоса се инсталира на друг лаптоп
после прехвърляш харда
и в саве моде натискаш екзето от другия дял и се инсалирва чистичък виндус
 
От: От: BIOS Master Password Generator за ASUS

по сервизите слагат имиджи

на въпросите

виндоса се инсталира на друг лаптоп
после прехвърляш харда
и в саве моде натискаш екзето от другия дял и се инсалирва чистичък виндус
Какво общо има BIOS паролата с image. И не не слагат image
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

ами като не знаеш паса

на друг латоп си слагаш всичко и сменяш харда.
есествено слаат имиджи и то това е практика
със всичките му програми
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Или даваш 20 леа за сервиз

И го хващат с крадения лаптоп :D
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

Опа, скоро имах точно същия проблем със Asus - BIOS Master password ми искаше за да направя каквото и да е с лаптопа. Занесох го на сервиз - Most computers (там от където го бях купил) и ми го оправиха за 4 дена. Беше още в гаранция, така че не знам колко би ти струвало.

Интересно е как се появи проблема - не бях включвал лаптопа към 10 месеца, общо взето от както беше купен, и като си го включих ми искаше тази парола. Малко странно беше за мен, но уви - като не си с MacPro, изпитваш всякакви страннотии.
 
От: BIOS Master Password Generator за ASUS

При енергонезависимата полупроводникова памет го има този проблем - ако няма захранване от дълго време може да се объркат данните.

Затова не трябва да разчитате на архиви записани на флашки и SSD дискове, които не включвате често към захранване.
 

Горе