Bitcoin / Биткойн

Има ли някои които да търгува на финансовите борси (plus500, trader.bg и т.н.) и какво му е мнението за СФД търгуването с криптовалути ? Виждам че брокерите са една идея по улеснени за работа (по-бързо работят), предлагат г/д добри курсове на различните коини, шанса да затворят и да приберат всички коини (вложения) е по-малък в сравнение с bitfinex примерно ... но нещо ми се губи в цялата розова картинка.
 
CFD не е договор за покупка на крипто, а възможност за правене на пари от промяната на цената и само това - не притежаваш никакъв актив и имаш ливъридж
 
CFD не е договор за покупка на крипто, а възможност за правене на пари от промяната на цената и само това - не притежаваш никакъв актив и имаш ливъридж
Това ясно .. но така или иначе на този етап повечето хора купуват крипто с цел правене на пари от промяната на цената. Мисълта ми е че ако купуваш крипто с цел правене на пари от промяната на цената в КФД не е ли по-добре за тази цел - няма такси при покупка/продажба, не чакаш потвърждение за блоковете, не съхраняваш един куп секрет кейс, фрази и т.н. за портфейли. Но все си мисля че нещо ми се губи.
 
Нищо не ти се губи.
Не могат ли да ми затворят принудително позициите ? Примерно купуваш 100 XRP на стойност $1/XRP и решиш да влезеш след година когато XRP е примерно $1.1 за да затвориш позиции да продадеш и да спечелиш от маржина. Виждам че за крипто инструментите могат да се търгуват и събота/неделя но все си мисля че има някакви ограничения.
 
https://lightning.network/

Някой знае ли кога тази технология ще я приложат в Bitcoin.. Защото според мен, ако я приложат редица алткойни просто ще заминат на вятъра..
 
Пичове, кажете на кои места трябва да се регистрирам за купя валута. Ако може да пратите и линк към някой тема или урок как става регистрацията.
 
Пичове, кажете на кои места трябва да се регистрирам за купя валута. Ако може да пратите и линк към някой тема или урок как става регистрацията.

Bitcoinborsa/tochka/bg

В секцията "въпроси" е описано как може да купиш.

След нова година и crypto/tochka/bg
 
То и в Coinbase.com става да се купят 3-4 от популярните крипто валути с дебитна карта, но трябва да пробваш. На мен ми даде грешка, че нямам пари в картата, а покупката ми се осъществи. Явно нещо е претоварен сайта...
 
Ще ми обясните ли защо coinbase.com искат да ми подарят биткойн, ако си отворя акаунт при тях. И на каква стойност е този подарен биткойн? Използвах чат бота им в месинджър. В момента, в който си отворя акаунт ми прехвърлят безплатен биткойн. Всички знаем, че безплатен обяд няма. Къде е уловката?
 
ко мислите за verge и другите простотии на оня мизерник McAfee
някой му хакнал туитъра и рекламира някви шитни като digibyte и bytecoin (които си оправили сайтовете дори), а преди месеци бяха умрели, само от байткойна стопих един акаунт от 4 биткойна по онова време на 1 :D
 
Ще ми обясните ли защо coinbase.com искат да ми подарят биткойн, ако си отворя акаунт при тях. И на каква стойност е този подарен биткойн? Използвах чат бота им в месинджър. В момента, в който си отворя акаунт ми прехвърлят безплатен биткойн. Всички знаем, че безплатен обяд няма. Къде е уловката?
Тоест ти подаряват 15 хиляди долара ? Къде го прочете това ?
 
Ще ми обясните ли защо coinbase.com искат да ми подарят биткойн, ако си отворя акаунт при тях. И на каква стойност е този подарен биткойн? Използвах чат бота им в месинджър. В момента, в който си отворя акаунт ми прехвърлят безплатен биткойн. Всички знаем, че безплатен обяд няма. Къде е уловката?

How it works:
1. Start by visiting the referrals page. From this page you can copy your referral link or send an invite email to a friend.
2. Your friends can click the referral link (or the link in the email) and sign up for a Coinbase account.
3. They will then complete their account and initiate a buy or sell in one of our supported countries.
4. If your friend visits coinbase.com/trade and initiates a buy or sell of $100 USD or more (or 100 USD equivalent of your domestic currency) within 180 days of opening his or her account, you both will receive a 10 USD (or 10 USD equivalent of your domestic currency) referral bonus when the order completes. Orders can take up to 4 business days to complete.
 
Може скоро да видим това което не сме виждали, но биткойна ще е все нагоре, щото става все по труден за добиване. Перфектните пари са факт... Криптовалутите са бъдещето, всичко останало е минало облечено в агония и мъки да си запази позициите на средство за обращение
 
Може скоро да видим това което не сме виждали, но биткойна ще е все нагоре, щото става все по труден за добиване. Перфектните пари са факт... Криптовалутите са бъдещето, всичко останало е минало облечено в агония и мъки да си запази позициите на средство за обращение

По-леко с ракията :D
 
@Platinum началник, за прекалено елементарна приемаш аудиторията тук.
Горе в адресбара пише предприемач,а не бегемама.
Кажи с две приказки каква е мотивацията ти да се регистрираш и да избълваш 40 мнения в тема за виртуална валута - материя която явно владееш, колкото аз цигулката (чувал съм, че съществува).

Все още се чудя дали не си поредния Ивайлов акаунт ...
 

Горе