Bitcoin / Биткойн

Тъжно е, защото казваш неща, които не са верни. Мислиш си, че разбираш как работи, но не е така.
Няма как да спорим, ти просто говориш неща, които си чул или не знам и аз. Питай въпроси, ще ти отговоря.

Отговорих ти, защо не е пирамида. Кратко, точно и ясно, ако не си ме разбрал ще ти повторя.
Парите са network. Ако отидеш в някой остров с талибани и им предложиш долари, няма да ги приемат, защото те ползват монети от злато (примерно). Демек твоята едница не важи за тяхната мрежа. (Това важи и за биткойн)
Дадох ти пример с друга мрежа - социалната мрежа фейсбук. Ако ти си единствения човек в нея, каква стойност ще има?
Ако само ти имаш телефон, каква стойност ще има този телефон като няма на кого да се обадиш? Обаче изведнъж се появява втори човек и той покачва стойността на мрежата, защото вие вече може да си говорите.
Абсолютно същото е и с биткойн. Стойността на биткойн е пряко свързана с хората, които го ползват.

Няма как да очакваш да се развие за 8 години. Искаш да се върнем назад в историята? Кажи ми колко време е трябвало да хората да се съгласят, че златото има стойност.
Със сигурност биткойн ще се развие по бързо само заради технологиите, социал медии и т.н.

Повярвай ми не само аз и 'бай ганьо' знаем стойността. По последни данни почти 600 000 са ползвали биткойн адресите си през последния месец.

Питай въпроси и ще ти отговоря. По добре това от колкото да казваш неща, които не са верни. Склонен съм да ти отделя от времето си, за да ти ги обясня.
Аз говоря вярни неща които ти явно не знаеш. Кажи кое не е вярно? Конкретно обаче не с примери в стил пейката пред блока, острови, талибани, фейсбук,телефони и тн. Ти знаеш ли че биткойн е регулиран в сащ като финансов инструмент например? Че е обложена с данъци печалбата от него и IRS задължава борсите да им подават данните на потребителите.а там данъка стига до 40% например. Ама трябва да знаеш английски за да се информираш не става с тъпи примери. Нали искаш биткойн да измести парите ами тогава го сравнявай с тях а не с телефони и социални мрежи и тн.
Парите вървят навсякъде и може да си ги събираш и спиш спокойно. Ако 1 биткойн стане 1$ или 1€ фиксирано то на следващия ден може да замени парите но ако всички хора на света се включат системата ще рухне. Банките могат да извършват в пъти повече транзакции в секунда от биткойн който е ограничен така че като казваш че говоря неверни неща просто ми ги покажи и кажи верните и ще се съглася с теб. Ето малко инфо за статута на биткойн по света малко с факти да поговорим че само филосовстваме
https://www.bitcoinmarketjournal.com/bitcoin-regulation-by-country/
 
Последно редактирано:
Само от това последното ли да ти казвам кое е грешно или трябва да връщам и назад?
Казах ти питай въпроси, ти пак пишеш глупости.

Давам ти примери за network по опростен начин, за да ме разбереш. Сега това, че ти не можеш да включиш 2 и 2 е твой проблем.

Сигурно 10 пъти казах, че биткойн няма да измести парите. Най-вероятно ще има друга валута, която ще използва блокчейн технологията и ще бъде 'stable'. Демек 1 единица ще бъде равна на 1 долар.
Има няколко такива вече, коя ще е най-успешната трудно е да се каже на този етап. Което по принцип губи смисъла на цялата децентрализация.

Всяка банкова система има някакъв лимит на транзакциите, ако си мислиш, че могат да правят безброй много се лъжеш.
До колкото знам VISA могат да правят около 24 000 транзакции на секунда.
Ако трябва да сравняваме това с криптовалута, която е създадена с такава идея - Ripple - те могат да правят около 1500 транзакции на секунда.
Пейпал могат правят около 200-300 TPS. Сега тука ще скочиш и ще кажеш - ето видя ли, ако всички ползват ripple ще се срине.
Visa е създадена през 60те години и са имали време да достигнат тази числа на транзакция. Все още се работи по рипъл и има голям потенциал това да се подобри.
Тук идва и следващото нещо transaction fee на Visa колко е ? 1-2-3%? На рипъл е почти 0. Това, че транзакцията става за секунди, нали няма да го говорим.
(бахти тоз пейпал, 3 дена пари чакам, че и събота и неделя не работили... представяш ли си)

Разбира се, ще отбележа и малките 7 транзакции на секунда за Биткойн. Като добавя, че от тази година има lightning network, което подобрява транзакциите значително.
Това е една от мойте причини заради, които смятам, че биткойн няма да замени парите. Няма да си купуваме кафенца с него, както много хора си мислят.


Сега видях едит-а ти. Правя мой.
Не разбирам на теб какъв точно ти е проблема с това, че на места по света е регулиран биткойна? Искаш да кажеш, че е лошо или че е добро?
 
Последно редактирано:
Само от това последното ли да ти казвам кое е грешно или трябва да връщам и назад?
Казах ти питай въпроси, ти пак пишеш глупости.

Давам ти примери за network по опростен начин, за да ме разбереш. Сега това, че ти не можеш да включиш 2 и 2 е твой проблем.

Сигурно 10 пъти казах, че биткойн няма да измести парите. Най-вероятно ще има друга валута, която ще използва блокчейн технологията и ще бъде 'stable'. Демек 1 единица ще бъде равна на 1 долар.
Има няколко такива вече, коя ще е най-успешната трудно е да се каже на този етап. Което по принцип губи смисъла на цялата децентрализация.

Всяка банкова система има някакъв лимит на транзакциите, ако си мислиш, че могат да правят безброй много се лъжеш.
До колкото знам VISA могат да правят около 24 000 транзакции на секунда.
Ако трябва да сравняваме това с криптовалута, която е създадена с такава идея - Ripple - те могат да правят около 1500 транзакции на секунда.
Пейпал могат правят около 200-300 TPS. Сега тука ще скочиш и ще кажеш - ето видя ли, ако всички ползват ripple ще се срине.
Visa е създадена през 60те години и са имали време да достигнат тази числа на транзакция. Все още се работи по рипъл и има голям потенциал това да се подобри.
Тук идва и следващото нещо transaction fee на Visa колко е ? 1-2-3%? На рипъл е почти 0. Това, че транзакцията става за секунди, нали няма да го говорим.
(бахти тоз пейпал, 3 дена пари чакам, че и събота и неделя не работили... представяш ли си)

Разбира се, ще отбележа и малките 7 транзакции на секунда за Биткойн. Като добавя, че от тази година има lightning network, което подобрява транзакциите значително.
Това е една от мойте причини заради, които смятам, че биткойн няма да замени парите. Няма да си купуваме кафенца с него, както много хора си мислят.


Сега видях едит-а ти. Правя мой.
Не разбирам на теб какъв точно ти е проблема с това, че на места по света е регулиран биткойна? Искаш да кажеш, че е лошо или че е добро?
Показах ти линка за да видиш че в сащ и регулиран като commodity и няма как да стане мерна единица за каквото и да било, нещо което ти каза че очакваш.
Относно xrp няма как да го приемат банките или който и да било защото по-голямата част от койните се притежава от собственика на рипъл. А и това го говорят от 1 година и нищо не са постигнали освен фейк нюс, то не беше партнйорство с пайпал с тая банка с оная банка но фактите показват че не могат да постигнат целта си.
Ето сео от пейпал какво казва: виш какво казва особено защо не става за store of value- запазване на стойност каквото аз ти казах хехе и че е скам и тн.
https://www.google.bg/amp/s/www.rec...yptocurrency-mining-pump-dump-fraud-ico-value
 
Последно редактирано:
This is a contributed post by Bill Harris, former CEO of Intuit and founding CEO of PayPal and Personal Capital.I’m tired of saying, “Be careful, it’s speculative.” Then, “Be careful, it’s gambling.” Then, “Be careful, it’s a bubble.” Okay, I’ll say it: Bitcoin is a scam.

In my opinion, it’s a colossal pump-and-dump scheme, the likes of which the world has never seen. In a pump-and-dump game, promoters “pump” up the price of a security creating a speculative frenzy, then “dump” some of their holdings at artificially high prices. And some cryptocurrencies are pure frauds. Ernst & Young estimates that 10 percent of the money raised for initial coin offerings has been stolen.

The losers are ill-informed buyers caught up in the spiral of greed. The result is a massive transfer of wealth from ordinary families to internet promoters. And “massive” is a massive understatement — 1,500 different cryptocurrencies now register over $300 billion of “value.”


It helps to understand that a bitcoin has no value at all.

Promoters claim cryptocurrency is valuable as (1) a means of payment, (2) a store of value and/or (3) a thing in itself. None of these claims are true.

1. Means of Payment. Bitcoins are accepted almost nowhere, and some cryptocurrencies nowhere at all. Even where accepted, a currency whose value can swing 10 percent or more in a single day is useless as a means of payment.

2. Store of Value. Extreme price volatility also makes bitcoin undesirable as a store of value. And the storehouses — the cryptocurrency trading exchanges — are far less reliable and trustworthy than ordinary banks and brokers.


3. Thing in Itself. A bitcoin has no intrinsic value. It only has value if people think other people will buy it for a higher price — the Greater Fool theory.

Some cryptocurrencies, like Sweatcoin, which is redeemable for workout gear, are the equivalent of online coupons or frequent flier points — a purpose better served by simple promo codes than complex encryption.

Indeed, for the vast majority of uses, bitcoin has no role. Dollars, pounds, euros, yen and renminbi are better means of payment, stores of value and things in themselves.


trace who buys and sells — its use is dominated by illegal endeavors.

Most heavy users of bitcoin are criminals, such as Silk Road and WannaCry ransomware. Too many bitcoin exchanges have experienced spectacular heists, such as NiceHashand Coincheck, or outright fraud, such as Mt. Gox and Bitfunder. Way too many Initial Coin Offerings are scams — 418 of the 902 ICOs in 2017 have already failed.

Hackers are getting into the act. It’s estimated that 90 percent of all remote hacking is now focused on bitcoin theft by commandeering other people’s computers to mine coins.


Even ordinary buyers are flouting the law. Tax law requires that every sale of cryptocurrency be recorded as a capital gain or loss and, of course, most bitcoin sellers fail to do so. The IRS recently ordered one major exchange to produce records of every significant transaction.

And yet, a prominent Silicon Valley promoter of bitcoin proclaims that “Bitcoin is going to transform society ... Bitcoin’s been very resilient. It stayed alive during a very difficult time when there was the Silk Road mess, when Mt. Gox stole all that Bitcoin ...” He argues the criminal activity shows that bitcoin is strong. I’d say it shows that bitcoin is used for criminal activity.
 
Последно редактирано:
Това, че е regulated в няколко държави реално не означава нищо. Единствено, че държавата иска да спечели (отново) на гърба на трейдърите като взима част от печалбата.
Сега нали искат да пуснат ETF за биткойн, така както има за злато.
Рипъл за 1 година има няколко партньорства, нищо 'УАУ', но една година е нищо. Тепърва банките се чудят как да вкарат блокчейн технолигята и дали въобще да я вкарват. Дадох ти пример с рипъл да сравниш транзакциите и това, че реално е възможно да се достигнат до нива на транзакции като на пайпал, а дори и Visa.

Това, което Пайпал казва за биткойн е напълно нормално. Биткойн и блокчейн е пряк конкурент на всички банкови системи. Мога да ти пратя линкове за още такива 'банкери' които са против биткойн. Нормално е.

1. Means of payment - Както казах, биткойн няма да се ползва за day to day transactions. Това отпада на този етап. Нито една друга валута, няма да се ползва точно заради това, че всеки ден може да е 10% нагоре или 10% надолу. Сигурно ще има stable coin backed by dollars. Както написах по-горе

2. Store of values - Златото също е било много волативно в началото си. Докато хората са се съгласили, че има стойност и е минало доста повече от няколко години. Когато повече хора решат, че биткойн има value, тогава цената ще се стабилизира. Тогава sell и buy orders (оverall) ще се борят постоянно, както е на златото сега. Така ще се намали и волативността. Няма как за няколко години да се очакват големи промени. Приеми факта, че 80% от хората влязаха с цел да станат богати, без да разбират за какво става дума. Този балон ще се повтори поне още 3-4 пъти.

3. Things in self - Тук съм съгласен до няква степен, биткойн има стойност само за тези, които го ползват. Това важни за почти всяка валута. Пука ли ми колко е индийските рупли? Както казах bitcoin е network. И стойността на биткойн зависи от големината на този network. Ако само 1 човек ползва биткойн, нали няма как да има стойност. Обаче ако 600 000 го ползват всеки месец, тук вече стойността се качва. Това не е нещо ново. Така работи всяка една мрежа. Дадох ти примери с други такива мрежи. Това не означава, че е нещо лошо.

Голяма част от ICO's ще фейлнат. Това е факт. Както е било в миналото с интернет балона, едва няколко компании са излезнали и са живи до ден днешен. Нищо ново под слънцето. Трябва някаква регулация на ICO's и това ще стане с времето.
Биткойн се използва от криминалс. Това е факт. Факт е и че на голяма част от 100 доларови банкоти се намират следи от кокаин и други наркотични вещества. Сигурно долара не се ползва за криминални дейности.
Хакери, да има хакери. Нормално е, живеем свързани в интернет 24/7. Се едно е нямало хаквания на пейпал акаунти. Ако не можеш да се опазиш сам, няма кой да те спаси.

Да, както е с всеки трейдинг, трябва да платиш данък върху печалбата, отново нищо ново. Нормално е държавата да иска да хване някво парченце от туй чудо наречено биткойн.


Като цяло, много готино написано, но нищо особено не казва. Казва неща, които до няква степен са верни, но ги казва по този начин, че се едно хакерите вмомента само с биткойн се занимават.
Хаквания на пейпал акаунти не стават, не! Фирми, които събират crownfuding, не фалирват след 2 години, не. Луд ли си някой да ползва долари или евро за криминални дейности??
Такива неща само в крипто стават!
Няма как да очакваш да сме под една финансова система хиляди години.
Изведнъж да се появи дигитална криптовалута и да промени всичко за няколко години.


Виж какво пише най-отдолу на статията, нещо което съм съгласен.

It’s the job of the SEC and other regulators to protect ordinary investors from misleading and fraudulent schemes.

Вмомента SEC обмислят ETF за bitcoin.
Ако SEC обяви, че е фрауд и е скам, окей.
Обаче ако обяви positive ETF какво правим? Какво ще е тогава оправданието?

Нека да изчакаме и да видим какво ще кажат те.
 
Последно редактирано:
Виж какво пише най-отдолу на статията, нещо което съм съгласен.

It’s the job of the SEC and other regulators to protect ordinary investors from misleading and fraudulent schemes.

Дреме им на фурката. Всички държавни работи са такива, че гледат да угодят на себе си, докато дават вид че вършат каквото трябва. Всички лотарии и казина са fraudulent schemes, в които много "инвеститори" постоянно си губят парите, и въпреки това си съществуват. За държавните органи хората са просто биологични единици, които не биха искали да разсърдят прекалено много.

@jasonborn, още не си ми отговорил на въпроса. По твоите критерии за пирамида, не смяташ ли че финансовата система е най-голямата такава?

3. Things in self - След 100 години какво бихме ползвали като средство за разплащане, нещо което има собствена стойност ли? Как по-точно ще стане? Подходящите материали за целта отдавна са известни - злато и сребро. И също така отдавна са изхвърлени от употреба. Внуците ни едва ли ще носят смартфони в джобовете си, камо ли монети и хартийки. То и сега все по-малко носят монети и хартийки. Значи остава да е нещо нематериално. Кое нематериално обаче има присъща стойност? Сигурно ще обезпечим долара със злато... пак ли, и за колко време? Никога не се е знаело една банка колко точно злато държи в резервите си, така че и обезпечаването винаги е било илюзия.
 
Дреме им на фурката. Всички държавни работи са такива, че гледат да угодят на себе си, докато дават вид че вършат каквото трябва. Всички лотарии и казина са fraudulent schemes, в които много "инвеститори" постоянно си губят парите, и въпреки това си съществуват. За държавните органи хората са просто биологични единици, които не биха искали да разсърдят прекалено много.

Е то е ясно, че няма как да го пуснат ETF без да имат изгода. Кой знае - може би заради това го бавят толкова, да може да свалят пазара, за да може да влезнат на ниска цена.
Само времето ще покаже. В двата варианта мен ме устройва.
 
Дами и господа, обявявам началото на следващия Bull Run :) Биткойна чукна $4500 доста по-бързо отколкото очаквах. Това ми напомня как точно преди година бях силно озадачен от инерцията с която задмина $10,000 и стигна $20,000, беше супер неестествено. Е, сега неестествено би било да стигне $2,000, и не че е невъзможно, но ако стане ще бъде много бързо. До някъде се надявам да стане, би било много интересно, но обикновено интересните моменти се случват на зелена територия. Въобще ако нещо екстремно става сега в близките дни, то ще е като това дето ставаше преди година в последните дни от Bull Run-а - твърде луди цени, но сравнително за кратко. Кой продал - продал. Нека покупките започнат Сега ;)
 
Биткойна бит ама етера го биха повече от $1400 на $130 и като нищо да отиде под $100. Още края на Март, началото на Април, когато беше +-$400 коментирах как според мен холдването е нелогично, тъй като в този си вид криптотата са бавни и въпреки това за 1 месец от $400 го изтреляха до $800, явно след това рибите са се усетили и затова почна бавното умиране... и ще продължи ако не направят радикални промени, което да позволи едно 1000-2000 транзакции в секунда без никакво забавяне, тогава вече може да се говори за изместване на банките и нов бул рън. Просто се чудя как от Април до Май стана този скок сещам се мрежата беше постоянно претоварена пращаш транзакция с 21 gwei, минимума, за да мине е станал 50, чакаш 1-2 часа да видиш кво ще стане с транзакцията, ще я дропнат ли, няма ли да я дропна и пускаш наново с 60, да ама минимума станал 100, така беше в тоя период и въпреки това рибите купуваха, а етера е в пъти по бърз от биткойна.

Не знам това новото животно bitcoin ABC, как е от към бързина ако отговаря на горните критерии, може да го напомпат стабилно и след това ще се види дали става или дали ще се помпа още или и то не става и ще мре...
 
Е да ама спекулацията е основна движеща сила към настоящия момент и при това положение фундаменталната логика много често може да се хвърли в кофата. Питай някой дето миналата година си е купувал койни, дали го е интересувало колко бързи са биткойна, етера или това което е купувал. Бързина е трябвала само за да се купи по-скоро, да не се изпусне момента. Като се засили цената в една посока, всеки само свещите гледа.

Cash, ABC, SV - тия са по-голям майтап от Doge-то. Какво значение има колко са бързи, ако създателите им са превъртели.
 
Я кажете по колко биткойна имате и на каква цена ги купихте? Аз нямам нито един биткойн от коментарите ми се разбира защо, но ми е интерестно вярващите колко вярват инвестирайки собствените си пари;
 
Браво на теб тесткиуи защото в момента хиляди хора по света имат суицидни мисли. Признавам си аз съм виновен, наплюх биткойн вчера и падна с 20% хаха
Още очаквам да ми отговорят щасливия георги и асеасроа колко койна имат и на каква цена са влезли.
 
@jasonborn, аз все още очаквам да ми отговориш на въпроса дали не смяташ финансовата система за най-голямата пирамида?
 
@jasonborn, аз все още очаквам да ми отговориш на въпроса дали не смяташ финансовата система за най-голямата пирамида?
Няма смисъл да ти отговарям. На тъп въпрос тъп отговор. Аз днес съм богат колкото вчера а ти с 20% по-малко. Сега отговорих ли ти? И е невъзможно да научиш някой на английски ако не знае азбуката, поне аз така се чуствам обяснавайки на георги и на теб защо биткойн не може да стане мерна единица за квото и да било. Казвам ви че една от функциите на хартиените пари е да запазват богатсвото вие ми се смеете. Еми братле различни левъли на инфо сме и не може да комуникираме по някой теми, и за тва спрях да споря с вас и ви попитах колко биткойна имате или ако е тайна поне кажете на каква цена сте влезли.
 
Последно редактирано:

Горе