Bitcoin / Биткойн

Здравейте! Хора какво мислите за CARTESI? Само за вчера цената се е качила до 1,8, днеска цената е паднала, но бавно се връща нагоре! Аз мисля че е доста интересен проект.

Също така, ония ден се появи някакъв нов койн, който се е качил над 400% - SHIBA INU? какво е това?
И още нещо, някой да е чувал за ПИ НЕТВОРК? Майнинг през телефон(В момента го правя)
 

Това е твоя човек, момчето доста се интересува и дава ценни съвети. Сигурните монети са BTC и ЕТH, така че няма да сгрешиш.

Истината никога не е в крайностите, този е напълно откачил. Всеки който го опонира с нещо го обявява за неграмотен, изостанал, тъп и какво ли още не. По близо е до проповедник сектант, отколкото до някакъв експерт. Новобранец в никакъв случай не трябва да му вярва, защото ще има само едната гледна точка, демек нищо общо с реалността. За мен е по вреден, отколкото полезен.
 
Явно не си го гледал достатъчно. Засяга и доста от срещуположното мнение, като дори си позволява "противопроповеднически" да посочва недостатъците на някои криптота, като например се сещам последно за Етириум.
 

10к$ до края на годината, впрочем за doge-тата, бях взел към 160 броя на 0.32, преди малко ги селнах, и ги бутнах в sicoin, поне знам че зад тях има идея. За етериума, какво ви е мнението, аз съм още зелен в криптото, но май натам отиват нещата, като захранвам нещо, гледам предимно да отива в етериум, а мисля и земя да продавам и парите да се сложат в eth..


А, може ли компетентно мнение относно това:

https://stopeip1559.org тук има повече инфо.

Абе като цяло, май няма какво да ме откаже да вкарвам пари в ETH преди 2.0.

Другите монетки, които съм си харесал са VET ( VeChain ) , и SiCoin, за long term

В Етемиум-а явно е бъдещето. Добре си го решил. SiCoin не ми е позната, а VET ще я разгледам по-детайлно. В Доге си вкарвай по някой $, когато е на дъното. Сам виждаш, че там капитализацията е плюс - минус 20 - 30 милиарда за 24 часа. Докато не продадеш не си загубил. Просто чакаш добра цена. И все пак да е сума, която можеш да прежалиш лесно. Спекулативна валута си е. Пуснал съм едни парички по трасето ДСК - iCard - Binance и утре ако е пак на червено ще пазарувам.
 
В Етемиум-а явно е бъдещето. Добре си го решил. SiCoin не ми е позната, а VET ще я разгледам по-детайлно. В Доге си вкарвай по някой $, когато е на дъното. Сам виждаш, че там капитализацията е плюс - минус 20 - 30 милиарда за 24 часа. Докато не продадеш не си загубил. Просто чакаш добра цена. И все пак да е сума, която можеш да прежалиш лесно. Спекулативна валута си е. Пуснал съм едни парички по трасето ДСК - iCard - Binance и утре ако е пак на червено ще пазарувам.
в crypto .com на един познат му мина с карта ( етериум ) (дск ) , без такса, поне така каза преди малко ( днес ) .. А пък аз се набутвам от guarda.co да местя в kraken. За бинанс, там хватката е да вкарваш в BNB ( binance coin ), че няма такса нали? И след това си ги развърташ в избраната валута?
 
Малко сложно ми звучи твоя начин на захранване. Пращам от ДСК в iCard (левова сметка) с дебитна карта 0.50 % от сумата (незабавно) или с безплатен банков превод (1 - 2 работни дни), от там в Binance със SEPA превод в Евро на цена 1 лв. Тоест ако не бързаш с транзакцията към iCard или просто имаш налична сума там, ти излиза 1 левче таксата.

Забравих да добавя, че в iCard си имаш виртулна карта като създадеш профила. Пускам ги от тях, а не директно от банката, защото по-лесно минават преводите.
 
Последно редактирано:
пак купих doge-та, 140 бройки, явно наистина ще трябва да се HODL до другата година като лаунчват.
 
Тази новина може да е преломна в света на крипто...

Още има...


Може ли да се плати от микросметка в Ипей към binance?

Едва ли. Това може да ти е полезно.


А по-горе съм написал начин на депозиране.

Здравейте! Хора какво мислите за CARTESI? Само за вчера цената се е качила до 1,8, днеска цената е паднала, но бавно се връща нагоре! Аз мисля че е доста интересен проект.

Също така, ония ден се появи някакъв нов койн, който се е качил над 400% - SHIBA INU? какво е това?
И още нещо, някой да е чувал за ПИ НЕТВОРК? Майнинг през телефон(В момента го правя)

SHIBA-та е с очаквания да гръмне като Догето, но дали и кога... Преди няколко дни го листнаха и в Binance. Това Пи гледам го пускат по групите за крипто с реферални линкове. Дай ти някаква информация като си го инсталирал.
 
Понеже в последните постове се споменават тия борси или начини за прехвърляне, но да не цитирам всеки поотделно. Това отдолу е проверено и работи.

ДСК > БИНАНС си минават преводите в рамките на един работен ден. Ако имате еврова сметка(2.50лв е на месец таксата) от електронното обръщате на 1.96 и през нея към борсата. 0.51 евро е таксата.

Дебитна VISA > BINANCE таксата е 1.8%, което не е много, предвид, че се отразяват почти мигновенно. Въпроса е, че понякога има кофти курс при превалутирането в евро. По груби сметки излиза между 3 и 4 процента общо накрая.

Дебитна VISA > CRYPTO.COM има такса 2.99% За нови клиенти в рамките на първия месец и понякога за зарибявка на старите пускат 0.00% или 0.99% но като цяло им е много зле курса на който ти продават еврото. Едно уточнение за тая борса. ВИНАГИ преди да внасяте или изкарвате нещо от тая борса четете анонсите. Често имат проблеми и е възможно да ви се забавят нещата.

Дебитна VISA > KUCOIN не си го причинявайте. Около 6%
кукойна като цяло p2p или от портфейл.

Относно icard, можете да си заявите и физическа дебитна, идва за два дни. Офиса им е във Варна.

Нещо и за обратния ред:
KUCOIN > CRYPTO.BG
Много бързо работят. Заявени сутринта, със следобедните преводи парите са в банковата сметка.
 
ДСК > БИНАНС си минават преводите в рамките на един работен ден. Ако имате еврова сметка(2.50лв е на месец таксата) от електронното обръщате на 1.96 и през нея към борсата. 0.51 евро е таксата.

Не препоръчвам ДСК - Бинанс, защото напоследък често се случва да задържат преводи и хората се паникьосват. Паричките не се виждат няколко дни нито по сметката в ДСК, нито ги има като наличност в Бинанс и след това се връщат. А ако е за периодични преводи да се отваря еврова сметка не е нужно.
 
Leverage,
Не ми се е случвало да ги задържат до сега. За това и си го използвам този начин. Дори пуснати в петък следобед си излизат в борсата на изчакване през почивните дни и ги обработват в понеделник, но си се виждат. В работни дни повече от 24 часа превод не ми се е бавил. Относно евровата сметка по принцип е така. Но на мен конкретно ми е по удачно. Така или иначе я използвам и за други цели.

Относно догетата. В койнмаркеткап примерно отваряш монетата, която те интересува и в маркетс виждаш къде е листната. Примерно по спомен в кракен верификацията минава много бързо. Мани го това доге. Взимай етер. Ще гони 7к :p
 
Последно редактирано:
Leverage,
Не ми се е случвало да ги задържат до сега. За това и си го използвам този начин. Дори пуснати в петък следобед си излизат в борсата на изчакване през почивните дни и ги обработват в понеделник, но си се виждат. В работни дни повече от 24 часа превод не ми се е бавил. Относно евровата сметка по принцип е така. Но на мен конкретно ми е по удачно. Така или иначе я използвам и за други цели.

Относно догетата. В койнмаркеткап примерно отваряш монетата, която те интересува и в маркетс виждаш къде е листната. Примерно по спомен в кракен верификацията минава много бързо. Мани го това доге. Взимай етер. Ще гони 7к :p

Супер! Колкото повече начини за депозиране - толкова по-добре. Дано да минават безпроблемно и за напред преводите.
 
Колегата, който цитирах е писал за някаква валута PI Network. Най-вероятно е това.

Pi не се копае, Pi се "добива" с кликането на един бутон, точно както се обира и реколтата от онлайн ферми във фейсбук. Pi не е листната в нито една борса. Каква ще е стойността на Pi и как ще дойде тя, ако всеки вече си е "добил" по 21309394 бройки? Кой ще ги купува? Битконект беше по-смислено от това..., не се занимавай.

Добре си си направил труда, но има сайт с тази цел, който поддържа актуална информация:
 

Горе