Bitcoin / Биткойн

Пич, ти наистина май тролиш. Няма как да създадеш още 1 биткойн над бройката която е от 21 милки, няма такъв вариант, ОСВЕН АКО цялото комюнити е съгласно на това. Форк на биткойн и аз мога да направя, въпросът е кой ще ме подкрепи с мощност за копаене- никой. Май някой не си е "написал" домашното :D :D :D :D
Как точно си го представяш туй комюнити? Ей таквиз фанатици като тебе, дето са им напълнили главите с простотии, защото нямат акъла да са профита по софтуер. Купува си антмайнъра, тегли си ъпдейта и ходи да плаща тока, и се моли цената да не се срути. Ей това ви е комюнитито!
Тоя дето качва сорсовете е господ на Биткойн. Комюнитито просто изтегля едно компилирано binary, дето и при най-доброто желание няма как да разбере какво ъпдейтва. Похвално е да имаш такава вяра, ако беше усърден християнин щеше да имаш несметно богатство на Оня свят! Само че компютрите не се движат с вяра, ами с битчета дето едно да пипнеш и всичко се променя драстично.
 
Остави вярата, на теб ти липсва правилна информация :)

Стига глупости бре Андреа, поне някакво начално ниво по софтуерно инженерство имаш ли? Тия клипчета ги знам, не ми ги пробутвай!
Тоя дето е написал да работи тъй както ти го разправя - що си мислиш, че не може да променя правилата както си иска? Като тия компютърните томболи, дето ги правели пред нотариус, и народецът вярва, че има някакъв шанс да спечели!
Не са решили не са компрометирали системата! Нямат интерес от това!
 
Абсолютно ти прави каквито искаш промени по кода и fork-ове. Обаче хората ще си останат на сегашния и ти ще си седиш сам. Нали това ти казаха, че стана с Биткойн кеш, че никой не го последва и останаха на сегашния. Дори там имаше логика донякъде, ама ти ако го направиш и толкова няма да имаш според мен. Не че се съмнявам в уменията ти. Доверие било. Че фиатните пари не са ли на доверие ? Иначе какво са една хартия и нямат покритие. Само дето в кода на Биткойн може да имаш повече доверие. Както виждаме в кода на Биткойн от толкова години никой не е е месил, никой не си е принтирал и никой не е казвал какво да става - този няма да приема Биткойн и тнт. Виждам че нещо май не разбираш Биткойн според мен. Може и аз да греша, но пак ти казвам вместо да си злобен и да хейтваш според мен виж дали не грешиш някъде седни прочети пак, изгледай клипчета, мнения и тнт. Ако си изпуснал влака и си се прекарал, никога не е късно, ако си научиш грешката според мен. Аз също внимавам дали съм прав и дали не съм Биткойнър без да разбирам нещата и да казвам, че няма недостатъци, дори постоянно търся недостатъци, защото не искам да инвестирам в нещо такова.
Виж отначало всичко, hard fork, soft fork, как се осъществява всичко по цялата система, какво съдържа като данни една BTC транзакция която се броудкаства в мрежата, какво е ECDSA signature и за какво се използва в BTC, проверката, копаенето, форкове, коненсус, прочети пак историята от икономическа гледна точка как влияе - предимства недостатъци, монетарна политика, търсене, предлагане, пазарно равновесие. Виж някой мнения и от двете страни виж например Michael Saylor (макар че той и за мен прекалява, но.. не е тъп), Andreas и има още много. После гледай и такива дето казват, че Биткойн ще се провали и защо. Аз следя и двете винаги.
 
Може и аз да греша, но пак ти казвам вместо да си злобен и да хейтваш според мен виж дали не грешиш някъде седни прочети пак, изгледай клипчета, мнения и тнт. Ако си изпуснал влака и си се прекарал, никога не е късно, ако си научиш грешката според мен.
От къв зор да съм злобен? Щото не съм от ваща секта ли?
Кажи ми какво ще ги спре да вкарат техен си портфейл в системата, и да хардкоднат в софтуера на майнърите да не верифицира тоя портфейл? Една константа е и един if(), дето няма да го видиш в сорса у Гитхъб. Туй е най-дребния пример, може да се атакува от 1000 места.
Обидно ми е, че на толкоз елементарни куки се ловите, че и от мен очаквате да ми блестят оченцата като на чичо Скруч!

Eй ти сорса на Биткойн. Отде толкова кураж да се карате на народа, като е очевидно, че няма и един софтуерен инженер сред вас. През 2 дни качват промени в ядрото, кьорав да си ще ги видиш!
 
Добре, айде ще чакаме мнението на другите програмисти от форума да видим. Аз тук вече не мога да кажа нищо.
 
Добре, айде ще чакаме мнението на другите програмисти от форума да видим. Аз тук вече не мога да кажа нищо.
Само да не е някой Wordpress виртуоз, те още влакове взривяват! Повечето си бачкат сорсовете на notepad :)
 
Ето ти отговор на Биткойнъри. Все още чакаме програмистите.

"да хардкоднат в софтуера на майнърите да не верифицира тоя портфейл?"

майнърите не са там за украса


и какво ще направят в този портфейл?

ще създадат бтц от въздуха и ще го сложат там?
нали трябва да дойде от някъде btc-то с което ще го товарят
 
Ето ти отговор на Биткойнъри. Все още чакаме програмистите.

"да хардкоднат в софтуера на майнърите да не верифицира тоя портфейл?"

майнърите не са там за украса


и какво ще направят в този портфейл?

ще създадат бтц от въздуха и ще го сложат там?
нали трябва да дойде от някъде btc-то с което ще го товарят
Според тебе как става валидацията на новите Биткойни? Нали същия тоя софтуер го прави? Какъв е проблема да смениш правилата, задна вратичка се казва. Точно никакъв проблем имаш, ако решиш и форк може да направиш, и да се усетят чак след година примерно. Нямаш абсолютно никви пречки да сменяш правилата и на всичко отгоре с години да не се усетят, докато не е прекалено късно.
Нямат мотива да го правят, щото си имат милиони койни от преди 10 години, дето сега рибоците се избиват да купуват и правят технически анализи!
 
Нищо не може да се направи като може да пуснеш PR към repo-то на биткойн
то ако ставаше ей така тия 29300 форка дето има това repo на биткойн ... щеше да е анархия в момента

Това е друг отговор и нямам намерение да слагам още отговори и да ставам секретарка :D
Не разбирам от програмиране, но просто ако беше така според мен вече да са взели парите и да са изчезнали или опитните програмисти, които инвестират в Биткойн или милионери, които влагат милиони няма да проучат нещата и ще инвестират в Биткойн..
Това е логика. Както казах програмистите от форума да се изкажат.
 
Няма ли да се разпищите на админчето, че се е появил някой дето не е фанатизиран сектаджия като вас? Знам ги мантрите, просто имам достатъчно факти дето доказват, че са кухи приказки за наивници.
Отдавна спря да си интересен в тази тема с палачинкаджийските си изпълнения. Само 1-2-ма все още ти се връзват.
Единственото позитивно, което "админчето" може да направи, е да каже тук кой ти е старият профил. Вероятно има защо да си регнал нов, не е като да е само "усетих какви сте и дойдох с нов профил". :D

Наскоро ти мернах някакви коментари пак несъстоятелни като тези тук, но под клипове в тубата. Толкова ли няма какво да правиш?
 
Нямаш абсолютно никви пречки да сменяш правилата и на всичко отгоре с години да не се усетят, докато не е прекалено късно.
21 милиона не е записано някъде в кода като число. Както знаеш, на всеки 10-тина минути се получава определена награда и на всеки около 4 години тази награда намалява наполовина. Има си някъв алгоритъм това да се случва и ще се случва докато наградата стане 1 Satoshi, след което повече това число не може да се дели. Тези 21 милиона се знае че са толкова, защото следвайки логиката на делене и ти можеш да ги изчислиш.

Ако хипотетично стане магия и мрежата започне да отпуска по-голяма награда от очакваната, то ще се засече веднага. Ето ти примерно как изглежда последния блок, в него най-долу има едно Block Reward, което очевидно е 6.25 BTC.
 
Отдавна спря да си интересен в тази тема с палачинкаджийските си изпълнения. Само 1-2-ма все още ти се връзват.
Единственото позитивно, което "админчето" може да направи, е да каже тук кой ти е старият профил. Вероятно има защо да си регнал нов, не е като да е само "усетих какви сте и дойдох с нов профил". :D
И ти ли нямаш идея от софтуер, ама си от първите дето имат какво да кажат по въпроса.
Админчето няма как да разбере стария ми ник, тъй като излизам през TOR. Най-много да набедите някой друг който го ползва. Нито съм банян нито гонен, просто ви възприемах насериозно и ме е срам от поведението ми.
Туй ли ти е проблемът, в тема за най-голямата истерия на 21 век засега, аз кой съм. Нещо по същество имаш ли, или и ти секретарка като един от горните постове...
Наскоро ти мернах някакви коментари пак несъстоятелни като тези тук, но под клипове в тубата. Толкова ли няма какво да правиш?
Сипвам на мизерниците от Възраждане, друго почти не пиша в Youtube. Нещо лошо ли? Кое е несъстоятелно?
21 милиона не е записано някъде в кода като число. Както знаеш, на всеки 10-тина минути се получава определена награда и на всеки около 4 години тази награда намалява наполовина. Има си някъв алгоритъм това да се случва и ще се случва докато наградата стане 1 Satoshi, след което повече това число не може да се дели. Тези 21 милиона се знае че са толкова, защото следвайки логиката на делене и ти можеш да ги изчислиш.
Тия работи ги знам аз. Имам си вътрешна спирачка да пиша по-подробно, външен човек е почти невъзможно да събори Биткойн. Отвътре имат неограничени възможности, тоя софтуер както може да следи за правилната работа, тъй може да ти пробута каквито искаш промени, и да се усетиш след години. Освен, че ползва огромно количество външен софт, където също може да се нашият backdoor.
Малко като пенсионерите сте, дето се наредиха да си пуснат гласа за електронното гласуване и АЕЦ. През ум не им мина да повикат поне един експерт, ами само лаладжии като тях, и патриотични слова. Вяра и емоция.
 
Последно редактирано:
Няма нужда, ей го същия, Rabin: https://www.predpriemach.com/search/529285/ Пусни в търсачката "бай хойн" и само Rabin и IvanKirov наричат така на биткойна.
Не печелиш! Измисли го някой от Инвестора. Не е мой патент!
Туй ли е големият зор сега? Почти съм навит на ЛС да поразправя малко по-подробно какви мизерии може да направи някой, който качва промени по сорса.
Едва ли има смисъл, тук сме на ниво рекламни клипчета, за новата икономика дето Microsoft я приеха и после се отказаха. И Тесла и още знайни и незнайни герои.
 
Няма нужда, ей го същия, Rabin: https://www.predpriemach.com/search/529285/ Пусни в търсачката "бай хойн" и само Rabin и IvanKirov наричат така на биткойна.
Мдам, изказът му е досущ 1:1. И по ключова дума "Бибиткойн" се класира добре. :D
В Инвестор профилът му също е колоритен...

1625344296190.png
Явно пичът си търси работа просто...
 
Последно редактирано:
Мдам, изказът му е досущ 1:1. И по ключова дума "Бибиткойн" се класира добре. :D
В Инвестор профилът му също е колоритен...

Виж файлът 21641
Явно пичът си търси работа просто...
Аз като ви разправям, че е цирк неземен! За кеските верно забравих, също качествен епитет. Сега ще ме обвините, че и тях съм измислил, и северозапада като цяло.
Харесва ми, че съм събирателен образ на крипто-скептика. Я разрови още някой, дето си мислиш, че съм аз!
Тия работи за криптото често сме ги дъвкали с колегите, който не е некадърник с половин приказка се разбираме. Ама ходи обясни на баба Вуна, наредила се преди да съмне още, да се изкаже за електронното гласуване! Eто мнение на спец, обосновано с факти и разбираемо описано. Ама пенсията гледа рекламни клипчета и на акъл няма да му дойде поне да попита тия дето са учили 5 години и после още 15 години стаж. Да имаше начин и при докторите да не ходят, че не може да се доредиш от тях!

Че и тука, вика "не съм програмист, ама да ти обясня" ...
 
Последно редактирано:
Харесва ми, че съм събирателен образ на крипто-скептика.
Е ти хубаво си скептик, ама какво печелиш от цялата работа... нищо. Нито купуваш или продаваш крипто, нито ти е зор да спасяваш някой да не инвестира, нито търсиш ексистенциален извод от цялата ситуация, пишеш само за забавление. Аз на твое място бих се замислил за какво въобще се боря и какво правя с живота си.
 
За съжаление както с всичко друго - най-много пари ще направят от крипто продвачите на карти на заровени съкровища и големи инвестиционни фондове и хора като Мъската, Кайли Дженър, Фейз пишлеметата и тем подобни, които могат да си манипулират пазара както им падне.

Аз като човек който имаше щастието да се набута в кюпя точно преди да се срине пазарът мога смело да заявя, че това е злато за глупаци - никаква функционалност, много спекула и хайп от неморални хора и ахмаци като мен, които знаят по-добре, но се бутат между шамарите.

Има много хора, които се прехранват от спортни залози или покер с пари, но за всеки един от тях трябват по 100, които да платят наема, тока и курвите на този 1%. Аз мисля да изчакам да отида към нулата и вън да ме няма. Който иска да печели от хазарт, но нека не се опитваме да се убедим едни други, че криптото не е най-иновативната форма на хазарт. Като пирамидите и тя ще отшуми когато достатъчно много хора се опарят.

Държавите се надпреварват да правят преводи над определен праг незаконни, а ние стоим тук и си мислим как след 20 години всички тези държави ще са окей с анонимен начин на разплащане, който към момента дори не е функционален. Малко нереалистично ми се струва на мен.
 
това е злато за глупаци - никаква функционалност, много спекула и хайп от неморални хора и ахмаци като мен, които знаят по-добре, но се бутат между шамарите.
Защо тогава си купил нещо, което не харесваш?

И нещо друго, биткойн не е анонимен в смисъла в който си го представят хората. Щом аз мога да следя транзакциите, представи си какво могат да правят агенциите... Анонимен е само до там, че няма имена, егн и тн.
 

Горе