Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

Това още върви ли като бизнес или замря?
Не съм много компетентен с виртуалните валути, но съм забелязал, че тази валута се проследява много трудно. Във всеки сайт за незаконни услуги или стоки, си плаща с Bc. Според мен ако се известира в "копане" на Bc може да си на +, но се изисква доста голяма инвестиция и доста търпение.
Надявам се да съм бил полезен.
 
Всичко е анонимно, до момента в който не решиш да обръщаш в кеш! Но тя не е създадена за това, да се обръща. :)
 
Всичко е анонимно, до момента в който не решиш да обръщаш в кеш! Но тя не е създадена за това, да се обръща. :)
Тцък. Аз мога да си напиша данните, но няма как да докажеш, че това е моят биткойн адрес и тн., както ако знам и твоите данни - мога да ти напиша, но няма черно на бяло нищо.
 
Моля? Обръщането кеш означава да осъществиш превод към реална твоя банкова сметка, където ти са абсолютно всички лични данни и то истинските. Друг много по-вероятен начин да се разкриеш е да си поръчаш стока на адрес.
 
Разкриваш се пред човека, който ти обменя парите, не съм чул за банка да взима биткойните и да ти дава кеш. Ти може да си ги пратил на този човек по банковата му сметка, защото ти е приятел, познат и тн. - няма двустранна сделка, за това и може да те излъже, както се случва в немалко ситуации. Не е като да отидеш в Еконт да кажеш - взимам това за еди си колко пари. При сделките за криптовалути всичко е на доверие.

И окей, какво те плаши и да не е анонимно? Това е валута, която всеки може да е притежава, както можеш да си обърнеш парите, ако искаш и в донги. Риска на валутата трябва да е изцяло преценен от притежателя ѝ.
 
Не са ти се налагали някой неща, затова говориш така. :)

Биткойн е всичко друго, но не и анонимен. Не можеш нито да го купиш нито продадеш анонимно.

Създаден е да се изкопае и да се ползва във вида си.
 
btc.jpg
 
Нещо замря интереса към цената на крипто истерията! Биткойн ще вземе да свърши и нещо полезно, а именно да проправи пътя на нова използваема крипто валута.
 
Нали има едно приложение за телефоните което на 10 км дава по едно евро в някаква криптовалута беше. Но проблема е че пада батерията от него, иначе идеята е хубава.
 
Кое е това приложение?
 

Горе