Bitcoin / Биткойн

От: Bitcoin / Биткойн

"Хепи писна ми да ни обясняваш поучително как това било нещо ново как това било някакъв неземен експеримент

Все ми се струва че това нито е първата крипто валута нито е нещо уникална - А първата такава май е изчезнала безславно преди няколко години"

Не е ново и революционно, но вади пари.

Повечето хора, които копат не ги интересува че тая валута нямlo да просъществува. ТАкива мнения ги имаше и преди врема когато и аз почнах да копам. Дори не е нужно да мислиш за някаква дългосрочна инвестиция. В момента с инвестиция от 4000 лева се вади $969.85 на месец като се копаe Dogecoin (според dustcoin), т.е. за 2-3 месеца си се избил и отделно имаш доста мощни видеокарти. Естествено както преди време Китай, то и сега може някоя централна банка да го отрече и да се срине цената и да вадиш $5 и да не можеш да си платиш тока - винаги има риск. Всеки които копае повече от 6 месеца се е избил и не му дреме. А аз лично познавам хора които направиха доста добри пари, аз не толкова защото продавах на ниски цени :).
 
От: Bitcoin / Биткойн

тука гледам още спорите ще го буде ли бит койна или не :lol: виртуалните валути ще смажат банките и физическите пари до няколко години
 
От: Bitcoin / Биткойн

Чак да ги смажат трудно, по-скоро ще минат под конторла на правителставта и банките. ТАкива са правилата - независимо какво правиш ако правителстово има изгода е законно, ако ли не си аут от играта.

САЩ в момента го мислят как да контролират този процес и съм сигурен че ще го измислят, няма начин някакви си пари, обороти да обилаят света и САЩ и други имперски дрържави да не взимат пари.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Някои ако иска R9 290 на SAPHIRE да се обажда(нови с гаранция). Цената им е 890 лв... След няколко часа няма да ги има...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Не е ново и революционно, но вади пари.

Добре го е замислил Сатоши Накамото - дори и хора, които не разбират как точно работи системата виждат възможност за печалба и се включват в увеличаване сигурността на системата (като "копаят") и увеличават популярността на криптовалутата (приятелите им като видят как вадят пари почти без да работят започват да се интересуват - постига се вирусен маркетинг като по учебник).

Криптовалутите са нов вид валута, който се различава значително от обикновените електронни пари (които за да съществуват имат нужда от централен издател на електронни пари - като например WebMoney, LibertyReserve, ePay.bg, Яндекс.Деньги и други).

Смисълът на криптовалутите не е в печалбата от "копаенето" им. Това е само начин потребителите на системата да бъдат мотивирани да предоставят изчислителна мощност на системата, като по този начин се защитава системата от атака. Колкото повече изчислителна мощност предоставят "миньорите", толкова по-сигурна е системата.

Когато се изкопаят повечето биткойни, миньорите ще започнат да печелят предимно от таксите по транзакциите. Така ще се гарантира, че системата ще продължи да работи стабилно.

Многото изчисления не могат да гарантират, че една единица от криптовалутата Биткойн ще има определена цена, но е сигурно, че ще бъде много трудно системата да бъде накарана да прави нещо, което не е заложено в протокола. Тоест системата ще продължи да функционира независимо от цената на криптовалутата. Ако повечето миньори се оттеглят (примерно защото са преценили, че не си струва да се "копае"), останалите "миньори" ще започнат да получават повече койни и това ще гарантира, че ще има достатъчно "миньори", които да защитават системата.

Това, което не се знае:
1) Каква ще бъде цената на валутите единици.
2) Колко ще бъдат потребителите на системата.
3) Колко ще бъдат успешните атаки "двоен харч" - дали ще бъдат нула или някакво малко число.
4) Дали някоя друга криптовалута ще стане по-популярна от Биткойн.
5) Дали някой няма да измисли по-хитър начин за защита на системата (вместо proof of work, може би proof of stake или някой съвсем нов метод ще се окаже по-удачен).
6) Какви финансови репресивни мерки ще предприемат тоталитарните държави.
7) Какви финансови репресивни мерки ще предприемат псевдодемокрациите (като Европейската империя на злото, Американската империя на злото, Руската империя на злото и т.н.).
8) Много ли ще бъде страшен преходът от национални валути към криптовалути (и дали ще има такъв изобщо - или и двете системи ще се ползват паралелно, както сега хората ползват и хартиени пари, и електронни пари, и криптовалути, и злато).
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Американските бюрократи от FinCEN потвърдиха - няма бюрократични пречки пред "миньорите" на криптовалути, търговците приемащи плащания чрез криптовалути и клиентите, които плащат чрез криптовалути. Ще се създават бюрократични пречки основно на обменниците (exchanges).

Бюрократите от US Treasury потвърдиха.

Бюрократите от IRS (данъчните) се оказаха най-бавни от всички останали бюрократи - все още не знаят какви указания да дадат на гражданите. Междувременно гражданите си плащат данъците както смятат за правилно.

Законите им са толкова сложни, че даже и данъчните им служители не знаят как точно трябва да се прилагат.



Българите се оплакват от данъчното законодателство, обаче истината е, че в много други държави проблема с размера на законодателството е по-сериозен.
 
Последно редактирано:
От: Bitcoin / Биткойн

Кой от двата "олекотени" портфейла бихте препоръчали - MultiBit или Electrum, мога ли да ползвам двата портфейла едновременно и какъв е смисъла да ползваш портфейл като Bitcoin-Qt, който ще ти трупа десетки GB и все повече ще се увеличава?

Предварително благодаря! :)
 
От: Bitcoin / Биткойн

Bitcoin fake, отделно, че всеки добър хакер , може да си генерира неопределен брой :)
Целта на bitcoin-a е да събере, колкото се може, повече балами на едно място и накрая да заебат всичко.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Bitcoin fake, отделно, че всеки добър хакер , може да си генерира неопределен брой :)
Целта на bitcoin-a е да събере, колкото се може, повече балами на едно място и накрая да заебат всичко.

Може и да си прав, но това не попречи на много хора по света да станата милионери....
даже в българия има хора които не разбират абсолтно нищо от компютри и са инвестирали когато 1 биткоин е бил 15$ ... и сега не мръзнат в мръсна българия, а са на някои остров и въобще не им дреме за това дали са ги мислели за балами навремето!
 
От: Bitcoin / Биткойн

Българинът разбира винаги накрая, за това няма как да стане това в България, освен, този човек, ако не е бил в друга държава!
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

Може и да си прав, но това не попречи на много хора по света да станата милионери....
даже в българия има хора които не разбират абсолтно нищо от компютри и са инвестирали когато 1 биткоин е бил 15$ ... и сега не мръзнат в мръсна българия, а са на някои остров и въобще не им дреме за това дали са ги мислели за балами навремето!
Абе с тия приказки дето се качиха на кораба на 1220 БТК и почти 50$ ЛТК питаш ли ги сега? Щели да свършат, като кеските, и айде на опашка! И на борсата се печелят милиони, ама се и губят. Догито много стабилно подпира, още не мога да разбера какво толкова му харесват. Единия браузърски портфейл, не е кой-знае каква иновация, ама експлодира.
 
Миналият уикенд хапнах в едно заведение и останах приятно изненадан от рекламата на масата:

7031956h.jpg

7031957t.jpg
 
От: Bitcoin / Биткойн

Кой от двата "олекотени" портфейла бихте препоръчали - MultiBit или Electrum, мога ли да ползвам двата портфейла едновременно и какъв е смисъла да ползваш портфейл като Bitcoin-Qt, който ще ти трупа десетки GB и все повече ще се увеличава? Предварително благодаря! :)
и аз това го питах като инсталирах наново друг портфейл, въпреки тегления торент 13Gb - три дни и още четири дни джуркане на файла и дърпане на новите транзакции; само един от няколко ми върна отговор - electrum; обаче друго е важното - на кого ще довериш достъпа до 3,4,5,6 или дай боже всеки му до 7 цифрена сума в брой...
 
От: Bitcoin / Биткойн

Bitcoin fake, отделно, че всеки добър хакер , може да си генерира неопределен брой :)
Целта на bitcoin-a е да събере, колкото се може, повече балами на едно място и накрая да заебат всичко.

ти полудя тотално кой ти ги говори тия глупости :shock::lol:
 
От: Bitcoin / Биткойн

Българинът разбира винаги накрая, за това няма как да стане това в България, освен, този човек, ако не е бил в друга държава!
заблуждение, ето първата статия, в която се споменава за биткойн в България http://news.idg.bg/slideshow/3_7_inovativni_open_source_proekta.1
 
От: Bitcoin / Биткойн

Миналият уикенд хапнах в едно заведение и останах приятно изненадан от рекламата на масата:
Toва безхаберното описание дето си го снимал - мен лично ме обижда! Както избягвам рекламите, така ще почна да избягвам и тая досада.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Toва безхаберното описание дето си го снимал - мен лично ме обижда! Както избягвам рекламите, така ще почна да избягвам и тая досада.
ааа, вече знам кой си, щом се обиждаш на това - колега на Давам-най-ниска-лихва-по-Вашите-сметки-Хампарцициян
 
От: От: Bitcoin / Биткойн

ааа, вече знам кой си, щом се обиждаш на това - колега на Давам-най-ниска-лихва-по-Вашите-сметки-Хампарцициян
Безхаберно е написано, и вече 10 пъти споменах, че се кефя на Биткойн, пионерът на криптовалутите. Като ония лафове дето забравяли прототипа на Вайфон в кръчмата, и то неведнъж. И как китайка си продавала сефтето за Вайфон, и как се бутали като овце по опашки да си купят. В тоя стил ме дразни. Накамото не е реална персона, както са го описали като за бабички.
 
От: Bitcoin / Биткойн

Между другото това заведение с БТК може яко да го надупят данъчните. Все още касов апарат с койни не съм срещал. Ако ги обменят за левове тогава гърмят и за търговия с валута.
 

Горе