Bitcoin / Биткойн

За месец и половина над 60% спад не е никак зле! Ще изчакам още 2 месеца и като падне на 1$ ще си купя 500-1000 да имам да си харча ако вдигне пак :D
 
Много е зле положението и продължава да пада всичко

ПП: Monero Gold скамнаха

:D

ops.jpg
 
В крайна сметка май другаря Бъфет все пак е прав :D:D
А какво го нахраниха някакви пубери, че не разбирал като каза, че ще свърши зле. Е той човека за тва има 80 милиарда :D
 
Аз лично съм решил (още както започнах), че ще държа една част от портфолиото поне 20 години (ако съществуват). Ако не поне ще съм бил жертва на най-голямата измама на 21 век :) и ще разказвам историята от първо лице :)
 
Цените пак паднаха и RGCOINS разбира се пак сайта им няма да работи до вторник :D От такива мизерници изобщо не си заслужава да се пазарува !!!
 
В крайна сметка май другаря Бъфет все пак е прав :D:D
А какво го нахраниха някакви пубери, че не разбирал като каза, че ще свърши зле. Е той човека за тва има 80 милиарда :D
За месец и половина над 60% спад не е никак зле! Ще изчакам още 2 месеца и като падне на 1$ ще си купя 500-1000 да имам да си харча ако вдигне пак :D
И по-зле може да е:
mq0AtCS.png
 
Само с 3 месеца се върнахме назад, на нивото на което започна странното и труднообяснимо изкачване на биткойна. До $10000 изкачването пак беше доста, но все още можеше да се обясни с големия интерес. От $10000 до $20000 как и защо се случи този ръст, как само за 2 седмици успяха доскоро блокиращите от наплива (при много по-малък market cap!) ексчейнджи да вкарат толкова пари в играта, колкото са вкарвани с години наред? На мен ми мирише не на балон, а на пъмп и дъмп оркестриран от някой ексчейндж (или няколко). Дали чрез Tether или по друг начин, всичко това ми прилича на схема с цел да извлекат биткойните и доларите на хората.

Има едно такова правило, че ако човек има възможност да направи глупост и да остане незабелязан, той я прави. Ексчейджите имат такава възможност, така че защо да не се възползват? Сега е въпрос на време да си приберат нечестно изкараните долари и биткойни, и да започне помпането до $50000 или колкото решат че ги устройва. И пак ще има "балон, балон, балон....". Някой да хване да измисли добре работещ децентрализиран ексчейндж вече.

Според мен едно е сигурно - помпането на малки и големи криптовалути няма да приключи. Такава машина за пари не се зарязва току-така. Така че научавайте се как се случва пъмп и дъмпа, за да не ви дупят много :D
 
Ето какво мисля за биткойна, пречупено през техническия анализ
1f4c8.png
:
1) След затваряне под структурно дъно от 9233(+/- няколко долара спрямо борсите), няма наличие на
1f4aa.png
силна подкрепа, чак до зоната от 5300-52200, т.е. движението за надолу е отворено.
2) След затваряното спрямо последното структурно дъно, се потвърди потенциалното равно измереното движение AB=CD, от миналия месец.
3) Ако направим зона от всичко изброено, а именно:
- т. D от равно измереното движение AB=CD;
- силната структурна подкрепя, след която се случи и параболичното движение до 20к;
- 1,618% фибо проекция на AB движението
то спокойно може да определим Kill Zona
1f525.png
1f525.png
1f525.png
или зона на обръщане, до която цената, ще достигне и от там ще се отблъсне.
Дали ще се срути цената директно до Kill Zonе-та или ще има движение на горе и след това срив, не знам, всичко е вероятности. Дали, ако се срине цената до зоната ще се отблъсне ... вероятности
1f642.png

SusCzAv.png
giphy.gif
 
@blackout8
Не мислиш ли, че ще има движение нагоре когато цената падне до 200 SMA?
Не е нужно - виж последните затваряния под 200 ЕМА - тук SMA/EMA няма да е спасението, а силна подкрепа, а до нея има още път.
 
Малко отклонение от темата, но да спомена как аз се сдобих с лайткойн по метод, който ме устройва. Установих, че:
- Ако искаш да платиш с банкова сметка/карта, ще трябва да се разделиш с доста голям процент от парите си заради отвратителни такси/ да дадеш какви ли не данни на какви ли не ексчейнджи и борси
- Ако искаш да се разминеш с тези неща, трябва да ползваш биткойн за купуването. Това са такси, а за да купиш биткойн отново трябва да се чудиш от къде и как, щото пък българските борси отдавна треснаха кепенците като курса почна да танцува.

По съвет на @CryptoInvest , на който много благодаря, купих от http://www.bitcoinsatthemoment.com/. На имейл бавно отговарят, но дори в неделя вечерта ми вдигнаха веднага, разясниха ми как става, дадоха ми банкова сметка и пуснах парите. Следобяд днес имах лайткойни по сметката.

Ставаше въпрос за малка сума - около 100 лева и таксата беше към 8%. С таксата за вътрешнобанков превод се добавиха и още 0,40лв. За мен не беше проблем тази такса, тъй като нещата станаха бързо и удобно за мен и съм сигурен, че иначе щяха да ми вземат повече имайки предвид, че плащам с карта в лева в някакъв ексчейндж, който също си има такси и плащането е в долари. Може и да не съм прав, но със сигурност ми се спести време, което е важно.


Нямам общо със сайта, споделям впечатления. :)
 
Малко отклонение от темата, но да спомена как аз се сдобих с лайткойн по метод, който ме устройва. Установих, че:
- Ако искаш да платиш с банкова сметка/карта, ще трябва да се разделиш с доста голям процент от парите си заради отвратителни такси/ да дадеш какви ли не данни на какви ли не ексчейнджи и борси
- Ако искаш да се разминеш с тези неща, трябва да ползваш биткойн за купуването. Това са такси, а за да купиш биткойн отново трябва да се чудиш от къде и как, щото пък българските борси отдавна треснаха кепенците като курса почна да танцува.

По съвет на @CryptoInvest , на който много благодаря, купих от http://www.bitcoinsatthemoment.com/. На имейл бавно отговарят, но дори в неделя вечерта ми вдигнаха веднага, разясниха ми как става, дадоха ми банкова сметка и пуснах парите. Следобяд днес имах лайткойни по сметката.

Ставаше въпрос за малка сума - около 100 лева и таксата беше към 8%. С таксата за вътрешнобанков превод се добавиха и още 0,40лв. За мен не беше проблем тази такса, тъй като нещата станаха бързо и удобно за мен и съм сигурен, че иначе щяха да ми вземат повече имайки предвид, че плащам с карта в лева в някакъв ексчейндж, който също си има такси и плащането е в долари. Може и да не съм прав, но със сигурност ми се спести време, което е важно.


Нямам общо със сайта, споделям впечатления. :)
Радвам се, че съм помогнал :)
 
Аз съм просто кибик, не ми обръщайте внимание. Но намирам за много иронично, че "борбата против централните банки" минава през използване на някакви си тотално нерегулирани борси, които всеки момент могат да хлопнат кепенците и да ви завлекат и не е като да не са го правили. "Борбата против високите такси" минава през някакви магии, където човек в крайна сметка пише мнение тук, че е доволен, че се е разминал само с 8%. А "борбата против биг брадър" минава през изискване на лична информация, повече от която и да е банка :)
 
"Когато има кръв по улиците - купувайте имоти!" - Ротшилд.

Та по темата. Не съм сигурен, но ако битийните сменят собствениците си, виждаме на практика как се случва. Як пъмп, после дъно, още едно дъно да се набалбукат тези, които са набили всичко, сега очаквам дълго време да няма особенно движение и движение леко надолу, за да се продадат максимално много ... после... познатия сценарий
 
Аз съм просто кибик, не ми обръщайте внимание. Но намирам за много иронично, че "борбата против централните банки" минава през използване на някакви си тотално нерегулирани борси, които всеки момент могат да хлопнат кепенците и да ви завлекат и не е като да не са го правили. "Борбата против високите такси" минава през някакви магии, където човек в крайна сметка пише мнение тук, че е доволен, че се е разминал само с 8%. А "борбата против биг брадър" минава през изискване на лична информация, повече от която и да е банка :)
Аз като купувам или продавам не изпращам/получавам парите през банка, а през ипипей. По удобно ми е, чрез банка е малко 'филм' за мен. Използвам изипей, и таксите реално са ниски за мен.... Около 1,5 или 2% са, до колкото помня.
Успех
 

Горе