Bitcoin / Биткойн

Да бе, сякаш някой ще се засили да прави нещо заради поредната вилица. Твърде много станаха, а не виждам и въобще да се говори за Litecoin Cash из нета. Името е отвратително като за начало. Просто поредния опит на някой да направи пари от нищото.

Пълна тишина е в нета, да, за пръв път прочетох Лайткойн кеш днес в поста на BurnX: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2876538.0
https://github.com/litecoincash
 
Да бе, сякаш някой ще се засили да прави нещо заради поредната вилица. Твърде много станаха, а не виждам и въобще да се говори за Litecoin Cash из нета. Името е отвратително като за начало. Просто поредния опит на някой да направи пари от нищото.
Те станаха хиляди форкове вече. И почти никой от тия форкове няма бъдеще, защото монетата няма да се трейдва на борса.
 
@BurnX , я сподели , ако знаеш. Ако купя лайткоин директно от апп на револют, и си стои там(не може да се мести), ще получа ли кеша?
Не защото в револут мисля нямаш достъп до ключовете. Без тях няма как да си вземеш новата валута.
Демек си слагам парихе в джакс и си копирам прават ключа. Като дойде 19ти местя койните и си пускам ключовете на сайта им, така ли?
Точно така. След форка (който вече се измести на 18ти - тук може да се следи времето то точния блок https://litecoinca.sh/ ) си преместваш лайткойна на друг адрес , и с адреса и прайвът ключа , където са седели по време на форка си искаш новите койни през техния портфейл - който се чака да го пуснат )
Създателя на Лайткойн пък каза че неговия тим няма нищо общо с новия форк и е просто скам. Естествено безплатни монети не са за изпускане , просто внимавайте с даването на ключовете. Затова е важно преди да си ги поискате да преместите оригиналните лайткойни на нов адрес.

Още един форк идва Bitcoin Private на 28 февруари - всеки който има биткойни и Zclassic ще получи от новата монета 1 към 1. Там вече са пуснали портфейл където да се съхраняват зкласика и после директно може да ви дадат от новите.
 
Малко отклонение от темата, но да спомена как аз се сдобих с лайткойн по метод, който ме устройва. Установих, че:
- Ако искаш да платиш с банкова сметка/карта, ще трябва да се разделиш с доста голям процент от парите си заради отвратителни такси/ да дадеш какви ли не данни на какви ли не ексчейнджи и борси
- Ако искаш да се разминеш с тези неща, трябва да ползваш биткойн за купуването. Това са такси, а за да купиш биткойн отново трябва да се чудиш от къде и как, щото пък българските борси отдавна треснаха кепенците като курса почна да танцува.

По съвет на @CryptoInvest , на който много благодаря, купих от http://www.bitcoinsatthemoment.com/. На имейл бавно отговарят, но дори в неделя вечерта ми вдигнаха веднага, разясниха ми как става, дадоха ми банкова сметка и пуснах парите. Следобяд днес имах лайткойни по сметката.

Ставаше въпрос за малка сума - около 100 лева и таксата беше към 8%. С таксата за вътрешнобанков превод се добавиха и още 0,40лв. За мен не беше проблем тази такса, тъй като нещата станаха бързо и удобно за мен и съм сигурен, че иначе щяха да ми вземат повече имайки предвид, че плащам с карта в лева в някакъв ексчейндж, който също си има такси и плащането е в долари. Може и да не съм прав, но със сигурност ми се спести време, което е важно.


Нямам общо със сайта, споделям впечатления. :)
И аз поръчах оттам ... вече трети ден ни вест , ни кост от лайткойните и парите ми ... на тел като се обадя отговарят само : “ще се свържем с вас до края на деня “ ... вече трети ден ...
 
И аз поръчах оттам ... вече трети ден ни вест , ни кост от лайткойните и парите ми ... на тел като се обадя отговарят само : “ще се свържем с вас до края на деня “ ... вече трети ден ...
Ама те получиха ли парите? Аз от началото казах, че е спешно. Те по принцип ми казаха макс 2 работни дни и нямах проблем. Не знам защо така се бавят този път.
 
Потвърдиха ми че са ги получили още на следващия ден ... беше вътрешнобанков превод , който даже в същия ден би трябвало да са видели ...
Нямам представа. Аз само споделих експириънс, при мен всичко беше безпроблемно
 
Да питам, инсталирах си от google play "IQ option" вкарах някви пари и си купих крипто.. обаче май се набутах че инсталирах тва приложение, а с JAXX и др портфейли ми беше нещо сложно да бачкам :D

Някой ползва ли го ? Имаше 10М инсталнати... там имам ли портфейл на който мога да менкам валути, да получавам, пращам и т.н... или само купи/продай...
И също, като дам close all ми чезват валутите и се възтановява сумата в профила ми, обаче не ми е ясно ако да кажем не го продам а дам close ще ми върне сумата която съм платил, или сумата която струва в момента....
 
И също, като дам close all ми чезват валутите и се възтановява сумата в профила ми, обаче не ми е ясно ако да кажем не го продам а дам close ще ми върне сумата която съм платил, или сумата която струва в момента....
Сумата, която струва в момента на затварянето ще получиш. Това е идеята купуваш като е ниска цената и после като се покачи достатъчно продаваш
 
Сумата, която струва в момента на затварянето ще получиш. Това е идеята купуваш като е ниска цената и после като се покачи достатъчно продаваш
Ясно, а от IQ не мога да местя в други портфейли нали? или да взимам от друго място в тоя ми профил... или поне не видях такава опция..
 
Не. Но можеш да си изтеглиш бързо парите, към кредитна кара, или скрил.
Добре колега, мерси много за информацията. За сега ще ползвам там, че ми изглежда най елементарно пък по натам ако разцъкам бизнеса с криптото ще го мисля :D
 
Ей тука има инфо , който му се чете. Почти всички монети се държат от 1 човек , който явно ще продаде на куп и всички останали ще изгорят....
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1782863.0

недей така, на предната страница теглят портфейли, за които никой не е чувал и мятат всичките си пари от терасата, други купуват някакъв кенеф-койн само щото растял, без грам проучване...
 
Този Биткойн Кеш доста съмнително расте... Обемът му е над 2,4 милиарда долара за последните 24 часа, а рядко достига такъв обем. Дори когато беше над 2,5к пак трудно достигаше такъв обем. Аз лично мисля че тук има някаква малка помпа, тъй като всички монети които имат над 15% за последните 24 часа, като Етер класик, Qtum и Кеша, търговията им е съсредоточена в южнокорейските борси. Вие какво мислите по въпроса?
 
недей така, на предната страница теглят портфейли, за които никой не е чувал и мятат всичките си пари от терасата, други купуват някакъв кенеф-койн само щото растял, без грам проучване...
Това с Ecoin бе чиста голяма помпа.. :D :D :D Уговорена работа, но със сигурност доста хора не са успели да продадат на време и са с добра загуба. Това е риска в помпите.
 

Горе