Bitcoin / Биткойн

Бъдете по-черногледи, ако обичате. Не може пъмп и buy orders. Няма да тръгне нагоре докато не оревете целия форум o_O
Ние не ревем, но ти може би ще ревеш ако не тръгне нагоре лонг терм холдъре:eek:
 
Колкото повече пада цената на биткойна, толкова по бързо пада. Всички казват, че боттома сега е 3к - значи не е 3к. Когато хората загубят надежда, тогава 'despair'. Тогава влизам аз.
Аз чакам да падне до 1500$ за да влезна със 100$ ей така леко за тръпка. А само 100$ защото мисля че падне ли под 2000$ няма кой да копа и ще умре. Казват системата се самонастройва и ще е изгодно винаги да се копа, така е ако не разбираш от математика защото в случая имаш 2 постоянни величини и това са цената на тока и оборудването което пък остарява. Тях не може да ги промениш така че има ниво под което няма смисъл да се копа. o_O
 
Системата се регулира както ти обясних онзи ден.

Когато на някой не му е удобно да копае - изключва.
Това автоматично намалява трудността на всички останали и те продължават да копаят на печалба.

Тоест колкото по малко копачи има, толкова по лесно ще се копае.
Като естествено има и друга причина за трудността, уж че всеки следващ блок се копае по трудно.

Аз чакам под 3к, но искам да видя как ще се държи.

Преди малко отскочи яко от 3500 на 3950, но мисля, че не е това. Цялата маркеткапитализация се дигна с 10 милярда за 2мин. Много хора чакат дъното, има 4-5 stablecoin-a в топ 100. Всички чакат.
 
Аз чакам да падне до 1500$ за да влезна със 100$ ей така леко за тръпка. А само 100$ защото мисля че падне ли под 2000$ няма кой да копа и ще умре. Казват системата се самонастройва и ще е изгодно винаги да се копа, така е ако не разбираш от математика защото в случая имаш 2 постоянни величини и това са цената на тока и оборудването което пък остарява. Тях не може да ги промениш така че има ниво под което няма смисъл да се копа. o_O


Имам чувстовото, че ти си скрита лимонка и ще влезнеш с повече от $100. :D
 
А
Имам чувстовото, че ти си скрита лимонка и ще влезнеш с повече от $100. :D
Не бих си го причинил, 100$ мога да изгубя без да съжалявам а ако се вдигне до предишни нива ще ги утроя примерно. Не оставям алчноста да ме води;) научил съм си урока:)
 
Когато хората загубят надежда, тогава 'despair'.

Кога ще я загубят с това HODL мислене? По-вероятно е голяма част от продавачите сега да продават заради възможността да купят по-евтино, а не че са се депресирали толкова много. Все пак има нещо по-различно при този маркет - скоростта с която се случва всичко. Всеки друг балон първо се напомпва години наред, а после като се спука няма изгледи положението да се оправи скоро. Това при биткойна дори не се възприема като балон, а по-скоро като периодична суперволатилност, която не само че се е случвала многократно, ами всеки път се възстановява с по-големи печалби. Трябва да минат повече от 3 години за да се отчаят и депресират хората както трябва. Това е да не се вижда светлина в тунела, а все още тук-там някой прави прогнози как биткойна щял да стигне я 15к, я повече, и то до края на годината. Даже не знам дали депресия е възможна, понеже ако да кажем цената стане $250, то който е купувал койни през 2017 и 2018 просто ще си каже "Зарежи, то и да продам всичко, нищо няма да взема". За този маркет аз бих заместил думата Депресия с Отегчение. И ако очакваме hodl-ерите да се отегчат, значи още доста пъти трябва да се питаме къде е дъното :)
 
Последно редактирано:
Кога ще я загубят с това HODL мислене? По-вероятно е голяма част от продавачите сега да продават заради възможността да купят по-евтино, а не че са се депресирали толкова много. Все пак има нещо по-различно при този маркет - скоростта с която се случва всичко. Всеки друг балон първо се напомпва години наред, а после като се спука няма изгледи положението да се оправи скоро. Това при биткойна дори не се възприема като балон, а по-скоро като периодична суперволатилност, която не само че се е случвала многократно, ами всеки път се възстановява с по-големи печалби. Трябва да минат повече от 3 години за да се отчаят и депресират хората както трябва. Това е да не се вижда светлина в тунела, а все още тук-там някой прави прогнози как биткойна щял да стигне я 15к, я повече, и то до края на годината. Даже не знам дали депресия е възможна, понеже ако да кажем цената стане $250, то който е купувал койни през 2017 и 2018 просто ще си каже "Зарежи, то и да продам всичко, нищо няма да взема". За този маркет аз бих заместил думата Депресия с Отегчение. И ако очакваме hodl-ерите да се отегчат, значи още доста пъти трябва да се питаме къде е дъното :)

Не вярвам цената да падне толкова много. Моята логика е, че докато хората не спрат да дават прогнози за bottom, тогава ще обърне. Казваха, че е 6к, после 5к после 4к, 3к сега ако пробие 3к ще има freefall до 2800, ако пробие и него мисля, че ще има panic sell, може би тогава е добре да влезнеш. Ясно е че не може да оцелиш bottom, но поне да си най-близко.

Аз лично ще купувам само под 3к с 50%, примерно. Под 2к с 50% и това е. Ако не стигне тези нива се тая.

Днеска за момент ме хвана страх като обърна от 3500 на 3950 за 2минути. Вкараха се 10 милярда и видяхме каква е силата. Колкото по малко капитализация има, толкова по лесно се обръща. Много хора чакат.
Прав си. И аз се чудя кой точно продава на такива нива?
 
Леле, ако очакваш хората да спрат да дават прогнози, ще си умреш очаквайки :))) Нали и преди година също са давали прогнози, само че в обратната посока. Но такива движения според мен са в резултат на манипулация и зависи кога ще се изчерпят възможностите и намеренията на манипулиращите и манипулираните. Аз клоня към движение нагоре, но няма да се изненадам ако се гмурне още надолу. И напук на желанието на нарцистичния ни приятел, няма да седна да рева. Даже е някак по-забавно когато всичко потъва :)
 
Аз чакам да падне до 1500$ за да влезна със 100$ ей така леко за тръпка. А само 100$ защото мисля че падне ли под 2000$ няма кой да копа и ще умре. Казват системата се самонастройва и ще е изгодно винаги да се копа, така е ако не разбираш от математика защото в случая имаш 2 постоянни величини и това са цената на тока и оборудването което пък остарява. Тях не може да ги промениш така че има ниво под което няма смисъл да се копа. o_O
Аз все си викам да не се включвам в тази тема, ама реших, че мога да се опитам да добавя нещо полезно към казаното от теб.
Bitcoin работи върху въвеждането на Lightning Network - решение за малки трансакции, което да е off-blockchain, т.е. да не изисква потвърждаването на трансакции от миньорите.
Няма да се наема да пробвам да обясня самата технология, щото сигурно и аз не съм я разбрал на 100% и ще сбъркам все някъде. Ако на някого му е интересно (https://99bitcoins.com/bitcoin-lightning-network/), а има и Google, ще прочете, има си и +ове и -си посочени.
Конкретно за това, което ти казваш - спирането на миньорите и "смърт" на мрежата, това е в момента основният спор между различните биткойн лагери и цялата какафония с Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin ABC, Bitcoin SV, Bitcoin BaiHui и т.н.
Идеята на програмистите на Bitcoin е да "избавят" мрежата от зависимостта на майнърите, докато другите лагери (ABC, Cash, SV), цитирайки уж whitepaper-а на Биткойн, скейлват в големината на блока, т.е. оставят майнърите водещи, защото уж така пишело в whitepaper-а.
Вижда се обаче сега покрай всичките им скорошни драми и заплашване с 51% атаки, че наличието на много "сила" (hashrate) в едни ръце може да доведе до нещо неблагоприятно.
В интерес на истината, през годината вече имаше няколко успешни 51% атаки над по-малки мрежи.
Моето лично мнение е, че Lightning Network към Bitcoin е един добър ъпгрейд, дори и да се различава от първоначалния whitepaper, в крайна сметка понякога като видим по-добро решение от първоначално предложеното, защо да не го приложим? За мен той ще реши проблемът с евентуално спекулиране и манипулиране от хора, които държат контрола над голям hashrate, ще разреши великото реване, че биткойн може да извършва само 7 трансакции в секунда за разлика от еди си кого и еди си как. Предполагам сигурно ще създаде и проблеми, но нали затова е технология, да я развиваме и изчистваме с времето от несъвършенства. :)
 
Последно редактирано:
@Marinov

51% атака не е ли когато се изкупят 51% от койните на дадена валута? Винаги съм
@Marinov

51% атака не е ли когато се изкупят 51% от койните на дадена валута? Винаги съм мислил, че е това.
the moment when you realize you don't know anything:eek:
ей ся троля за севте че тази тема май умря
 
Един от шефовете на SEC казал, че "NO BITCOIN ETF ANYTIME SOON"

Няма да давам линкове, понеже може и да е фейк, но аз също си мисля, че е прекалено рано за ETF.
Прекалено малък е пазара - едва 70 милярда.
 
Един от шефовете на SEC казал, че "NO BITCOIN ETF ANYTIME SOON"

Няма да давам линкове, понеже може и да е фейк, но аз също си мисля, че е прекалено рано за ETF.
Прекалено малък е пазара - едва 70 милярда.

След всичките ти постове мисля, че ти си човекът от това видео.
 

Горе