Bitcoin / Биткойн

Преди малко резнах копаенето (Монеро) на 15 машини, дето и без това са ми безплатни. Имам още 10 за спиране.
Аз съм огромен почитател на Monero, не напускай екосистемата.
Според мен качестата, които Monero притежава, са това, което привлече мен и повечето от така наречените early adopters в Bitcoin още 2010-2011 година - privacy, anonymity (pseudo), untraceability.
След което установихме през годините, че блокчейн анализът може да даде доста яснота около движението и реалната собственост на Bitcoins дори и с използването на разните методи като mixing и tumbling. Според мен privacy койните като Monero имат светло бъдеще с оглед на неспиращото желание на султаните да гледат какво има в джобовете на поданиците и да го крадат (облагат с данъци) и конфискуват когато и както намерят за добре.
 
Не я напускам за постоянно, просто сега не си заслужава дори и при факта, че не ми струва нищо да го копая. Тоя ресурс мога да го продам по-скъпо в момента. И аз вярвам донякъде в Монеро, предвид че има още само 1-2 валути от безброй многото, които според мен имат бъдеще. Но бъдещето на Монеро е в незаконната търговия и няма никога да стане масова валута, понеже освен анонимност, друг проблем според мен не решава. Няма да стане законен начин за разплащане, понеже никой не може да го следи. Като цяло много малко се интересувам от крипто и ако не беше свободния ресурс не бих се занимавал изобщо.
 
Здравейте, криптоманяци :)
Имам следното питане - решил съм да вкарам определена сума пари в една немного известна валута, но за целта ми трябва малко инфо КОЙ е най-евтиният начин да вкарам пари - през coinbase да купя лайткойни и оттам към борсата или има някой по-ефективен? Ако може да предложите ако има и начин с кеш депозиране и още утре да пробвам :)
Благодаря предварително!
 
Да се включа и аз! Купувайте elastos (ELA), това е нова монета от тази година, bitmain са зад тях и е много сериозен проект, лично мое мнение топ 10 ще е до няколко години и ще направи наистина много богати всички ранни инвеститори, които купят сега. :)
 
Здравейте, криптоманяци :)
Имам следното питане - решил съм да вкарам определена сума пари в една немного известна валута, но за целта ми трябва малко инфо КОЙ е най-евтиният начин да вкарам пари - през coinbase да купя лайткойни и оттам към борсата или има някой по-ефективен? Ако може да предложите ако има и начин с кеш депозиране и още утре да пробвам :)
Благодаря предварително!
Койнбейс имат много високи комисионни. С кеш има начин - ако си от София в the mall със сигурност има автомат за покупка на валути, сигурно има и на други места. Комисионна - около 1%
 
НАП проверява търгуващите с криптовалути
НАП започва проверки на дружества, чийто предмет на дейност е покупко-продажба на криптовалути, съобщават от приходната агенция. Целта е да се установи дали фирмите и техните клиенти спазват данъчното и осигурително законодателство. Данъчните ще изследват също принципа на работа на платформите за покупко-продажба на такива активи. Според НАП тъй като трансакциите, свързани с търговия с виртуални валути, са анонимни, има риск от укриване на приходи и неплащане на данъци.

От приходната агенция е направено проучване на български дружества, които притежават уеб сайтове за покупко-продажби на криптовалути и вече са възложили контролни действия спрямо 9 дружества. След приключване на проверките, данъчните ще анализират събраната информация и за клиентите на тези платформи, за да установят дали са декларирали доходите от извършените от тях сделки.

От НАП напомнят още, че доходите на физически лица от продажба или замяна на виртуална валута се декларират с годишната данъчна декларация и върху тях се дължи данък върху общата годишна данъчна основа (10%). За целите на данъчното третиране, доходите от продажба на валутата се третират като доходи от продажба на финансов актив.

Печалбите, които фирмите реализират от тази дейност, също подлежат на облагане по реда на Закона за корпоративното подоходно облагане.

Срокът за подаване на годишните декларации за облагане на доходите на физическите лица, придобити през 2018 г., изтича на 30 април. В същият срок трябва да се плати и дължимия данък за довнасяне. Срокът, в който фирмите подават годишни декларации за облагане с корпоративни данъци е 31 март.
 
Здравейте, криптоманяци :)
Имам следното питане - решил съм да вкарам определена сума пари в една немного известна валута, но за целта ми трябва малко инфо КОЙ е най-евтиният начин да вкарам пари - през coinbase да купя лайткойни и оттам към борсата или има някой по-ефективен? Ако може да предложите ако има и начин с кеш депозиране и още утре да пробвам :)
Благодаря предварително!
Ай да си похваля тук сайта: https://www.cryptotrading-bg.com/ -> направих описание стъпка по стъпка как може да си купиш крипто.
 
Пране на пари в САЩ е по-опасно от убийство, тия пичове изгоряха здравата горе.
Биткойна и всички, които се занимават явно още с него
Ай да си похваля тук сайта: https://www.cryptotrading-bg.com/ -> направих описание стъпка по стъпка как може да си купиш крипто.
Готви се за екстрадиция тогава :D
 
Пране на пари в САЩ е по-опасно от убийство, тия пичове изгоряха здравата горе.
Биткойна и всички, които се занимават явно още с него

Готви се за екстрадиция тогава :D
биткойн не е само пране на пари. Не съм гуру, имам някакво количество, но не съм гуру. Искам да споделя моите наблюдения за тази ситуация с RGCOINs, за мен човека няма вина. По скоро трябва да търсят отговорност от румънеца който им е продал. Също така си прав, в сащ по тежко престъпление от финансовите няма, ако не броим тероризма.
 
Пране на пари в САЩ е по-опасно от убийство, тия пичове изгоряха здравата горе.
Биткойна и всички, които се занимават явно още с него

Готви се за екстрадиция тогава :D
Ще го продавам тоя сайт :D
 
Някой нещо да коментира? Почна да расте нещо тая мизерия..
Най-много ме е яд за BNB-то, не помня точно, но май имах към 1000 преди :(( Сега имам 0 от всичко :Д:Д
 
Някой нещо да коментира? Почна да расте нещо тая мизерия..
Най-много ме е яд за BNB-то, не помня точно, но май имах към 1000 преди :(( Сега имам 0 от всичко :Д:Д

Познавам един от големите вярващи в Биткойн, собственик е на някои от големите бг онлайн бизнеси. Още през 2012г. за пръв път ми сподели за биткойн и реших тогава да купя, не съжалих. Той все още държи голяма част от купените от него койнове, които бяха десетки пъти повече от това, което аз можех да си позволя през 2012.
Преди седмица-две си говорихме по темата и неговото виждане е, че ще има следващ bull run, та затова си пази и голям % от койновете. :)

Но нали знаеш - всеки с виждането си.
 
Някой нещо да коментира? Почна да расте нещо тая мизерия..
Най-много ме е яд за BNB-то, не помня точно, но май имах към 1000 преди :(( Сега имам 0 от всичко :Д:Д

Аз лично чаках да падне под 3к бтц, но не падна.. последно купувах на 3300.
И аз имах BNB доста, но ги продадох... сега малко съжалявам, но taking profit is taking profit.

От XLM и ADA направих хубави пари послдните месеци. Доволен съм. С нетърпение чакам да видя сега дали ще падне под 5к и после под 4к, хаха.
Със сигурност ще има bullrun, въпроса е след колко време.
 

Горе