Bitcoin / Биткойн

Testkiwi понеже виждам че си влизал в пазара и след това си ги продал.
Моя съвет е да не се интересуваш толкова много от сегашната цена и да прочетеш как точно работи биткойн.
До сега не съм срещал човек, който да разбира всички позитиви и негативи (защото има и такива) на биткойн и да не е bullish.

Но не да влизаш в CNN и да четеш там. Разгледай от техническата част неща, кое как и защо. Разгледай малко кои metrics да следиш, а не както повечето хора следят сегашната цена.
 
testkiwi, само да не тръгнеш да го купуваш сега отново когато е около 6k, че само заради тебе ще се гмурне обратно надолу :D
 
И аз имах BNB доста, но ги продадох... сега малко съжалявам, но taking profit is taking profit.

Интересното е, че през 2013 някакъв бот на MtGox в продължение на седмици е купувал BTC, което най-малкото е подпомогнало тогавашния bull run. През 2017 нещо с Tether не е било прозрачно и най-вероятно този bull tun също е бил подпомогнат. Значи имаме 2 bull run-а, подпомогнати от ексчейнджи. Сега токена на поредния ексчейнж прави повече от 10 поредни зелени седмици. Според мен е възможно BNB да скочи дори още 3 пъти, но в един момент (когато започне повече да се обсъжда) ще се дъмпне яко и за пореден път много пишман инвеститори ще плачат. А дори в момента над 10 поредни зелени свещи са твърде много. Аз не знам за какво пък толкова служи тоя сбъркан токен, освен Binance да си правят PR с него.

Стига бе, аз искам да пада още....NEED MOAAAAAAAAR COINSSSSSSS :D
Къде ще иде да не падне пак :) Обаче при всеки такъв ръст на BTC наблюдавам интересни неща в order book-а на Bitfinex. Появяват се buy ордери от по 100 BTC или повече. Даже вчера направих снимка на много по-голям ордер, дето се появяваше само за секунди:
upload_2019-4-24_13-5-32.png
Това са си над 5.5 милиона USD, а вероятно този бик има налични повече от това. Не разбирам кой може да държи такива суми в ексчейнж. Аз бих се замислил дори ако имах 100 милиона.
 
Да, определено има много пари.
Относно BNB то си е чист монопол според мен. Цената на BNB се дига заради тия IEO-та дет пускат и всички са FOMO да влязат и след това да dump-нат.
Сега с този decentrazlied exchange мисля че още повече ще се дигне цената им. В същото време дет викаш и много PR.
Бих си взел пак BNB обаче ако дропне, хаха

Виж един скриншот, дето си направих от вчера. Ще падна. В снимката има един глупак и няколко хора дет са ударили джакпота.
https://imgur.com/a/ye6Sq3s
 
Купувам биткойни на по-добър курс от борсите . Плащам по банков път, Изипей и Скрил.
 
Купувам биткойни на по-добър курс от борсите . Плащам по банков път, Изипей и Скрил.
На какъв курс купуваш, кажи поне някакъв % над борсовия, който предлагаш?
 
Тцтц... няма спирка... явно нивата под 4к няма да дойдат, а аз дори чаках под 3к :D
 
Споко, ще се досетиш на по късен етап от живота.
Еее бе Гошо... До онзи ден не знаеше какво е 51% атака, че се налагаше да ти обяснявам, а днес акъл ще ми даваш за живота.
Я се дръж по-сериозно, моля те...
 
Еее бе Гошо... До онзи ден не знаеше какво е 51% атака, че се налагаше да ти обяснявам, а днес акъл ще ми даваш за живота.
Я се дръж по-сериозно, моля те...

Като се заяждаш, няма как да очакваш друго...

Не се сещам ти да си ми обяснявал за 51% атака, ама знае ли човек, може и така да е било.

Edit: Брех, верно си ми казал какво е 51% атака. Браво.
 
Последно редактирано:
Като се заяждаш, няма как да очакваш друго...

Не се сещам ти да си ми обяснявал за 51% атака, ама знае ли човек, може и така да е било.

Edit: Брех, верно си ми казал какво е 51% атака. Браво.

Кажи до кой офис на Еконт да ти пратя една гинко билоба.

ginko_prim-max.jpg
 
Ето сайта на някакъв нов токен, който е абсолютната дефиниция за измама - https://bunnytoken.com/
Бари Силбърт, главен изпълнителен директор и основател на Digital Currency Group и Grayscale Investments заяви, че по-голямата част от дигиталните токени няма да имат стойност в дългосрочен план, съобщават CNBC
 

Горе