Bitcoin / Биткойн

ами сега пак е писал мъск и 10% надолу биткойна това е
Е нали местил портфейли и още не разбрах какво.
Пак казвам, тия елементарни манипулации ме обиждат. Едно време повече се стараеха.

Ето ви малко рекламна помия, да не кажете, че нямам идея от жалкия цирк.
 
Последно редактирано:
Е нали местил портфейли и още не разбрах какво.
Пак казвам, тия елементарни манипулации ме обиждат. Едно време повече се стараеха.

Ето ви малко рекламна помия, да не кажете, че нямам идея от жалкия цирк.

На Мъск му отнело 8 години да проумее биткойн.... Да плача ли, да се смея ли.....
 
N
Я кажи коя друга криптовалута има толкова секюрнат блокчейн като този на биткойн? Говоря за 51% атака ако ти говори нещо това. Все тая, дори не знам защо си губя времето с теб :D :D:D Явно не си много подготвен.
Не съм подготвен, само дето няколко поста нагоре дадох картинка, че за малко да надхвърлят 51% хешрейт. И това не е за пръв път. Веднъж дори май успяха да го форкнат, за това вече не съм сигурен, отдавна беше.

Не си губи времето с мен, продай апартамента на баба си, купи си 2 биткойна. Доволен ша останеш!

НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ИНВЕСТИРАНЕ :D:D

п.с. Не прехвърлиха 51% просто защото натиснаха спирачката, да не излагат красивата приказка за наивници.
 
Последно редактирано:
Я кажи коя друга криптовалута има толкова секюрнат блокчейн като този на биткойн? Говоря за 51% атака ако ти говори нещо това. Все тая, дори не знам защо си губя времето с теб :D :D :D Явно не си много подготвен.
Обемът на мрежата и нейното "секюр"-ване са две коренно различни неща! Това все едно да кажеш, че изборите в страната са много по-добре секюрнати, например в сравнение с избори в една малка община, просто защото купеният вот е много по-трудно да се постигне в цялата страна, защото се искат много повече бройки купени гласове.
 
Обемът на мрежата и нейното "секюр"-ване са две коренно различни неща! Това все едно да кажеш, че изборите в страната са много по-добре секюрнати, например в сравнение с избори в една малка община, просто защото купеният вот е много по-трудно да се постигне в цялата страна, защото се искат много повече бройки купени гласове.
Много сполучливо казано!
Биткойн има едно единствено предимсство. Огромната набрана инерция и поддръжка.
Аз лично съм фен на алткойните, бих искал повечко да ги интегрират, ама 10 години си оставам само с надеждите.
 
Илон Мъск губи 10 милиарда британски лири за един ден след злополучен туит за биткойните.
Илон Мъск вече не е най-богатият човек в света, след като загуби 15 милиарда долара (10 милиарда лири) за един ден.


Акциите на Tesla са паднали с повече от 20% през последните седмици след рискована инвестиция в биткойн.



Самата криптовалута е спаднала с почти 20% от неделя и се е търгувала под $ 48 000 (£ 34 000) във вторник.

Г-н Мъск е обвинен за изпращането на акциите на двете компании, след като през уикенда той написа в Twitter, че цените на биткойните (както и по-малката криптовалута Ether) "изглеждат високи".


Изпълнителният директор на Tesla, който е известен със своя навик в Twitter, влезе в дебат с икономиста Питър Шиф за коментарите на г-н Мъск, че биткойнът е "почти толкова силен, колкото и фиатните пари".
 
К'о стана е мойте, половин милион гонехме, само нагоре, аху иху. Като слезе 20% и вече тихо!
Който е купил на 58К вече е 10К $ назад, за всеки койн.
Или не е важно че си от такованата страна, важното е да си в секса. :p
Са гризат нокти и се чудят на колко загуба да продават, щото ще слезе още.
 
К'о стана е мойте, половин милион гонехме, само нагоре, аху иху. Като слезе 20% и вече тихо!
Който е купил на 58К вече е 10К $ назад, за всеки койн.
Или не е важно че си от такованата страна, важното е да си в секса. :p
Са гризат нокти и се чудят на колко загуба да продават, щото ще слезе още.

Почнах и аз да ги мразим тея сектанти, айде да отива пак на 3000, че искам да гледам обесени по дърветата малоумниците, дето теглиха заеми да "инвестират". Ебати и откачалките долни, само да им оспориш безумията и те обявяват за неандерталец, дето нищо не разбира. Това е болестно състояние тяхното, куцо и сакато стана инвеститор....
 
Последно редактирано:
Г*з глава затрива, както е казал поетът. А алчността си е точно г*з.
И все пак, ако не греша, след няколко дни идва момента за пазаруване, така че дано да сте разкешили на високото.
 
Г*з глава затрива, както е казал поетът. А алчността си е точно г*з.
И все пак, ако не греша, след няколко дни идва момента за пазаруване, така че дано да сте разкешили на високото.
Правим корекция тип A B C от това, което виждам. Ще се качи още малко нагоре и точно когато всички си мислят, че пак се връщаме на 58к ще падне рязко надолу. Аз ще отворя поръчки в диапазона 26-29к. Но основният ми фокус е в алткойните, тъй като след тази голяма корекция е много вероятно да видим най-силният алт сезон до сега.

Аз разкешнах в диапазона 54-57к, защото с всички тези новини беше ясно на къде отиваме. Колкото по-силни са позитивните новини, толкова по-близо до върха на съответния цикъл сме. Валидно е и обратното - точно когато твърдяха, че биткойна ще удари 0 долара през 2018 година бяхме на дъното. Основното, което гледам аз като правя решения за покупка или продажба на крипто са точно новините , тъй като те имат цел да купуваме, когато койнът е надценен и да продаваме, когато цената е на дъното. А всички знаем кой контролира потока новини в мейнстрийма.
 
Правим корекция тип A B C от това, което виждам. Ще се качи още малко нагоре и точно когато всички си мислят, че пак се връщаме на 58к ще падне рязко надолу. Аз ще отворя поръчки в диапазона 26-29к. Но основният ми фокус е в алткойните, тъй като след тази голяма корекция е много вероятно да видим най-силният алт сезон до сега.

Аз разкешнах в диапазона 54-57к, защото с всички тези новини беше ясно на къде отиваме. Колкото по-силни са позитивните новини, толкова по-близо до върха на съответния цикъл сме. Валидно е и обратното - точно когато твърдяха, че биткойна ще удари 0 долара през 2018 година бяхме на дъното. Основното, което гледам аз като правя решения за покупка или продажба на крипто са точно новините , тъй като те имат цел да купуваме, когато койнът е надценен и да продаваме, когато цената е на дъното. А всички знаем кой контролира потока новини в мейнстрийма.
Аз не очаквам 26-29, струват ми се много ниски в краткосрочен план, но в дългосрочен може да са напълно възможни. Мисля, че <40 или много ниски 40 обаче са напълно постижими буквално до дни.
 
Още ме е яд, че не нанабих пари в ETH когато беше $70 след зимата на 2017 :D
Може да се печели както и от възход, тъй и от падане на цената. Яд туй яд онуй, PeerCoin бяха с претенциите за втори или трети алткойн по капитализация, пък вече никой ги не помни. Който се накълва остана с пръст в ГЗ.
Криптото е рулетка. А младежите дето пусках линк горе са на мойто мнение. Биткойн е антика.
Ебати и откачалките долни, само да им оспориш безумията и те обявяват за неандерталец, дето нищо не разбира. Това е болестно състояние тяхното, куцо и сакато стана инвеститор....
Мани, някой тук разправяше, че пазарувал пилешки кълки с биткойн. Ама по белия свят, ние туземците още влакове взривяваме!
Колко мъка има по тоя свят...
 
Още ме е яд, че не нанабих пари в ETH когато беше $70 след зимата на 2017 :D
Още не е късно за алтовете. В момента може да се види ясен double top в чарта на целия алткойн маркет кап, което при предни периоди е било ясна индикация за рязко покачване на цената. Надявам се да има още корекции в алтовете, за да взема на отстъпка :)
 
Последно редактирано:
Ванка Ванка, като стане 500к да не си теглиш куршума? Да те питам аз няколко неща и спирам да пиша в тази тема, тъй като около 60% от коментиращите тук дори не знаят какво точно е биткойн. С това печатане на пари какво ще стане с USD след 10 години да речем? Как ще се плати американския дълг?

Сега да ти кажа нещо аз, профита ми за миналата година е над 10к% та не знам кой е олигофрена в случая. Хората, които са купили на 20к 2017 ( до момента ~x2.5) година или ти, който дори вероятно си продал за под 1к за парче (преди няколко години) нали си следял пазара от много време.

Предполагам повече няма да коментирам в тази тема.
 
Последно редактирано:
Ванка Ванка, като стане 500к да не си теглиш куршума? Да те питам аз няколко неща и спирам да пиша в тази тема, тъй като около 60% от коментиращите тук дори не знаят какво точно е биткойн. С това печатане на пари какво ще стане с USD след 10 години да речем? Как ще се плати американския дълг?

Сега да ти кажа нещо аз, профита ми за миналата година е над 10к% та не знам кой е олигофрена в случая. Хората, които са купили на 20к 2017 ( до момента ~x2.5) година или ти, който дори вероятно си продал за под 1к за парче (преди няколко години) нали си следял пазара от много време.

Предполагам повече няма да коментирам в тази тема.
Ще коментираш и още как. И когато твърдиш, че профита ти е +10к не е ли редно да го подплатиш с факти. Пък може Бъфет и Мъск да следят темата и да копират портофолиото ти.
 
Ще коментираш и още как. И когато твърдиш, че профита ти е +10к не е ли редно да го подплатиш с факти. Пък може Бъфет и Мъск да следят темата и да копират портофолиото ти.
Само в български форум някой може да си помисли да иска "подплатяване с факти" на това колко си изкарал :) . 10 000% профит в пасивното инвестиране и при HODL изобщо не е космическа сума, ако си търпелив и не бягаш като подплашена кокошка при всяка негативна новина, анонс за пъмп на някоя валута или туит на някой "инфлуенсър". Ето ти пример - купуваш DeFI валутите веднага при старта. Взимаш EGLD, DOT, AAVE и още някои валути, които не са шиткойни, а зад проектите стоят реални идеи и решения на проблеми. Само от 1 валута имаш вече над 1000% приход, а алт сезона дори не е започнал. И трите проекта са невероятно перспективни и е много вероятно да направиш 10 000%.

А колко още перспективни монети можеш да купиш в Uniswap преди да се листнат на големите борси на нищожни цени... 10к процента се правят там за отрицателно време.
 

Горе