Black hat техники - какво да НЕ правя?

Здравейте и тук. Попитах за линк билдинг и ме посъветваха да пусна стотина линка за месец време. :shock: Въпросът ми е има ли някакви рискове, ако за месец направя около 100 броя и изобщо какви техники водят до санкции и наказания от гледна точка на търсачките? За ключовите думи - не трябвало в една статия да има повече от не знам колко бяха повторения или процент на ключови думи - може ли да кажете малко и за това? Какво трябва да се избягва в двата случая, за да не стане обратния ефект?
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Нетът казва в неделя да спите до 12ч.............. имате 10 мин. :twisted:
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Зависи каква ти е целта и какво умееш. Това което искаш да постигнеш със сто линка на месец може да го получиш и само с 5-10 линка. Относно въпроса ти за ключовите думи в статия... и така е и не е така. Ще трябва да ти обяснявам подробно какво е това Онпейдж seo. Вземи попрочети малко по темата - тук във форума има много хубави обяснения за това. Защото с хубава и добре направена статия (имам предвид добро Онпейдж seo) може директно да я класираш на 2-3-4 страница, все пак зависи и от нишата за която е предназначена. От там нататък изкачването с линкове става много по-лесно, отколкото да катериш статия от10-15 страница. Относно линковете след появата на Пингвина също има нови неща и трябва да попрочетеш това - онова.
Иначе - 100 линка на месец ми се струва много и е твърде вероятно Гугъл да го сметне за спам.
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Това, което ми предложи едно момче, е да купя регистрация във форуми с висок рейтинг и там да слагам линк към сайта. Това не би трябвало да изтича във времето като срок, а ще си останат там за постоянно. Спам ли е? Ако това може да се приеме за спам, колко броя е добре или поне неопасно да се правят на месец?

"Това което искаш да постигнеш със сто линка на месец може да го получиш и само с 5-10 линка." - какво имаш предвид? сайтове или социални мрежи?
Като стана дума за статиите - ако взема да си поръчам десетина статии месечно и така всеки месец - това добре ли е или е много? Изобщо въпросът е за дозата - колко е ок, така че да не се улея?
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Как така 100 линка на месец да са много??
Зависи от къде са. Ако са от социалки и директории- 100 линка са супер.
Ако са линкове от тип "Приятелски връзки" - пак зависи колко ти е налинкван досега сайта.

Според мен добра пропорция е:
3 статии на месец, 80 линка от социалки или повече, подписи, класически постове във форуми-10тина, ФБ, Г+, Туитър - да не ги подценяваме.
Това не мисля, че е ударно, пак зависи колко се е работило по сайта.
И важно е да се стараеш, доколкото е възможно връзките да са релативни, както и да сменяш повечко анхори.
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Тези линкове, които ми предложиха са подписи във форуми след като се регистрирам там. После трябва ли да пиша в тези форуми или само подписите също вършат, макар и по-малка работа? Линковете няма да са комбинирани от социалки, директории и форуми, а само форуми. Освен това са платени - затова беше въпросът за спама. Сега и един топ лаишки въпрос - линковете от стената на някой във ФБ -търсачките ги отразяват, нали? Мерси предварително!
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Как така платени тези подписи във форуми? Ще дадеш на някой пари за наем на неговите подписи или някой ще се регне срещу заплащане?
Ако събираш линкове от подписи, по добре да са контекстуални, тоест в самия пост.
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Изгледай този клип - 6 Changes Every SEO Should Make BEFORE the Over-Optimization Penalty Hits
Определено ще ти е от полза... Дори и да не владееш английски отлично, ще го разбереш

Този ми разби сеото , Всичко ,което правя аз е нежелаано!Дали е прав за всичко и всички точки на видеото
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Ами не, срещу някаква сума дават списък с форуми, в които аз после почвам едно по едно да си правя регистрация и да си слагам подписа.


Как така платени тези подписи във форуми? Ще дадеш на някой пари за наем на неговите подписи или някой ще се регне срещу заплащане?
Ако събираш линкове от подписи, по добре да са контекстуални, тоест в самия пост.
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Ами не, срещу някаква сума дават списък с форуми, в които аз после почвам едно по едно да си правя регистрация и да си слагам подписа.

Подобни списъци можеш да намериш безплатно в нета. Ето един с бг форуми.
 
От: От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Благодаря ти за линка ! Предлаганите форуми са само с добър рейтинг и са чуждоезични, затова предполагам си поискват пари, а и като не знаех че изобщо има такива екстри, за мен е супер и от помощ.

Подобни списъци можеш да намериш безплатно в нета. Ето един с бг форуми.
 
От: Black hat техники - какво да НЕ правя?

Този ми разби сеото , Всичко ,което правя аз е нежелаано!Дали е прав за всичко и всички точки на видеото

Напоследък всеки ти казва какво НЕ трябвало да се прави, но никой не дава точна и 100% сигурна тактика. Проба-грешка и тва е :)

Или ако някой има, нека сподели :)
 

Горе