Block the Adblocker on yourwebsite free

matevone

Active Member
Здравейте

Имахме наскоро спор в офиса със служител който ползваше AdBloker и на който обясних че не е ОК да работи във фирма изкарваща парите си от интернет рекла , тя самата да ползва AdBloker _ един вид сама си изяждаше възможностите за развите.

както и да реших че не може да няма БЕЗПЛAТНО решение по въпроса и след крартко търсен открих този сайт: https://blockadblock.com

Много е готино и можете сами да си контролирате всичко свързано с този туул от съобщенията до това след колко време прекаран на сайта Ви се активира този инструмент.

Единственото коеот не ми хареса е че има линк към тях и не може да се премахне дори срещу заплащане

НЕ намерих никъде подобна тема - та така.

Ако имате и други подобни решения ще се радвам да ги споделите тъй като съм твърдо решен да сложа на моите сайтове подобно нещо

Поздравио
 
Отмоя гледна точка всеки има право да реши дали да ползва блокер или не. Още повече ако това му помага да си върши работата по-успешно. Ако не се прекаляваше с рекламите на дали щеше да има такива блокери изобщо или поне хората нямаше толкова масово да ги ползват.
Мисля, че ще се намери програмист с нисък морал, който срещу няколко жълтици да продаде душата си и да ти напише един анти блокер. Проверката е не повече от 10-ти на реда код.
Поздрави.
 
Ползвам адблокър от поне 6-7 години ( не помня от кога започнах, само помня че го имаше в Опера по подразбиране, нямаше плъгини тогава ). Не съм попадал на сайт, който да ми спира адблокъра и да си струва да го използвам.
Замунда се опитват да го правят и за това почнах да използвам аренабг.

Рекламите са зло и трябва да бъдат изкоренени. Ще използвам адблокър и ще го инсталирам на всеки един компютър докато свят светува.

Всъщност рекламите не са чак толкова големият проблем, а събирането на лични данни, за да се покажат дадените реклами. И компании като гугъл / ФБ отиват твърде далеч в събирането на данни, за да показват реклами.
А такива сайтове, където почти няма място за кликане ( замунда ), където да няма реклами ...тях дори не ги броя за сайтове.

btw: Мисля че uBlock прескача някои от тези блокъри. Може ли такъв сайт, който използва този блокър ?
 
То самите AdBlockerи използват различни списъци, които се обновяват обикновено open-source и доколкото съм запознат има поне два, сравнително често обновявани списъци, които се грижат да блокират такива скриптове. А от морална точка, всеки потребител има правото да използва своя компютър за каквото си поиска, все пак сам си плаща за тока и интернета. Да не говорим за възможностите за вируси, натоварващи компютъра криптоскриптове, които се използват от някои сайтове.

От друга гледна точка, докато едни от най-умните хора на планетата биват плащани големи пари за да накарат останалите хора да кликат върху реклами, то надпреварата ще продължи.
 
не е ОК да работи във фирма изкарваща парите си от интернет рекла , тя самата да ползва AdBloker

На мен ми изглежда съвсем ОК. Все едно да кажеш на вирусолог да не използва предпазен костюм и ръкавици :) Рекламите да не ги правите за себе си?

И както каза Неро, много сайтове зареждат изключително бавно от реклами. Някои съвсем се оливат, попъпи, прехвърлят ме към някакви смешни класации да им гласувам за сайта, абсолютна трагедия.
Да не говорим от телефон пък ако влезеш за какво става въпрос.

Ползвам uBlock. В някои сайтове, за които съм преценил че си струват и не прекаляват съм го изключил.
 
Всеки си решава ДАЛИ - ИЛИ, като трябва да се цени неговото желание, но само ще вмъкна, че без скриптове, плъгини и тем подобни глупости, може да се прескочат доста от блокърите.
 
От гледна точка на маркетинга, да си сложиш адблокер е като да си затвориш очите за това, което прави конкуренцията и как се развива пазара. На мен пък ми е кеф да следя рекламите, на сайтовете, по радиото, по телевизията, навсякъде... Има много добри решения, които могат да се взаимстват, следят се тенденции и тн. Може би това има предвид @matevone, като казва, че да се занимаваш с тоя материя и да си с адблокер е абсурдно. Ми да, абсурдно е!
 
От гледна точка на маркетинга, да си сложиш адблокер е като да си затвориш очите за това, което прави конкуренцията и как се развива пазара. На мен пък ми е кеф да следя рекламите, на сайтовете, по радиото, по телевизията, навсякъде... Има много добри решения, които могат да се взаимстват, следят се тенденции и тн. Може би това има предвид @matevone, като казва, че да се занимаваш с тоя материя и да си с адблокер е абсурдно. Ми да, абсурдно е!
https://arstechnica.com/information...-ads-with-cpu-draining-cryptocurrency-miners/ -- Да не говорим, че си тракнат от всякакви простотии навсякъде.
https://coinhive.com/ - Понякога ми липсват дните на стария AdSense, където рекламата беше текстова и малко или много знаеш какво да очакваш от нея - реклама на тема подобна на сайта. Но реклами, които са многократно по-тежки от сайта, това няма как да стане :)
 
Поредната пародия :D.

Всички искат да се ползва точно определен плъгин за адблок, потребителя да даде своето съгласие, че иска да вижда "добрите" реклами и чак тогава ще виждаш реклами.

Колко от хората ползващи такива плъгини спред вас ще кажат, че исакт да гледат реклами :D.
 
Мисля че темата е за това, дали е редно човек, който се занимава с онлайн реклама да ползва адблокер, нали така? Обикновения потребител е свободен да не влиза изобщо в интернет, че да не му се случи нещо лошо. Както всички знаем, в интернет само педофили, хакери и измамници се навъртат :) Аз говоря за потребителите, които се занимават с онлайн реклама и маркетинг, не за масата...


https://arstechnica.com/information...-ads-with-cpu-draining-cryptocurrency-miners/ -- Да не говорим, че си тракнат от всякакви простотии навсякъде.
https://coinhive.com/ - Понякога ми липсват дните на стария AdSense, където рекламата беше текстова и малко или много знаеш какво да очакваш от нея - реклама на тема подобна на сайта. Но реклами, които са многократно по-тежки от сайта, това няма как да стане :)
 
Мисля че темата е за това, дали е редно човек, който се занимава с онлайн реклама да ползва адблокер, нали така?

По-важно е дали си върши работата за която му се плаща. Ако си я върши, да си слага адблокери и на челото ако иска.
 
Ето така се прави реклама, която не я ловят никакви плъгини. Скъпо е, но ефективно: https://www.24chasa.bg/zdrave/article/7376267
Какво му е различното, при мен адблокъра си ги лови?

Иначе при мен блокъра си стои нонстоп включен, но най вече, заради ютуба
 
Какво му е различното, при мен адблокъра си ги лови?

Иначе при мен блокъра си стои нонстоп включен, но най вече, заради ютуба

Май искаше да каже, че самата статия е реклама на продукт, а не някакви мигащи банери.
 
Аднолера лови рекламата във форума което е жалко - за 2-3 банера се позлва ад система която в списъка за блокиране.
С малко напън това може да се избегне, ама пусти мързел...
 
Добре, а сайтовете от какво да печелят иначе? Ако се ползва donate едва ли ще даряват много хора. Аз лично изключвам адблокера за сайтове, които ми харесват. В предприемач не ползвам адблокер, тъй като не ми пречат рекламите, ама като вляза в замунда ми зарежда сумати време и разбира се, че няма да го изключа адблокера.
 
Добре, а сайтовете от какво да печелят иначе? Ако се ползва donate едва ли ще даряват много хора. Аз лично изключвам адблокера за сайтове, които ми харесват. В предприемач не ползвам адблокер, тъй като не ми пречат рекламите, ама като вляза в замунда ми зарежда сумати време и разбира се, че няма да го изключа адблокера.
Серизоен ли си???
https://ads.predpriemach.com/www/images/21bc59b9003e02698709caec28fb8b92.gif
https://ads.predpriemach.com/www/images/fa44195dcb215b0c0399b74bf9e6f032.gif
 
В предприемач не ползвам адблокер, тъй като не ми пречат рекламите

А купувал ли си някога нещо след въздействието на онлайн реклама? Примерно аз си знам, че мен рекламите не ме карат да купувам. В YouTube толкова съм гледал такива за audible, wix, sqarespace и тем подобни, но никога не съм им бил клиент. Когато ми трябва нещо, първо проучвам всички конкуренти в сферата, сравнявам, търся мнения... и чак тогава купувам. И като се знам, че съм така, за какво аджеба да си мъча браузъра да зарежда ненужни картинки? И защо да набутвам рекламодателя, ако той плаща на сайта за да ми показва картинки, които само ме дразнят? :confused:

В даден момент по-малко от процент от хората в интернет са склонни да купуват под въздействието на реклама. Нали това оценяват ония числа - CPM, CPC. И аз сега да страдам заради тия единични бройки человеци, които току-що са взели заплата и вече се чудят как най-безотговорно да я профукат o_O
 

Горе