Block the Adblocker on yourwebsite free

Купувал съм, но рядко. Пак казвам, как иначе ще печелят сайтовете и защо въобще тогава да се гради сайт в които се влагат и пари в него?

Качествено съдържание или услуга. Спамерски сайтове правени на конвеир с предъвкани и копирани 20 пъти клюкарски статии от по 200 думи за мен не е "граден" сайт, който заслужава да печели пари.
Там се разчита изцяло на това да успееш да излъжеш потребителя да влезе и без да иска да кликне на една от 10те реклами и изкачащи прозорци на екрана.

И все пак трябва да отбележим, че хората които коментираме тук не сме "средностатистически" интернет потребители. Масата изобщо нямат идея къде, на какво цъкат и защо.
 
Купувал съм, но рядко. Пак казвам, как иначе ще печелят сайтовете и защо въобще тогава да се гради сайт в които се влагат и пари в него?
Кои сайтове? Кой наистина полезен сайт, който спазва закона няма възможност да печели достатъчно пари като предлага информацията на сайта за пари или пък да привлече достатъчно дарения? Прав си, някой ненужен блог пълен с безмислена информация и изкопирани статии, ала Blitz няма да печели много без реклами. Въпроса е дали е това би било голяма загуба. Ако услугата ти е ценна си плащаш. Ако предлагаш нещо, което потребителя не може да прецени, че струва поне цената на едно кафе, е... :)

Мисля че темата е за това, дали е редно човек, който се занимава с онлайн реклама да ползва адблокер, нали така? Обикновения потребител е свободен да не влиза изобщо в интернет, че да не му се случи нещо лошо. Както всички знаем, в интернет само педофили, хакери и измамници се навъртат :) Аз говоря за потребителите, които се занимават с онлайн реклама и маркетинг, не за масата...
Това, че някой работи в тая сфера не ми се струва достатъчна причина за да позволи на хората да му ползват компютъра за копане на биткойни :)
 
Посочи ми един сайт, който знаеш, български, с вграден скрипт за копане.

Това, че някой работи в тая сфера не ми се струва достатъчна причина за да позволи на хората да му ползват компютъра за копане на биткойни :)
 
Посочи ми един сайт, който знаеш, български, с вграден скрипт за копане.
Използвам AdBlock non-stop, така че не мога да ти кажа. Освен това каква е тази идея, да се ограничиш само за сайтове на български език? Ти само сайтове на български ли използваш? Защо трябва да оставя отговорността за това какво се случва с моя хардуер и софтуер на трети лица, ака сайтове? Разбирам те и теб обаче, но пък от гледна точка на това ако се занимаваш с реклама във Facebook определено си премахни блокирането на реклами там. Но пък защо би си махнал adblocka, когато посещаваш някой напълно случаен сайт... ми е малко неразбираемо.
 
Ползвам интернет има-няма 20 години, може и повече, никога не съм ползвал адблокър, някак си идеята друг да решава какво да виждам и какво не, никак не ми допада. Било то реклама или каквото и да е друго... Не се ограничавам, ти твърдиш, че ако нямаш адблок ще копаш, не аз. Щом е толкова масово, щеше да се сетиш поне за един български сайт. Сайтове на енглиш има всякакви, дори да не знаеш конкретно за някой, с два клика ще ми намериш, затова е ограничението. И защо фейсбук, фейсбук не е целия интернет. Дори и в най-гадните реклами, в най-смотаните сайтове, има какво да се види, като тенденция, защото да не ги виждам?

Защо да си слагам адблокър в случайни сайтове, ще ослепея ли, какво ще стане? Ако е прекалено, не влизам повече и толкова...



Използвам AdBlock non-stop, така че не мога да ти кажа. Освен това каква е тази идея, да се ограничиш само за сайтове на български език? Ти само сайтове на български ли използваш? Защо трябва да оставя отговорността за това какво се случва с моя хардуер и софтуер на трети лица, ака сайтове? Разбирам те и теб обаче, но пък от гледна точка на това ако се занимаваш с реклама във Facebook определено си премахни блокирането на реклами там. Но пък защо би си махнал adblocka, когато посещаваш някой напълно случаен сайт... ми е малко неразбираемо.
 
някак си идеята друг да решава какво да виждам и какво не, никак не ми допада. Било то реклама или каквото и да е друго...

Именно това е идеята. Всеки САМ за себе си да реши какво да вижда и какво не. Ти си плащаш за интернета, ти си плащаш за компютъра, ти си плащаш за всичко, ти сам решаваш какво искаш да видиш, какви данни да изпратиш на сайтовете, каква информация да им дадеш. AdBlock ти позволява това. Замислял ли си, че можеш да го използваш като whitelist-неш всичко и само блокираш рекламите в сайтовете, които искаш да използваш, но рекламите ти пречат. Всичко опира до това, какво искаш самия ти да видиш, а не какво искат хората зад сайта да видиш. Ако смяташ, че е полезно за теб и за бизнеса ти - супер.

Моето твърдение беше друго, не мога да дам гаранция дали ще копам или не. Но потенциала е там. Всичко опира до това дали даден уебсайт администратор и неговото желание да прави приходи от това и всичко е готово. Смятам, че основната причина това не е разпространено в България е липсата на услуга, която да го предлага за български сайтове, но е въпрос на време.
 
Как да разбера дали искам да видя нещо, преди да го видя? Тоя адблокер ми е още една тъпотия, с която да се занимавам. Моето мнение е, че не е нужен, на теб щом ти се вижда, че ти е полезен, ползвай го. Всеки решава за себе си, както каза :)

Това с копането не е приложимо за сериозни сайтове. За да е рентабилно, сайта трябва да е с огромен трафик, а сайт с огромен трафик никога няма да рискува да се закопае сам с подобни техники.

Именно това е идеята. Всеки САМ за себе си да реши какво да вижда и какво не. Ти си плащаш за интернета, ти си плащаш за компютъра, ти си плащаш за всичко, ти сам решаваш какво искаш да видиш, какви данни да изпратиш на сайтовете, каква информация да им дадеш. AdBlock ти позволява това. Замислял ли си, че можеш да го използваш като whitelist-неш всичко и само блокираш рекламите в сайтовете, които искаш да използваш, но рекламите ти пречат. Всичко опира до това, какво искаш самия ти да видиш, а не какво искат хората зад сайта да видиш. Ако смяташ, че е полезно за теб и за бизнеса ти - супер.

Моето твърдение беше друго, не мога да дам гаранция дали ще копам или не. Но потенциала е там. Всичко опира до това дали даден уебсайт администратор и неговото желание да прави приходи от това и всичко е готово. Смятам, че основната причина това не е разпространено в България е липсата на услуга, която да го предлага за български сайтове, но е въпрос на време.
 
Аз иначе нямам против ако даден сайт показва реклами, стига да не е прекалено натрапчиво. Например във фейсбука виждам реклами от дясно, въпреки че uBlock е активиран, но не ми пречат толкова, не са твърде нахални. А и не посещавам фейсбука всеки ден.

Други реклами обаче направо ми се пречкат по всевъзможни начини. Тук в предприемача банера отгоре се появява със закъснение и сваля цялото съдържание надолу. Това мен много ме дразни, независимо реклама ли е или друго. Някои от тея бутони за кукитата го правят същото нещо. Като ще има реклама някъде, то поне мястото й да е заделено предварително. И да не е точно в центъра на екрана когато отворя сайта.

Замунда не само ми набутва гигантски реклами в центъра на полезрението, а ми хаби и 5-10% от процесора. То са едни анимации, едно чудо, все едно сме в зората на интернета. Не само че ще ги разкарам тия реклами, ами и ще ги препсувам.

Да вземем по-изискан сайт. Идва ми наум CNN.com, ще четем свветовни новини. Без реклами - 2MB. С реклами - 5.1MB. Да не говорим колко бичи процесора, доста повече е от замунда. Все едно ми копа. Много зле направен сайт.

Български сайт с адблок защита - fakti.bg. Без реклами - около 850kB общо, около 350kB JS скриптове. С реклами е общо 1.6MB, от които над 850kB са само JS скриптове. Че аз все едно зареждам сайт и половина над основния сайт. Как да не се запитам какво точно зареждам в тези може би над 500kB минифицирани JS скриптове? Много ясно че не ги искам.
 
Личното ми мнение е, че служителя си има някакви цели зададени и ако иска, може да ползва каквото поиска и както му харесва, стига да ги постига. Да имаш спор или да се опиташ да забраняваш на служител да ползва това или онова е абсурдно и ми се е случвало само веднъж в живота (бях от страната на служителя тогава). По-добре си измислете как да измервате ефективността на тоя човек, пък ако не е ОК го сменяйте.

Аз лично ползвам ад блокер и ако някога попадна на сайт, който ми иска да го изключа, просто не се връщам там повече. Като цяло смятам, че рекламата има най-голям смисъл тогава, когато човек търси решение на някакъв проблем, а не просто ей така хвърлена във всеки втори сайт с някакъв глупав ретаргетинг, който като цяло и не работи много добре. Рекламите, които ми излизат при търсене в Гугъл са ми полезни, всичко останало ми е най-добре да не го виждам.

Скриптовете за копаене на койни, които се споменаха по-назад в темата, изобщо не бяха толкова лошо решение, стига да бяха добре направени. Проблема е, че не бяха ограничени да използват малко от ресурса на системата и някои палави уебмастъри ги пускаха да копаят с по 3-4 ядра, което е простотия. Български такива никога не съм виждал, хем имаше и някой дето даже беше пуснал такава тема. Може би по-лошото от това е, че знайни и незнайни блогъри, антивирусни и адблок компании хванаха рибоците да им обясняват как това им чупело компютрите и какво ли още не, иначе можеше копаенето поне временно да бъде алтернатива на претъпканите с реклами сайтове. Е, това явно няма да се случи и всеки ще запази ценния си лаптопоски вентилатор на стойност 5-10 лв. поне още година, докато прахта го погуби.
 
Последно редактирано:
БГ маркетинг гурутата за чеп за зеле не стават.
Не знам как го мислят ретаргетинга ама да купя продукт и следващите 2 месеца да ме преследва същия продукт от същия сайт не е ОК.
 
БГ маркетинг гурутата за чеп за зеле не стават.
Не знам как го мислят ретаргетинга ама да купя продукт и следващите 2 месеца да ме преследва същия продукт от същия сайт не е ОК.
Мен ме преследват всякакви продукти, към които никога не съм имал интерес + такива, които съм купувал миналото лято.
 
Аз лично ползвам ад блокер и ако някога попадна на сайт, който ми иска да го изключа, просто не се връщам там повече.

Точно това е идеята ако сайт има прекалено много реклами не го посещавай. Надявам се скоро 100% от сайтовете да сложат такива съобщения да те видим тогава :)

Най-яко ще е ако това се случи във Facebook, youtube GMAIL и Instagram е тогава вече става интересно
 
Точно това е идеята ако сайт има прекалено много реклами не го посещавай. Надявам се скоро 100% от сайтовете да сложат такива съобщения да те видим тогава :)

Най-яко ще е ако това се случи във Facebook, youtube GMAIL и Instagram е тогава вече става интересно
Тогава вече става по-лесно да НЕ посещавам тези токсични сайтове. Ще ми направят услуга.
 
Тогава вече става по-лесно да НЕ посещавам тези токсични сайтове. Ще ми направят услуга.
Ами явно си сбъркал професията според мен без да се обиждаш ама в наши дни да се занимаваш с интернет и да НЕ посещаваш тези сайтове е като да да имаш шефьорска книжа и дане караш кола :)
 
Ами явно си сбъркал професията според мен без да се обиждаш ама в наши дни да се занимаваш с интернет и да НЕ посещаваш тези сайтове е като да да имаш шефьорска книжа и дане караш кола :)
И каква ми е професията, ако не е тайна ?
 
И каква ми е професията, ако не е тайна ?
Как сам не можа да се сетиш каква ти е професията, щом тези сайтове са ти необходими. Естествено че продаваш дрехи и обувки през онлайн магазин. И не - не продаваш електромобили, защото топ производителя (по известност и по количества имам предвид) на тази стока Tesla няма FB страница! А иначе точно през интернет си се продават "теслите".
 
Наричай го както искаш ма си се объркал тотално - това разбира се си е лично мое мнение ;)
С две думи нищо не каза.

Интересна ми е все пак "тезата ти" как програмист не може да работи без ФБ. Предполагам би било интересно да я разкажеш и на милионите ти последователи тук, да се посмеем заедно.

пс: Разработвал съм и приложение за ФБ и пак не ми се е налагало да имам собствен, защото можеш да си създаваш тестови. Имах колеги, които нямаха собствени. Та ?
 
С две думи нищо не каза.

пс: Разработвал съм и приложение за ФБ и пак не ми се е налагало да имам собствен, защото можеш да си създаваш тестови. Имах колеги, които нямаха собствени. Та ?

Ако нямаше ФБ щеше да си разработил дедовия пичага :)

Дали е собствен фейк или тн профила който ТИ си имал - Facebook ни храни пряко и косвено всички нас. Рекламите по сайтове хранят пряко всеки един от нас в екосистемата наречена интернет.

Няма реклами - няма пари за раходи - няма сайтове - няма нужда от програмисти като теб

Ако и това не можеш да разбереш просто не знам да ти го напиша - с нули и единици освен :D
 
Ето това много трудно се разбира от повечето млади колеги. Всички по веригата сме свързани по един или друг начин... Като прецакваш единия, прецакваш всички... Как трафик сайт ще се издържа без реклами, как онлайн бизнес ще продава стоки и услуги, без да може да стигне до аудиторията си. Няма как да стане...

Ако нямаше ФБ щеше да си разработил дедовия пичага :)

Дали е собствен фейк или тн профила който ТИ си имал - Facebook ни храни пряко и косвено всички нас. Рекламите по сайтове хранят пряко всеки един от нас в екосистемата наречена интернет.

Няма реклами - няма пари за раходи - няма сайтове - няма нужда от програмисти като теб

Ако и това не можеш да разбереш просто не знам да ти го напиша - с нули и единици освен :D
 

Горе