Block the Adblocker on yourwebsite free

@matevone сигурен ли си, че имаш сайт с такъв скрипт?
Ако имаш или вече си затворен или не си регистриран в ЕС , тоест мамиш - да не п
През ФБ колко бизнес клиенти ще успеят да наберат ?
Преди ФБ бизнес не е имало, така ли ? Фирмите не са рекламирали ? Маркетинг не е съществувал ?

пс: Продължавай, забавен си.

ти не си в час момче стига с този фейсбук (даден беше за припер)

виж за какво е темата

почваш да ми приличаш на веган който няма търпение да каже на всички че не яде месо.
ок бе мъжки супер разлипен и независим си


но това не променя факта че не можеш да схванеш основни моменти в това с което се занимаваш.

без рекламите интернета ще умре , поне във вида в който го познаваме и със сигурност нямаше да е това което е
 
@matevone сигурен ли си, че имаш сайт с такъв скрипт?
Ако имаш или вече си затворен или не си регистриран в ЕС , тоест мамиш - да не плащаш данъци, да не играеш по законите действащи за всички в ЕС ( в частност България) и т.н.


в момента не ползвам такъв идеята беше да се допитам до Вас по разбиращите ама хей го на спорим трябва ли да има реклами или не и Фейсбук ад или рай е

иначе за моите данъци не се грижи честен човек съм и не съм фен на схемите
 
Пак бъркаш :) Явно не можеш да се пречупиш и гледаш само през собствената си призма. Фейсбук е привлякъл и задържал огромно количество потребители в интернет, огромно! Тези потребите какво означават... естествено повече пари за мен, за теб и за всички в бранша. Винаги е имало подобни сайтове, но не и като фейсбук, там работата е съвсем друга. Ако не беше той, щеше да са множество сайтове, разделени между потребителите, както беше преди. Върви ги гони... А за толкова прецизно таргетиране, каквото предлага фейсбук, просто няма какво се каже. Това е рай за всеки, който иска да продаде нещо в интернет или да си предложи услугите на точните хора.. Гаранция че това нямаше да е така, защото така беше преди.

не се занимавай на този му е важно да изпъкне аз се отказаах еба майката на темата а тя е

ДАЙТЕ СЪВЕТИ КАК ДА СЕ БОРИМ С АДБЛОК
 
То пък да не е голяма философия. Правиш си код, или поръчаваш на някой да ти го направи, ама къстъм код дето да детектва наличието на блокер и да реагира някак. Ето един код: https://github.com/sitexw/BlockAdBlock Като гледам как работи, създава <div> с една камара класове, съдържащи думички като ad, ads и т.н., и този <div> е уловка дето блокера би го разкарал. И после се проверява дали е изчезнало div-чето. Ако го няма, значи има блокер и вече там решаваш дали да вадиш попъп (перде) или да прерисуваш целия сайт. Даже може би този код работи и може направо да се ползва. Но ако не, каквото и да направиш и е къстъм, кой блокер ще има дефиниции да ти го блокира?

Само че ако ще вадиш перде, по-добре да не е както в сайта fakti.bg. Там ми засича блокера, слага едно перде, но то е така: <div id="adsblock-msg" style="display: none;"> И просто вадя пикерчето на uBlock, селектирам този div и той изчезва завинаги, щото всеки път излиза с едно и също id. Тяхната защита не е особено ефективна :)
 
То пък да не е голяма философия. Правиш си код, или поръчаваш на някой да ти го направи, ама къстъм код дето да детектва наличието на блокер и да реагира някак. Ето един код: https://github.com/sitexw/BlockAdBlock Като гледам как работи, създава <div> с една камара класове, съдържащи думички като ad, ads и т.н., и този <div> е уловка дето блокера би го разкарал. И после се проверява дали е изчезнало div-чето. Ако го няма, значи има блокер и вече там решаваш дали да вадиш попъп (перде) или да прерисуваш целия сайт. Даже може би този код работи и може направо да се ползва. Но ако не, каквото и да направиш и е къстъм, кой блокер ще има дефиниции да ти го блокира?

Само че ако ще вадиш перде, по-добре да не е както в сайта fakti.bg. Там ми засича блокера, слага едно перде, но то е така: <div id="adsblock-msg" style="display: none;"> И просто вадя пикерчето на uBlock, селектирам този div и той изчезва завинаги, щото всеки път излиза с едно и също id. Тяхната защита не е особено ефективна :)
Толкова ли тъпо действат блокерите днес? Винаги съм си мислил, че залагат не само на редакция на страницата, но и редактират подобаващо js файловете към нея. Дори съм си мислил, че съвременните блокери дори зареждат всичко от сървъра (без кешираните картинки, естествено), защото това е още една индикация, че нещо не се зарежда както е предвидено.
 
Блокерите сигурно правят доста неща, но идеята е да им се засече присъствието по едно от нещата които правят. Ето още един детектор: https://jonathanmh.com/how-to-detect-ad-blockers-adblock-ublock-etc/ Този пробва да зареди файл от гугъл и при мен поне работи. Сигурно има и други варианти, просто трябва да се потърсят и тестват, или дори да се измислят.
 
Блокерите сигурно правят доста неща, но идеята е да им се засече присъствието по едно от нещата които правят.
Така де, но едно от най-първите неща на блокерите не от най-ранното поколение е да прикрият следите по промените по страницата. Т. е. ако са сменили атрибут на div, то след това трябва да модифицират и проверяващия js код, за да не може да открие просто чрез проверка промените при въпросния div. И блокерите винаги са в по-добрата позиция, защото действат първи и могат да пипат каквото си поискат.
 
@matevone като нямаш такъв скрипт, защо тогава говориш за това? След като си честен човек няма и да имаш такъв скрипт, така че спри да го говориш.

@rujel нищо не се прикрива, а просто не се зареждат дадени ресурси.

@AseasRoa ако не го правят с "перде" 100% ще отнесат солена глоба, че даже може и да приключат с бизнеса.
 
@matevone като нямаш такъв скрипт, защо тогава говориш за това? След като си честен човек няма и да имаш такъв скрипт, така че спри да го говориш.

Ако НЯКОЙ си направи труда да прочете поста ми съм намерил такъв скрипт и се интересувах от мнения. Малко не мпога ти схвана логиката че ако съм честен човек няма да го ползвам. По честно от това да излиза съобщение "Този сайт се издържа с реклами , ако не искаш да ги гледаш моля напусни" просто не виждам.

Ти явно имаш някакво инфо за това колко е незаконно( при това от данъна гледна точка) коеот си мислиш че всички трябва да имаме но не го споделяш тук та така
За мен лично изхабеното по тази тема време беше абсурдно - а резултатът под формата на съвети от колеги под нулата
 
Някой може ли да обясни кое е незаконното на анти ад блокерите?
По презумция, всички мерки взети срещу гугъла се считат автоматично за незаконни. По тази логика анти ад блокъра е конституционно издържан инструмент за борба с незаконното посегателство върху рекламите (бр. ал.1, т.2 от закона на ЕС за ускорена дебилизация на населението)
 
Ако сайта ви е публичен (каквито явно са вашите) и сложите текст, който ограничава потребителите, защото имат инсталиран определен софтуер (в случая adblocker) сте в нарушение. Най-просто можете да го наречете дискриминация.

Никой не ви спира да изкарвате пари чрез реклами. Адблокърите се борят с простотията на уебмастърчетата, а не с рекламите. Повечето адблокери (да не кажа всички) имат опция "Acceptable Ads" при която всички реклами, които отговарят на определени правила не се крият. Общо взето статистиката показва, че много малка част от потребителите на тези адблокъри изключват рекламите напълно.

Общо взето правилата за рекламите се припокриват почти с тези на които се опитват да наложат Google чрез Chrome (ако не знаете за какво говоря прочетете за летният ъпдейт на браузъра).
 

Горе