Blogger и domain

slays

New Member
Здравейте, купих си домейн, през блогър (powered by eNom) и очакваш след покупката блогът ми да се появява с новият домейн уви не стана, хелп центърът им мре препращат към ръчна настройка като влезна в домейн профила си от там да въведа IP адресите в A (adress) и CNAME, но всичко си е ок, според стъпките и IP адреси точни и www в host name колонката е дадена към ghs.google.com. това са си стандартните настройки.
Преди бях си купил домейн през блогът и всичко си е наред, никакви настройки не съм пипал.
Въпросът ми е как да стане така, че при написването на example.com да се появява example.blogger.com т.е. блогът ми ?
Предварително благодаря !
 
Последно редактирано:
От: Blogger и domain

Някой знае ли как се настройва домейн с блоггър ?
 
От: Blogger и domain

това е вариант ако човека има cpanеl акаунт в някоя хостинг фирма

другия вариант е да се ползват днс сървърите на enom ако са безплатни или да ползваш някой безплатен днс сървър
примерно http://www.cloudns.net/
след регистрация насочваш домейна си към техните днс сървъри
влизаш си в панела отиваш на домейна
избираш да направиш A запис долу има "Добави нов запис:" и са изброени възможните записи
избираш А

на Хост: пишеш blog

ако искаш целия домейн + субдомейните да сочат към блогер вместо Blog слагаш *

на Сочи на: пишеш dhs.google.com
и натискаш добави а запис
 
От: Blogger и domain

По-скоро е примерен вариант с който потребителя може да придобие представа и да разбере, какво се прави. Един път щом разбере, то той може да импровизира и за него няма да има границата cPanel или друго.
 
От: Blogger и domain

Домейнът ми е от еном, би трябвало да имам достъп до техните днс сървъри макар и да не знам, точно как.
Прочетеното до тук из блогърските хелпове, съм направил следните корекции:
в Host name съм сложил името на домейна, без www, а като адреси в A adress съм сложил IP-та, които бяха предоставени, а накрая като Host name сложих www, а като адрес в CNAME ( Alias ) сложих това ghs.google.com. Уви пак нищо, както преди насочваме към гогълския уебсайт.
 
От: Blogger и domain

Не виждам картинката, но можеш да видиш видео урок тук
Благодаря за видеото, но го гледах и пак нищо.. :(
Пробвай сега с линка за снимката.

btw като пробвам след това да го инсталирам ръчно в блогър, ми показва, че "този домейн вече използва".
 
От: Blogger и domain

Здравей, до колкото виждам от снимката, която си показал проблемът ти се състой в това, че най-вероятно се опитваш да добавиш домейна си в Blogger акаунта без ww. Тъй като в твоя случай единствено ww е насочен към блогър чрез CNAME, именно заради това ти се появява грешка, че домейнът се използва другаде (защото сочи на неправилното място). Ако държиш да насочиш домейнът си по ww, то тогава опитай да го добавиш с тази представка в блогър акаунта си. Ако все пак искаш да го ползваш без ww, промени четирите си A записа (полетата където е символа "@") от "A(Address)" на CNAME и въведи същата стойност както и ww записа ти.

alex.atanasov още в началото също е дал насоки с горната статия, която в общи линии дава и базов пример за правилно насочване на домейн към блогър :)
 
От: Blogger и domain

Здравей, значи пробвал съм и с www и без www в профила в блогър, всеки път ми казва, че се ползва от другиго, а IP, се посочва от блогър, че трябва да го има.
 
От: Blogger и domain

От хилядите изписани рецепти, точно твоята ми свърши работа ;) Благодаря ти Stoineff и весели празници на всички предприемачи.
 

Горе