Blogger seo на label или на публикация

hatre

Active Member
Преди малко видях че на Blogger в robots.txt /search e disallow, а аз искам да ми се класират най-вече лейбълите (search/label/....). Има ли някой който се е сблъсквал точно с това : кое е по-добре в robots.txt да разреша /search и на различните лейбъли да им поставя различни мета описания или да си направя за всеки label нова публикация, която да е абсолютно същата какво лейбъла за да се класира като категория?
 
Ако спазваш гайдлаинса до последната буква това което минава за най нискокачествен контент е точно таговете... това че не места се ранкват не значи че не са ...
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Как си реших частично проблема: направих публикация, със същото съдържание както етикет, който искам да се класира. Работата стана - една от публикациите беше на 7 страница, е поставил нея но на 5-та. В друг сайта (WP обаче) пак така, преместих една публикация в категория и категорията се появи на мястото на публикацията.
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Г. въобще не обича таговете последните две години - А и не знам как можеш на блогър таговете да добавиш мета описания - то по принцип предполагам че и за това са направени да не се индексират за да не ти трупат дублирано съдържание.

Експеримента с категории и статии с такива имена е доста по читав от колкото да го правиш с тагове
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Експеримента с категории и статии с такива имена е доста по читав от колкото да го правиш с тагове
Да но то на blogger няма категории, за категории се има предвид таговете. Аз на един таг поставих мета описание, а от robots.txt разреших индексирането на таговете , но нищо не се получи. Сега копират всички теми на един таг в страница (страница не пост) и да видя как ще реагира. Ако заработи добре ще си правя категориите в нови страници, малко играчка но карай и ще сложа линкове към различни страници(1-ва 2-ра .. ) с rel canonical. Само проблема е че страниците имаха някакво ограничение.
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Със сигурност няма да постигнеш успех с таговете - Г много добре ги разпознава

Аз пък имам проблем с индексирането на две страници в Блогър на сравнително нов блог и се чудя дали от някъде не са забранили индексирането на страниците.

Направих две страници с две добри статии - седяха два три дена и не ги индексира

Пингнах ги и ги пуснах в една социалка пак седяха няколко дни пак не ги индексира

Оня ден им пуснах събмит в 40 социалки и още не са индексирани и вече ме хващат бесните - статии като пускам в този блог се индексират бързо и има прилично класиране по ключовите си думи що не иска да индексира тия страници незнам в робота нещата са си по дифоут не виждам причина заради него да не ги индексира

User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:

User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /

Sitemap: http://www.ххххх.com/feeds/posts/default?orderby=UPDATED
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Hatre - Можеш да си направиш отделни страници със сайтмап за всеки таг по отделно и си я оптимизирай нея. Така ще имаш името на тага и всички заглавия към него. Или една обща страница с всички тагове в сайт мап и под всеки таг публикациите.
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Mantaman,

Преди време бях засякъл хубава ключова фраза, за която нямаше конкуренция, тъй като ставаше въпрос за нещо ново. Гугъл вадеше 2-3 свързани резултата. Набързо драснах няколко реда и пуснах в сравнително нов блог в блогър, съвсем не развит. Не помня, но до 1-2 часа бях на първа страница и съответно дърпах трафик по свързани ключови думи. Така може би 1-2 дена бях супер доволен, но в един момент статията просто изчезна от индекса. Изчаках 2 дена - нищо, просто ме нямаше. Не исках да пускам линкове, защото си мислих, че гугъл само това и чака да ме удари. накрая просто реших да пусна същата статия отново със същото съдържание, url, title и т.н. и се получи - малко след това статията си излезе отново в serpa. старата статия разбира се изтрих.
 
От: Blogger seo на label или на публикация

На етикетите не мисля, че може да се слагат отделни описания. Иначе за бързо индексиране може директно през Webmaster Tools да се пусне за индексиране адреса на статията
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Моите неволи с индексирането продължават :)

Три дена след като като събмитнах двете статии в по 40 социалки пуснах нова статия да видя с нея какво ще се случи - Нея си я индексира почти веднага а двете стари страници си останаха неиндексирани - Помислих си дали не са им дошли в повечко по 40 социалки и реших да опитам нещо подобно на метода на колегата - Изтрих двете страници и ги пуснах като обикновени статии - И тука вече направо ме шашна след един ден в серпа се появиха резултатите от тези две статии само че индексирани със страниците които бях изтрил предният ден.

Това обаче ми даде една много ценна информация която поне аз не знаех до момента а именно че понякога Гугле може да е обиколил дадена страница но да забави нейното публикуване във СЕРП - Тоест това че не се е показала не значи че не я е видял защото страниците се появиха един ден след като бяха вече изтрити и все още продължават да се показват.

Тук обаче почна да ме чегърта че пък новите статии ще се явят като дублирано съдържание на изтритите страници и се зачетох за редиректите - Г са добавили нова функция в Блогър да можеш да си редиректваш липсващи адреси към нови урл-та - Сега остава само да чакам кога ще изчисти старите адреси и ще покаже новите.
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Да Г е хиена нали виждаш слагаш нещо на 10-ти, то чак на 15-ти се показва и пише че е кеширано на 10-ти :mrgreen: Моя велик блогър вече със 110 статии сложени за 3 месеца и го няма по основата дума. Г иска да ми тества търпението, но не знае че и аз искам да тествам неговото
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Да Г е хиена нали виждаш слагаш нещо на 10-ти, то чак на 15-ти се показва и пише че е кеширано на 10-ти :mrgreen: Моя велик блогър вече със 110 статии сложени за 3 месеца и го няма по основата дума. Г иска да ми тества търпението, но не знае че и аз искам да тествам неговото

Провери си дали не ти генерира дублирано съдържание - Ако от тия 110 статии имаш над 200 индексирани страници почти е сигурно че част от тях са дублаж на същите статии от архива на блога и те наказва за дублирано съдържание - не е нормално да набиеш толкова съдържание и да не иска да те уважи
 
От: Blogger seo на label или на публикация

Провери си дали не ти генерира дублирано съдържание - Ако от тия 110 статии имаш над 200 индексирани страници почти е сигурно че част от тях са дублаж на същите статии от архива на блога и те наказва за дублирано съдържание - не е нормално да набиеш толкова съдържание и да не иска да те уважи
хаха сериозно стават ли такива абсурдни неща, архива да съсипва сайта. Всичко ми е ок, блога е на 3 месеца и за това така, но това за архива не бях го чувал.
 

Горе