Bot @$$ Kicker?

M.I.6.

Well-Known Member
Здравейте колеги,
От няколко седмици водя битка "душманин" на клиент за платена реклама.
Почти съм убеден, че е бот, тъй като ми прави 100% Bounce Rate и е активен от началото до края на кампанията (пуснал съм я за определен период от денонощието).

Какво знам?
1. 99% съм сигурен, че е бот поради описаните горе причини. Поправете ме, ако не съм прав;
2. Местоположение/град;
3. Кой конкурент ми е изпратил такава всеотдайна компания в сайта;
4. Активира се само по платената кампания, а не чрез органичен, referral или директен трафик;
5. Целта (очевидно) да стопи дневния бюджет за реклама;
6. Почти съм убеден, че знам и кой го е пуснал. Логично конкурентна на нишата фирма, чиито представители преди време имаха необосновани претенции и молби към мен и собственика на магазина относно рекламната кампания;
7. Ползва динамично IP, VPN или нещо от сорта.

Какво търся?
Разбира се да се оттърва от тази дразнеща виртуална муха. Откъм финанси не ме засяга, тъй като съм го засякал, подал репорт и филтрирал, така че към момента присъствието му не се заплаща so to say. Пречи ми обаче при направата на някои по-детайлни анализи тъй като влияе на показателите, използвайки величини и сегменти като средна продължителност на престой, Bounce Rate, интерес на посетителите по географско положение и така нататък, а и най-вече страшно ме дразни наглостта на гадината (собственика, не бота хаха).

Моля всеки с идеи, предложения и съвети да пише смело, тъй като единствената ми среща и битка с ботове до сега е била на CS преди десетилетия :D.

ПС: Не съм сигурен дали това е подходящия раздел (както споменах си нямам никаква представа от ботове). Моля @Blinky да се задейства и да я премести в подходящия, ако прецени.
 
То няма ли отсявка на тези фрауд кликове. Нали има някакви външни услуги, които можеш да ползваш, за да ги премахнеш, както и да блокваш IP-та, мрежи. Според мен, ако ползват бот, то не съм сигурен, че са го закачили на бг IP, но кой знае.
 
Има Блинки. Засякал съм ги и не се таксуват, както писах. Въпроса е, че въпреки че са филтрирани през Ads, инфото се отбелязва в Аналитикса примерно. До момента съм стигнал до заключението, че използва динамично IP, прокси или както там "работят" ботовете, но все от едно и също място/град. Въпросният "посетител от град град Х" ми е първия и последния посетител в сайта (само на PPC) и с Bounce Rate 100%. Поради тази и някои други причини стигнах до извода, че е бот. Софт. за подобни фраудове има, но не чувам хубави отзиви. Лично не съм ползвал. Кампанията в случая не е мащабна по размери и бюджет, а и не виждам как ще предскажат фрауда, след като дори Google не винаги се справя предварително и в някои случаи първо допуска клика и после го оценя като "невалиден". Инфото обаче вече е влязло в аналитикса, а си мишока страшно ме дразни, че си играе на такива игрички.

Сега пробвам един вариант, но да видим колко ще се окаже успешен и сполучлив.
 

Горе