BPage CMS - система за създаване на уеб сайт

пхп съкс, бавно е и е дървено ;) симфони кат чуя и ми стаа зле.
иначе да, сложи си смартито и си улесни живота. от опит казвам
 
С 2 ръце за nodejs, НО има едно голямо но.
Да си се върна на темата. MC-то предоставя нужните данни за генерирането на HTML кода в, да го нарека ROW формат. и вече в шаблон файла се използват по нужния начин, така се избягва подготвянето на куп ненужни данни. И вече програмиста там както му е удобно спагети, суджуци негова си работа.
Също така в шаблонния файл се декларират нужните JS и CSS-а, генерират се картинки линкове и всичко каквото е нужно.
 
Да си обновя малко темата.
Системата вече разполага и със стабилен темплейт генератор. Всичко става сравнително лесно и с възможност да се прави всякакъв вид изглед на сайта.
Създаване на основен скелет с разположение на различен брой редове и колони с блокове за съдържание и притурки.
Задаване на шрифтове, фонове и всякакви други стилове на елементите. Също може да се стилизират менюта, трохи, заглавия и т.н.
 
В този пост ще опиша наличните възможности на е-магазин създаден с BPage CMS
Дизайн
- уникален, респонсив дизайн;
- пълна къстъмизация на целия облик на сайта, като за различните страници може да се показват различно блокове и елементи;
- корекция на 80% от дизайна с помощта на множество инструменти в контролния панел на системата.

Е-магазин

- безброй категории и нива на вложеност;
- филтър на артикулите по съдържание, цена, марка, атрибути опции, специално зададени стойности за филтриране;
- намаления за количества и отстъпки;
- ваучери за намаления с множество настройки;
- къстъмизирани етикети за отстъпки, последни бройки, изчерпани, налични и т.н.
- бърза поръчка на артикул;
- опростена форма за поръчка на една страница;
- резервиране на поръчки;
- изоставени кошници;
- 10+ отчета за потребители, поръчки, наличности, намаления и т.н;
- масови действия за промяна на цени отстъпки, намаления количества;
- импортиране на артикули от файл или фийд;
- доставки: Еконт, Спиди, поща с настройки за показване и отстъпки при различни условия;
- плащания: наложен платеж, paypal /за сега/;
- попъпи с информация от всякакво естество;
- автоматизирано предлагане на атрибути и опции при добавяне на нови артикули;
- многоезичност с API за превод;

Други

- страници с условия за доставка плащане и безброй други текстови страници;
- блог;
- новини;
- слайдер с възможност за добавяне на анимирани слоеве с текст и картинки;
- локациии на физически магазини и навигиране до тях;
- SEO friendly URLs с настройка за начина на изписването;
- SEO мета тагове според вида на страниците;
- абониране за известия;
- интегриране на външни услуги и кодове за броячи и статистика;
- оптимизирани изображения;
- акаунт с възможност за регистрация чрез Гугъл и Фейсбук;
- банери;
- детайлно задаване на права за всяка страница за четене, създаване, редактиране, изтриване
- кеширане;
- CDN;

Интуитивен и лесен за използване админ панел.

Ще допълвам поста, като се сетя за още възможности или добавя нови.
 
Последно редактирано:
Да.. няма нищо на сайта..
Само някакви функцоналности описани и текст и услуги на Български език.

Разбирам, че е трудно развитието на такива проекти и като цяло казуса отворен код е нещо което не се нрави на всички, но все пак.
Рекламираш го тук, но не разбирам с каква цел?

Помощ ли ти трябва?
Търсиш клиенти ли?

На не-технически Български език, едно описание с целите на системата би било много полезно :) дори за самия теб за да си изясниш идеята.

П.С. - Не ти се бъркам, това е лично мнение единствено с цел да разбера каква е идеята ти.

Успех! :)
 
Здравей, всичко което може да е от полза е добре дошло.
В тази тема се опитвам да водя записки за развитието на системата.
С отворен код не смятам към момента да я пускам.
Търся всичко, което може да е полезно за нея. Както клиенти, така и помощ. Имам остра нужда от дизайнер, но не мога да си позволя платен, поне докато не се появят клиенти.
Идеята е изяснена. Има готов продукт, който се надгражда и подобрява постоянно.
Уебсайта е едно сбито портфолио.

Подготвям демо, но доста се затруднявам с измислянето на дизайна. Хем изчистен, хем модерен, хем да привлича окото.
 
Здрасти,

Много благодаря за отговора :)

На кратко да кажем че аз съм обикновен потребител с предприемчив характер който иска да направи онлайн магазин за продажба на цветя и си няма и грам идея от уеб развитие на сайтове, но е чувал и виждал WordPress
Може ли на кратко да направиш сравнение, защо да избера твоята система, а не WordPress.

След това, ако направиш една приятна промо страничка, 5 Функции в "BPage CMS", които WordPress няма - Мисля че може да имаш по-голям шанс да си намериш клиенти :)

(добър, друг не ти трябва)Дизайнер за без пари не знам дали би могъл да си намериш, но аз мога да ти дам контакти с един доста добър, който само заради това че съм го препоръчал, ще ти направи приятна отстъпка.
Ако толкова не ти се инвестират 30-50лв. за дизайн на темплейт, аз мога да направя дарение за системата, въпреки че не е с отворен код.
Обичам да помагам на мотивираните и вярващи хора с каквото мога, и ако те искат :)

Демото и сайта са празни, един клиент ще затвори страницата на 2-рата минута, ако издържи до тогава.
Извинявай, но е така. - Няма грам маркетинг в продукта ти, а искаш да го продаваш?

Без инзвестиция в маркетинг, реклама и визия няма да стане.
Само с къртовски труд (кодене) няма как да стане.

Ще стане супер добра система, убеден съм, но не много продавана.
А такива има, много.

Успех!

П.С.
Влизам в сайта, гледам портфолиото и на един от контактите ти
https://ibb.co/mi9Z4G

Ако не поддържаш сайтовете на клиентите си или те не ги поддържат след това, по-добре не линквай сайтовете, не е готино да се види грешка в сайт който си правил, ако искаш да продаваш сайтове.

Всичко написано до тук от мен е лично мнение и може да не съвпада с реалността, следвате препоръките ми на собствен риск!
 
Последно редактирано:
Това малко да ми кажеш сравнявай BMW с Мерцедес. Всеки си има собствените предимства и недостатъци и за всяка марка си има почитатели.
Един закоравял уордпресаджия и совалка да му покажеш пак ще каже, че по-добро няма. За уродпрес и сам може да и разбереш проблемите, като влезеш в 1-2 форума. Уордпрес е за блогове. Всичко добавено е създаване на една тежка и непотребна система. Там всичко е объркано след 2-рия модул почва да крашва, като се качат 500 статии и плаче за VPN и може би доста други проблеми, които при мен ги няма. Не съм запознат с тази система и знам че през месец има по форумите теми за бавни сайтове и прекомерно използване на процесорно време.
Смятам, че е доста лесна за работа. Обучавал съм хора, които трудно различават гугъл от поща, Ден им е било достатъчно, за да се научат, да си правят всичко по сайта. А уордпреса и баш майсторите, като видят някой нов модул се чудят кое за какво е. С комюнитио на УП няма кой да го бие, факт.
Относно дизайнера трудна работа някой за 30лв, та дори и за 50 да седне да направи дизайн. Но не е това важното в случая. Идеята е човек с който бих се сработил и в бъдеще да участва в създаването на уебсайтове.
 
Това малко да ми кажеш сравнявай BMW с Мерцедес. Всеки си има собствените предимства и недостатъци и за всяка марка си има почитатели.
Един закоравял уордпресаджия и совалка да му покажеш пак ще каже, че по-добро няма. За уродпрес и сам може да и разбереш проблемите, като влезеш в 1-2 форума. Уордпрес е за блогове. Всичко добавено е създаване на една тежка и непотребна система. Там всичко е объркано след 2-рия модул почва да крашва, като се качат 500 статии и плаче за VPN и може би доста други проблеми, които при мен ги няма. Не съм запознат с тази система и знам че през месец има по форумите теми за бавни сайтове и прекомерно използване на процесорно време.
Смятам, че е доста лесна за работа. Обучавал съм хора, които трудно различават гугъл от поща, Ден им е било достатъчно, за да се научат, да си правят всичко по сайта. А уордпреса и баш майсторите, като видят някой нов модул се чудят кое за какво е. С комюнитио на УП няма кой да го бие, факт.
Относно дизайнера трудна работа някой за 30лв, та дори и за 50 да седне да направи дизайн. Но не е това важното в случая. Идеята е човек с който бих се сработил и в бъдеще да участва в създаването на уебсайтове.
Как си личи, че грам нямаш опит с wp....
 
Да, написах го. Мнението е на базата на това, какво пишат хората по форумите и какви проблеми имат с WP. Не съм си и правил труда да се занимавам с нещо умряло от както се е родило. ;)
 
Да, написах го. Мнението е на базата на това, какво пишат хората по форумите и какви проблеми имат с WP. Не съм си и правил труда да се занимавам с нещо умряло от както се е родило. ;)
Силни думи! Ама покритието им го няма.
 
Чети! Навярно по му разбираш от мен.
https://www.webbedfeet.uk/news/10-reasons-why-web-developers-should-not-use-wordpress
https://webhostingmedia.net/when-not-use-wordpress/
https://wellfire.co/learn/why-we-dont-use-wordpress/
https://content.nanobox.io/why-developers-hate-wordpress/

П.С. Това с WP колегата mid, го даде за пример. Да не го задълбаваме. Който си го харесва, както казах по-горе, няма как да го убедиш в противното. Не целя и аз това.
 
@stuklen аз ВП не ползвам (редки случай имам взимане даване с ВП/ОК и подобни). При положение че трябва нещо да се оправи или надгради къстъм. Да кажеш за система, на която е лепнат доста голям процент от съдържанието в интернет, че е умряла, не ми се връзва. Както и преди съм писал, ако правиш генерални изводи, то се обоснови кое как и защо.

@testkiwi кое му е бавното на php(да не намесвам HHVM)? Чистото пхп е доста бързо като за имплементаторен език. Ферймовете няма начин да не забавят отговора. Аз мога да кажа фък ноде :) одете на ГО, ама това е абсолютно безсмислено изречение.

ПП Моето мнение е няма най-добро. Има най-добро решение език/фрейм/цмс, за конкретната ситуация!
ППП Е са стана мазало :D
 
Чети! Навярно по му разбираш от мен.
https://www.webbedfeet.uk/news/10-reasons-why-web-developers-should-not-use-wordpress
https://webhostingmedia.net/when-not-use-wordpress/
https://wellfire.co/learn/why-we-dont-use-wordpress/
https://content.nanobox.io/why-developers-hate-wordpress/

П.С. Това с WP колегата mid, го даде за пример. Да не го задълбаваме. Който си го харесва, както казах по-горе, няма как да го убедиш в противното. Не целя и аз това.
Чак няма смисъл да ти отговарям.
 
@stuklen Задълба в техническата част.
Клиентите които търсиш гледат маркетинга. :)

Ето ти един факт:
Клиентите знаят какво е WordPress и че могат с него да си направят Онлайн магазин евтино (което е проблем)
Клиентите не знаят какво е bPage CMS, и от сайта и демата не могат да разберат.

Сега, ако успееш без технически детайли да кажеш на един обикновен градинар защо да си направи сайта на твоята система, а не на WordPress, ще си преодолял момента в който изпадаш в състояние в което задълбаваш технически и губиш клиента :)

Успех!
 

Горе