Brexit?

Ще гласива ли Великобритания за напускане на ЕС?

  • ДА

    Votes: 4 28.6%
  • НЕ

    Votes: 10 71.4%

  • Общо гласове
    14
  • Poll closed .
От: Brexit?

В случая с ЕС има свободен пазар

Пазарът ни е залят със субсидирани стоки

Последно? Няма как при свободен пазар да имаш субсидирани стоки.
 
От: Brexit?

До 3 години трябва да излезат от ЕС.

Най-после и това да се случи. Бяха най-голямата спирачка на съюза да се развива

Би ли доразвил тази "интересна" теза за спирачката? Моля.
 
От: Brexit?

Би ли доразвил тази "интересна" теза за спирачката? Моля.

Аристократи бе ко да ги правиш искат всеки с тях да се съобразява, мисля, че колегата това има в предвид.
Честно казано на мен не ми пука за аристократичните им задници;), според мен обаче няма да напуснат туко така, въпреки резултата от референдума
 
От: От: Brexit?

Стига де. Това е несериозно. Аристократи има и по други места. Не може всички да сме каубойци.
И на мен не ми пука, но ми е необяснимо възмущението на всички останали, как едва ли не не ги е срам да искат да си разкарат аристократичните задници.
Що Гърците не се разкарат? Или пък те не са чак такава "спирачка", а напротив, те даже мотивират още и още бедни държави да влизат в смешния съюз, за да цоцат. Не става така за съжаление.
Кофти, че няма да може да се ходи до Англия свободно :(
 
От: От: Brexit?

Кофти, че няма да може да се ходи до Англия свободно :(
Пфуу няма да мога да си пия чая в Лондон, много кофти:D
А те пък трябва да си вадят визи за да си дойдат по къщите по селата, по едно време ако си спомняш беше почнало да се населява с Англичани пенсионери изкупуваха стари къщи, ама мангалите ги отказаха.
И визи за да дойдат на Слънчака също ще им трябват за да могат да се напиват безпаметно:mrgreen:, а и такива засукани нашенки къде другъде ще намерят;)
Аз това с чая ще го преживея, ама те губят
 
Последно редактирано:
От: От: От: Brexit?

Чая мога да си го пия и тук, но ... ревютата на Стела МакКартни и концертите на Уембли ... не знам, не знам.
Интересно е и едно друго следствие, което ще произтече. Независимостта на Шотландия :clap:
 
От: Brexit?

А какво мисли кралицата по въпроса с Brexit? Дали няма да подкрепят оставането на Великобритания в ЕС?
Шотландия и Северна Ирландия дали няма да се отцепят?
 
От: Brexit?

Това, което писах вчера за условията британците да запазят достъп до пазара на ЕС съвпада с казаното от Меркел днес.
Меркел: Няма да има привилегии за Великобритания
Меркел предупреди Великобритания, че ако иска свободен достъп до вътрешния пазар, ще трябва да спазва четирите основни свободи на ЕС – свободата на движение на хора, свободата на движение на стоки, на капитали и на услуги. Тя даде за пример Норвегия, която е част от общия пазар, без да е член на ЕС, и приема чужди работници по европейските правила.
 
От: Brexit?

"Проблемът на ЕС не е бюрокрацията, а неговата левичарска идентичност. С днешните си ценностни парадигми той просто не се харесва на много значима част от гражданите си и те няма да спрат да се бунтуват, докато не започне да им харесва или докато не го счупят. Махалото беше лашнато от либералите прекалено наляво и ако обратния му летеж не бъде спрян някъде в разумния център, ще продължи пътя си до крайно дясно положение.
Лисицата трябва дискретно да върне сиренцето на гарвана, или пък да си го поделят тихо и възпитано. Иначе от крясъците на прецаканата птица ще се събуди ловецът от съседната приказка и ще опука първо лисицата, заради дразнещо артистичните и маниери и пухкава опашка, а после и гарвана, него пък просто хей така, от простотия."
 
От: Brexit?

"Проблемът на ЕС не е бюрокрацията, а неговата левичарска идентичност. С днешните си ценностни парадигми той просто не се харесва на много значима част от гражданите си и те няма да спрат да се бунтуват, докато не започне да им харесва или докато не го счупят. Махалото беше лашнато от либералите прекалено наляво и ако обратния му летеж не бъде спрян някъде в разумния център, ще продължи пътя си до крайно дясно положение.
Лисицата трябва дискретно да върне сиренцето на гарвана, или пък да си го поделят тихо и възпитано. Иначе от крясъците на прецаканата птица ще се събуди ловецът от съседната приказка и ще опука първо лисицата, заради дразнещо артистичните и маниери и пухкава опашка, а после и гарвана, него пък просто хей така, от простотия."
Обърках се, не беше ли виновен Путин?
 
От: Brexit?

Не съм чел до тук... щото рядко влизам в политика, но ... мисля си че след като няма вече войни единствените начини да се печелят пари (мноооооооооого пари) са създаването на балони и кризи. Дали ЕС е балон, или пък предстои криза? Според мен цялата работа е част от една спекулация за стотици милиарди.
 
От: Brexit?

Сорос вече направи едни бързи 10 милиона чиста печалба от брекзита чрез акции с къси позиции. Със сигурност не е единствен.
 
От: От: Brexit?

Сорос вече направи едни бързи 10 милиона чиста печалба от брекзита чрез акции с къси позиции. Със сигурност не е единствен.

Пише ли колко е на зад от дългият паунд - http://www.cnbc.com/2016/06/27/geor...erling-just-before-brexit-vote-spokesman.html

Иначе с пут опции на акции(основно банкови) паунд и дълго злато едни симпатяги направиха много сериозни пари.
 
От: От: Brexit?

Сорос вече направи едни бързи 10 милиона чиста печалба от брекзита чрез акции с къси позиции. Със сигурност не е единствен.
Да. Струва ми се, че гледаме някакъв евтин театър, никой не разбира какво се случва всички гледаме неразбиращо, докато междувременно няколко души правят пари и се присмиват нашето блееееееене. Ясно е, че референдума беше предварително режисиран и с ясен изход. Това е все едно в България да се направи референдум на тема: "Искате ли по радиото и телевизията да ви пускаме само джаз?" Даже се чудя как толкова много ЗА оставане в ЕС са се мобилизирали да гласуват.
 
От: От: От: Brexit?

Пише ли колко е на зад от дългият паунд - http://www.cnbc.com/2016/06/27/geor...erling-just-before-brexit-vote-spokesman.html

Иначе с пут опции на акции(основно банкови) паунд и дълго злато едни симпатяги направиха много сериозни пари.

Е нали се сещаш, че го е играл с подставени лица в този случай, за да си позапази.
 
От: От: От: Brexit?

Е нали се сещаш, че го е играл с подставени лица в този случай, за да си позапази.

Директно през фонда си, но е хеджирал примерно със 100 милиона късо на Дойче банк ... не го мисли.
 
От: Brexit?

Въпросът е, ние как да спечелим от труса. Сорос явно го е измислил доста отдавна.

С нужните знания, умения и опит - както голямо себе познание в частност мисловна настройка и психика. Там е най-трудното иначе аз ти писах най-простият начин пут опция на паунда. Другото е късо фин. инструменти и дълго злато/сребро. Въпросът е до къде ще ги държиш от там насетне си ти. Иначе имаше и чисти трейдинг възможности и в момента е фул, но вече нещата стават доста адвансд - с нещата от 1-вият ред са ти предостатъчни за действия ... за миналата седмица, пазарите вече реагираха. Макар, че късите на Дойче и банковият сектор като цяло са все още на линия.
 

Горе