Captcha Solving

man0l

Member
Сърфирам си аз из един български сайт за социален буукмаркинг ( знаете кой ) и срещам това : "Печелена на пари чрез Captcha Solving"
Викам си, това пък какво е?
То се оказа много НЕприятна статийка за мен - как да спечелим пари от "решаването" на Captcha защитата, за да могат гадните спамъри да спамят хубавите сайтове. Странно че има много хубави отзиви от първоизточника - gpfbg.com/index.php/topic,6949.0.html а статията я намерих в bganzeige.de/blog/2007/08/16/%d0%bf%d0%b5%d1%87%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d1%80%d0%b8-%d1%87%d1%80%d0%b5%d0%b7-captcha-solving/#comment-1364
( апелирам към собственика да я премахне статията )
Там изказах мнението си по въпроса и писах ДА не си губят времето с глупусти, а да се хванат с афилиейт маркетинг. Вие какво мислите по тоя въпрос с Captcha Solving?
 
Те братушките са го солвнали тоя проблем още преди години, rapidshare си сменят всеки ден графиката и пак немоат са оправът :twisted:

Ама ако некой има нужда да открива топлата вода ... нека.
 
Абе тъпото е че някакви деца си играят и после спамърите ми създават работа. Вместо това могат да насочат действията си за SEO & афилиейт програми примерно
 
съжалявам , че статията те е разочаровала . И мен ме заинтересова , но мисля ,че тя четенето на кепча ще навреди на някой от нашите сайтове . Ако триенето на статията ще спре това бих я изтрил веднага , но.. мисля че това ще умре както кликането по реклами . Всеки хлапак ще осъзнае , че дето ще стои цял ден за 1 долар пред компа по-добре да си седне на д/то и да направи нещо смислено и градивно .
 
Тези дето имат акъл и знания да се справят с CAPTCHA се занимават с доста по сериозни неща ;) Fine Reader... примерно ;)
 
ilianskim каза:
съжалявам , че статията те е разочаровала . И мен ме заинтересова , но мисля ,че тя четенето на кепча ще навреди на някой от нашите сайтове . Ако триенето на статията ще спре това бих я изтрил веднага , но.. мисля че това ще умре както кликането по реклами . Всеки хлапак ще осъзнае , че дето ще стои цял ден за 1 долар пред компа по-добре да си седне на д/то и да направи нещо смислено и градивно .
Да, прав си от тази гледна точка. Еми нека действа поучително на децата. Колкото до fine reader-a е много яка програмка :)
 
аз си мислех че ползват някаво хаитек решение а те плащат по 0.001 ц в някакъв сайт :evil: на това му се вика експлоатация :evil:
 
Лудница батета какво правят хората за $40 за същото време с робоформа ще се събмитнеш в няколко хиляди директории или ако оптимизираш за Yahoo или Live да смениш доста линкове .... и да изкараш много повече ....
 
само дето finereader (дори и наи новата версия) не е толкова добър че да разчита всякакви captcha.
 
naskobg каза:
само дето finereader (дори и наи новата версия) не е толкова добър че да разчита всякакви captcha.
В някои от случаите, личната мотивация е по-силна от финансовата, особено ако се бориш за място под слънцето или да те признаят в определена сфера ;)
 
жълти стотинки дават за решаването на такъв проблем... никой няма да им се върже
 

Горе