CarDiary - Дневник на колата

ggenov91

New Member
Най-после завърших новия си личен проект свързан с автомобилите.
"CarDiary - Дневник на колата" ви позволява да записвате и следите историята на колата - такси, зареждане на гориво, ремонти и други.
Също така може да изчислите новия си данък МПС и скоро ще може да виждате цените на горивата за деня.
Засега е само на Андроид, но се надявам скоро да се появи и за iOS.
Всякакви коментари, съвети и предложения са добре дошли.
 
Еха, звучи страхотно. Определено има нужда от подобна услуга тук.
Само ме е яд, че си го направил като апп. По-добре да беше уебсайт. Така само ще се ограничиш с маркетинга как ще достигнеш до хората и разбира се с ползвателите.
Можеш да погледнеш и https://www.carspending.com/ - там наблягат предимно на информацията за това колко си заредил колата и колко километра си изминал. Така, когато има много потребители, които си въвеждат подобна информация може да се покаже колко средно харчи един модел кола.

Ясно е че в началото ще е безплатно, но мислил ли си за монетизация в даден момент?

Бих ти препоръчал следните неща:
  1. При добавяне на ремонт / гориво или каквото и да е - направи снимка на километража, вместо писане. Доста по-лесен начин за добавяне е.
  2. Направи информацията за ремонти, зареждания и т.н. да може да се експортира / споделя - удобно е когато си продаваш колата. Така новия собственик ще може да види, че си се грижил за колата и коя част кога е сменяна и колко харчи.
  3. Направи опция за автопарк. Примерно фирма упралява колите си и нейните шофьори да въвеждат информация за зареждания и т.н.
    1. Отваря те към B2B пазара. А там е най-сладко
  4. Измисли социален елемент. Някакъв вид надпревара или споделяне вътрешно с други потребители. Изграждане на общности по марка и модел или нещо такова.
    1. Това ще накара потребителите да се връщат постоянно обратно.
 
Еха, звучи страхотно. Определено има нужда от подобна услуга тук.
Само ме е яд, че си го направил като апп. По-добре да беше уебсайт. Така само ще се ограничиш с маркетинга как ще достигнеш до хората и разбира се с ползвателите.
Можеш да погледнеш и https://www.carspending.com/ - там наблягат предимно на информацията за това колко си заредил колата и колко километра си изминал. Така, когато има много потребители, които си въвеждат подобна информация може да се покаже колко средно харчи един модел кола.

Ясно е че в началото ще е безплатно, но мислил ли си за монетизация в даден момент?

Бих ти препоръчал следните неща:
  1. При добавяне на ремонт / гориво или каквото и да е - направи снимка на километража, вместо писане. Доста по-лесен начин за добавяне е.
  2. Направи информацията за ремонти, зареждания и т.н. да може да се експортира / споделя - удобно е когато си продаваш колата. Така новия собственик ще може да види, че си се грижил за колата и коя част кога е сменяна и колко харчи.
  3. Направи опция за автопарк. Примерно фирма упралява колите си и нейните шофьори да въвеждат информация за зареждания и т.н.
    1. Отваря те към B2B пазара. А там е най-сладко
  4. Измисли социален елемент. Някакъв вид надпревара или споделяне вътрешно с други потребители. Изграждане на общности по марка и модел или нещо такова.
    1. Това ще накара потребителите да се връщат постоянно обратно.
Благодаря много за супер яките идеи, със сигурност ще се опитам да ги задействам възможно най-бързо, тъй като имам няколко бъгчета и други основни неща за оправяне преди това, все пак е в начален етап приложението и е малко куцо :)
 
Има ли опция за уведомяване (push) при изтичане на гражданска/винетка/преглед ?
 
Последно редактирано:
Има ли опция за уведомяване (push) при изчитане на гражданска/винетка/преглед ?
Здравей, в момента работя над това, до няколко дни ще бъде добавено в приложението :) Засега можеш само да си ги добавиш и следиш датата вътре в приложението, уведомяването няма да повлияе по никакъв начин на това, което си добавил в момента.
 
Сигурен ли си? Не че се загледах. Ама на пръв поглед някак "германско" ми се видя ;)
Още едно време, когато бях млад и зелен, посещавах Хонда и Мицубиши форума и един пич го рекламираше там. От тогава го знам и още тогава имаше този проблем, че всеки път трябва да си въвеждам километража, което ме отказа да го използвам.
 

Горе