Changes to the Paypall User Agreement

adi

Well-Known Member
Вчерашно писмо от PayPal за промени в User Agreement-а им .


Dear, ..

We’re constantly working to make PayPal safer, simpler and more convenient for our customers. This means that from time to time we have to make changes to the terms of our User Agreement. To make sure you are always informed we have posted recent updates on our website.
imgblk.gif

What do I need to do?
1. (Click here) to read the Policy Update or type paypal . com into a new browser window, go to ‘Legal Agreements’ at the bottom of the page and then click ‘Policy Update’.
2. Please read the Policy Update carefully. It contains important legal information about when and how the changes to our User Agreement will become effective. (Click here to read )
3. If you agree to the changes, you don’t need to do anything as any updates will automatically come into effect. If you do not wish to accept the changes, we’ve also provided you with the steps you can take on the Policy Update page.

imgblk.gif

Please note that the current User Agreement will apply until these changes take effect. Yours sincerely,

PayPal
Не съм ги чела още подробно, но на пръв поглед изглежда че нищо не трябва да правим, в случай че искаме да продължим да ползваме ПейПал . :)
Е и ако някой се е задълбочил може да сподели за какво става въпрос...
 
Последно редактирано:
От: Changes to the Paypall User Agreement

Хубаво ще е някой да го прочете обстойно с какво се съгласяваме да не стане беля по някое време както стана е епаспорта .
 
От: Changes to the Paypall User Agreement

Ми аз преди пращах пари като гифт и ми лепнаха такса. Преди нямаше такси.
 
От: Changes to the Paypall User Agreement

Има такси които до сега нямаше.. :(
Иначе България не я видях да се споменава специално някъде из текста, което все пак е добре.
 
Последно редактирано:
От: Changes to the Paypall User Agreement

Индийците, които ползват "Personal PayPal Account" са прецакани. Сега няма да можем да купуваме услуги от индийци с лични акаунти в PayPal - трябва да си регистрират бизнес акаунти, което може би ще ги затрудни.

No Personal Paypal Transactions for Indian Users from Nov 2010

“As far as personal transactions are concerned, please note that:

1. you cannot send money for a PayPal personal transaction from some countries, including Germany or China;
2. Indian registered Accounts may neither send nor receive personal transaction payments. This means that you cannot send personal transaction payments to Indian registered Accounts; and
3. when a fee applies to a personal transaction, either the sender or the recipient pays the fee, not both. In most cases, the sender decides who pays the fee. In some cases, the sender will not be able to decide and the sender or the recipient will be required to pay the fee. If you send a personal transaction payment from a third party (non PayPal) website or application then the third party will determine if the sender or recipient of a personal transaction payment will pay the persona

Освен това са прецакни живеещите в Германия и Китай, които имат "Personal PayPal Account" - не могат да изпращат плащания на други, които имат "Personal PayPal Account".
 
От: Changes to the Paypall User Agreement

Вчерашно писмо от Paypall за промени в User Agreement-а им .




Не съм ги чела още подробно, но на пръв поглед изглежда че нищо не трябва да правим, в случай че искаме да продължим да ползваме ПейПал . :)
Е и ако някой се е задълбочил може да сподели за какво става въпрос...

Аз също получих това писмо обаче ми направи впечетление e-mail-ът от който е изпратено:
[email protected]
Ето какво мисли гоогле като пусна този адрес за търсене:
http://www.google.com/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&[email protected]


Мен си ми изглежда на phishing и предпочитам да не цъкам на линковете които са в писмото.
 
От: Changes to the Paypall User Agreement

Ами аз ще ги махна линковете от писмото обаче в акаунта ми пише за същите промени..
 
От: От: Changes to the Paypall User Agreement

Ами аз ще ги махна линковете от писмото обаче в акаунта ми пише за същите промени..
Може би използват момента, че наистина има промяна и си пускат тия phishing писма за да завлекат някой :mad:
 
  • Like
Реакции: adi
От: Changes to the Paypall User Agreement

Modular, благодаря, че обърна внимание.
А някой има ли получено официално такова писмо, защото аз сега включих (ALL Policy Change Notices) уведомяването по е-мейл за подобни ъпдейти:)
 
Последно редактирано:
От: Changes to the Paypall User Agreement

Не е било фишинг, а истинско писмо. Не мисля, че от PayPal дават възможност да се откажеш от съобщенията за обновяване на условията.

Между другото фишингът на македонски се казва "Мрежно рибарење" ;)

В руският език е Фишинг.

В българския език се казва фишинг или phishing (вече латиницата е де-факто втора официална азбука в българския език, защото много термини се пишат директно на латиница; даже по тази логика и подмножество на английския език (включващо множество термини) е де-факто част от българския език, защото много термини се изписват директно както са в английския език).
 
Последно редактирано:
От: Changes to the Paypall User Agreement

не мога да получавам в персонален РР от германия ...

ако регна premier акаунт, може ли да ползвам същата карта като на персоналния ?

и после ще има ли някаква такса, ако от premier си прехвърля парите в персоналния РР ?

Аз също получих това писмо обаче ми направи впечетление e-mail-ът от който е изпратено:
[email protected]
Ето какво мисли гоогле като пусна този адрес за търсене:
http://www.google.com/search?sourcei...nfo.paypal.com


Мен си ми изглежда на phishing и предпочитам да не цъкам на линковете които са в писмото.

ако искаш да ти пратя писмо от [email protected] :D
 
Последно редактирано:
От: Changes to the Paypall User Agreement

Гледа се не адреса, от който е изпратено писмото, а връзките в писмото на къде сочат.
 

Горе