chatGPT дискусии / въпроси

ReminD

Well-Known Member
Пускам отделна тема. Някой има ли някакви планове за използването - мен ме отказа цената, иначе има доста неща, вече някои SaaS са добавили нещица.
За БГ статии не се справя добре, пък и дори не на БГ - доста от параграфчетата са дублаж - а да рънваш твой model - много пари засега.


h4l7edrd507a1.png
 
Последно редактирано:
Пускам отделна тема. Някой има ли някакви планове за използването - мен ме отказа цената, иначе има доста неща, вече някои SaaS са добавили нещица.
За БГ статии не се справя добре, пък и дори не на БГ - доста от параграфчетата са дублаж - а да рънваш твой model - много пари засега.
Че каква цена има ?
 
$0.0200 / 1K tokens
Prices are per 1,000 tokens. You can think of tokens as pieces of words, where 1,000 tokens is about 750 words. This paragraph is 35 tokens.


Чата пък, който е фрий - не е за статии и е лимитиран нарочно. metaverse говореше в предната тема, че го ползвали за 2 блога, съмнявам се, но той ще каже, за мен се беше объркал много здраво като го писа това.
 
Последно редактирано:
$0.0200 / 1K tokens
Prices are per 1,000 tokens. You can think of tokens as pieces of words, where 1,000 tokens is about 750 words. This paragraph is 35 tokens.
Аз го ползвам безплатно и като написах в Гугъл пише, че безплатно било ..
 
https://openai.com/api/pricing/#faq-token Аз не си измислям, това са им цените. Това в уеб сайта им е супер изрязано и лимитирано, колкото да се изкефят хората.

Впрочем ChatGPT постигна за 4 дни това, което Инстаграм за 6 месеца - 1 милион посетители. Много ударно стартираха това проектче.

 
https://openai.com/api/pricing/#faq-token Аз не си измислям, това са им цените. Това в уеб сайта им е супер изрязано и лимитирано, колкото да се изкефят хората.

Впрочем ChatGPT постигна за 4 дни това, което Инстаграм за 6 месеца - 1 милион посетители. Много ударно стартираха това проектче.
Чата е безплатен май а open ai е платено. Кое е лимитираното на чата ?
Ще разгледам после
 
Топиците, по които може да говори, отделно модела е трениран да бъде неутрален и 'помагащ', 'даващ информация'. В статиита има доста неща.


Пък и за стак овърфлоу много кофти отговори дава - затова го баннаха там.
 
Последно редактирано:
Впрочем ChatGPT постигна за 4 дни това, което Инстаграм за 6 месеца - 1 милион посетители. Много ударно стартираха това проектче.
ударно стартираха с тъпи въпроси как се прави мусака...
от тия 1 милион 99.99% никога повече няма да го ползват.
 
$0.0200 / 1K tokens
Prices are per 1,000 tokens. You can think of tokens as pieces of words, where 1,000 tokens is about 750 words. This paragraph is 35 tokens.


Чата пък, който е фрий - не е за статии и е лимитиран нарочно. metaverse говореше в предната тема, че го ползвали за 2 блога, съмнявам се, но той ще каже, за мен се беше объркал много здраво като го писа това.
Играх си известно време с Rytr, дето ползва Open AI и добавя негови си доработки върху него.
Стигнах до извода че за генериране на контент е шит.

Пробвах различни теми/сфери. Вади некакви базови дефиниции, насоки, обяснения - всичките в стил Captain Obvious, т.е. не нещо, с което можеш да предложиш уникален или обогатен insight на читателите.

... и в тая светлина ми е доста странен ентусиазма на хората тука дето си пълнели блоговете с такива статии.
 
Вмомента тестват услугата като цяло според мен и после ще я затворят с абонамент. Цената, за да поддържат подобна услуга е огромна - вмомента плащат на ден повече отколкото гугъл или youtube, което няма как да е рентабилно в дългосрочен план.
 
  • Like
Реакции: OSH
Аз дори и акаунт нямам. Нямам много време за туй де ще ми резне заплатката :D
 
Вчера го питах знае ли български. Каза че знае и го е научил в семейството и в едно пловдивско училище. Питах коя му е била любимата учителка там. Каза едно име и после като проверих в сайта на училището наистина имаше такава. :D Голям лъжец е станал тоя AI.
 
Вчера го питах знае ли български. Каза че знае и го е научил в семейството и в едно пловдивско училище. Питах коя му е била любимата учителка там. Каза едно име и после като проверих в сайта на училището наистина имаше такава. :D Голям лъжец е станал тоя AI.
Аз го научих.BB578942-8F88-463D-8A58-A70D7653120D.png

A47B06B5-F8D1-4EA6-A84F-F0C74598B102.png
 
Детска радост и бенгалски огън. Изкуствените интелекти не могат да творят - могат само да класифицират или да комбинират това което им се подаде на входа без голяма гаранция, че това на изхода е правилно. Необходим е човек, който да удостовери "правилно" или "грешно". За изкуствените интелекти всичко е правилно.
 
Вмомента тестват услугата като цяло според мен и после ще я затворят с абонамент. Цената, за да поддържат подобна услуга е огромна - вмомента плащат на ден повече отколкото гугъл или youtube, което няма как да е рентабилно в дългосрочен план.
На кое да плащат? То е на Мъск - сървъри ли нямат... - На тях не им излиза пари, освен разходите по ресурси и желязо.
 
Проблемът е, че Гугъл не зачита малките. Голяма част от потребителите също предпочитат кликбайта. Но си мисля, че контент, който е що-горе оригинален, ще пробие в даден момент, отново. Дори някога AI да стигне някакво много добро ниво, не ми се струва, че ще е скоро. Проблемът е в гугъл.
 
На кое да плащат? То е на Мъск - сървъри ли нямат... - На тях не им излиза пари, освен разходите по ресурси и желязо.
Всеки един промпт в чата иска ресурс. Малко ресурс, но го умножи по доста милиони и сметката накрая излиза доста солена. Това е много изчислителна мощ. Към настоящия момент разхода им е повече, отколкото на Гугъл.
 

Горе