.co домейни заслужават ли си

Akademika

Active Member
Според вас .co домейни заслужават ли си. Има все още не лоши свободни имена с български думи, но въпросът е дали си заслужава. Какво е мнението ви. Въпросът ми е по-добре по-висока цена за хубава дума.co или по-ниска за дума, която не е "точно в десетката".
 
От: .co домейни заслужават ли си

не, повечето ще пишат .com ...
и ще трябва с огромни букви в хедъра да им напишеш SAITA.CO ще да зацепят и пак ще има такива да пишат .com
 
От: .co домейни заслужават ли си

не, повечето ще пишат .com ...
и ще трябва с огромни букви в хедъра да им напишеш SAITA.CO ще да зацепят и пак ще има такива да пишат .com

Съгласен съм.Средностатистическият бг интернет юзър познава com,net,bg и донякъде org i info.Солидна част от тези юзъри,по мое мнение,ще счетат со-то за грешка на com.
 
От: .co домейни заслужават ли си

waldes - не е точно така ..за нас може и да не са важни но има хора които ги търсят..като например в момента вървят много 3 буквени. и да гугъл "набляга" на това разшерение..колкото и да не ви се вярва
 
От: .co домейни заслужават ли си

Аз се мъчех около половин година с един .co и бая зор видях. Накрая се разтърсих из нета и видях още доста такива като мене, дето не им се индексира като хората, ранква и тн.
И го редиректнах към .бг - незнам дали е случайно, но в момента в който редиректнах и проблемите с индексирането изчезнаха.

Според мене Гугъл като цяло не им се кефи, може би по логиката, че това като цяло си е компромисен вариант - никой не би си сложил фирмения сайт или нещо по-сериозно на .co
Като сложиш и това, че за юзъра е много гадно и постоянно ще се бърка.... нищо чудно да си им дърпа ранга надолу.

Ама това беше преди около година, като си бяха още нови, сега незнам, може да е по-различно като вече са поотлежали.
 
От: .co домейни заслужават ли си

оооо, чакай че нещо забравих да кажа, и аз имах един .co - голяма мъка със сео-то, гугъл хич не набляга, имах моя тема за това, с неволите ми и иво апостолов и той се беше оплаквал и още няколко души, че гугъл хич не набляга на тях... и по чуждите форуми казват същото, нз.. аз нищо не направих.
 
От: .co домейни заслужават ли си

Пример - 1 година време, два камиона линкове и уникално съдържание.
Не знам дали е от .co или от друго, но тоя домейн докато Google зацепи за какво се бори, направо ми се стопиха лагерите. Такова чудо не съм виждал.
Вярно е, че веднъж като зацепи, от там нататък няма проблеми.
 
От: .co домейни заслужават ли си

Имах един даскал по рисуване дето все разправяше "аре стига с тая екзотика бе" :lol:
Иначе гледам спецовете ги недолюбвате. Ама на мен най-големия ми проблем е, че изглеждат някак... хм, незавършено с това .co. Сякаш очкаваш още нешо да има. Ама пък наистина има готини свободни думички, мамка му.
Пример - 1 година време, два камиона линкове и уникално съдържание.
Не знам дали е от .co или от друго, но тоя домейн докато Google зацепи за какво се бори, направо ми се стопиха лагерите. Такова чудо не съм виждал.
Вярно е, че веднъж като зацепи, от там нататък няма проблеми.
 
От: .co домейни заслужават ли си

това е 2ро ниво кънтри домейн TLDcc някаква американска фирма купи националния домейн на колумбия от там идва това .co ..................демек зле са TLDcc .co .cc .ws и тнт
 
От: .co домейни заслужават ли си

Домейна .co изглежда доста зле при наличието на .com това е сигурно. Изглежда като недовършен или менте :)
 

Горе