COM, NET, INFO и SERP

От: COM, NET, INFO и SERP

На мене ми се струва, че tld-то има значение и то не много малко. Значи аз в момента се занимавам с един .co и доста зор гледам, не съм СЕО експерт, ама пак очаквах по-добре да върви. Та се разрових да видя дали само при мене е така и попаднах на това:
http://www.warriorforum.com/adsense...um/274812-ranking-co-domains.html#post2771433

Та тука ясно се вижда, че гошо третира .co-тата различно, нищо чудно същото да е и за другите .info, .biz и тн., просто в по-малка степен.

Според мене логиката е, че колкото по-изчанчено е тлд-то, толкова по-трудно се помни - хората първо проверяват на .com и чак тогава другите. Както и по-късите домейни се помнят по-лесно и затова гошо ги хасерва.
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Май ще трябва да направя тестовете сам. След 3 месеца ще ви кажа резултата :)
Ще го направя с нови регнати за по 2 години COM и INFO на които ще приложа едни и същи SEO хватки

Резултати има ли ?
По темата : не съм забелязал гугъл .инфо домейните ми да са ощетени. Най-често на първи места са .ком, поради ред други причини, не защото ги ранква по-добре.
 
От: COM, NET, INFO и SERP

Никой не споменава нищо за .EU домейните? Те къде са в цялата схема? Предполагам между .com и .info?

Да, това е интересно. .ЕУ домейните дали са ощетени.. аз лично не съм забелязал такова нещо?
 

Горе