Copyright въпросче

gosu

New Member
Здравейте!
Правя сайт, който така се случва че заприличва много на един много известен сайт с традиции и баят годинки зад гърба си. Пичовете там са доста сериозни, а реално погледнато аз чопвам и CSS код тук таме наготово от тях, графиките ги правя подобни на техните...

НА ВЪПРОСА:
Имат ли право да ме съдят за нарушаване на авторско право?
Говорим за концепция дизайн основно, малко CSS&HTML код.
Има ли вероятност да ми се отропат на вратата с призовка за обещетение от 3.000 000$ или съд.. Все пак сме в добрата стара България а тука законите не са ни най силната страна?
И въобще нарушавам ли авторско право, преправям напудрям и все пак?
 
От: Copyright въпросче

когато започнеш да се конкурираш с известния сайт и да се прескачате по серпа тогава може би те ще те обвинят в плагиатство на дизайн на първа страница на сайта си, щото друго малко трудно ще докажат ама до тогава мисля, че все ще отделиш някой лев да си преправиш дизайна
 
От: Copyright въпросче

Хм за конкуренция едва ли може да говорим през техния сайт минава
0.5% от световния трафик а това доколкото знам е достатъчно собствениците да си купят малък остров... но ако са много стриктни към марката си ще се почустват гадно при появата на такива как да се каже "Fan сайтченца" на техния сайт като моя, след което да ме чака призовката.

Може да се наложи да се консултирам с адвокат, те американците са луди - съдя се за кво ли не :(
 
От: Copyright въпросче

ами смени цветовата гама и премести едната колона вместо в ляво в дясно - какво ще те съдят, че го показваш на монитор ли?
 
От: Copyright въпросче

Точно с цветовете си играя и опростявам CSS кода, щото при мен работите не са толкоз сложноватички
Иначе PHP & JS няма какво да реват мое си е :)
 
От: Copyright въпросче

Попрочетох още по темата, оказва се че си е вид престъпление, но единствено за сорс кода на сайта (CSS, JS, HTML) т.е ако моя сайт разполага със същия външен вид но не крам код-а от техния сайт копче не могат да ми кажат :|
Мерси за помощта!
 

Горе