CPU пийкове и фрийзове на машината

От: CPU пийкове и фрийзове на машината

Бях обещал нещо, та реших в почивката най-накрая да го направя, че стана догодина. :)

Defragment:
Начин на дефрагментиране чрез вградените функции на "Лин-до-лз"
Още едно описание, както и изтъкване на ползите.
Тук снимки не са нужни, описанията са достатъчно подробни.

Chkdsk (Check Disk/"Проверяване")
Това се прави отново през Properties/Свойства, както и дефрагментирането, само че се натиска Check Disk/"Проверяване", вместо Defragment/Дефрагментиране.
Снимка:
properties.jpg
За check disk на системният дял (най-често C:\) се изисква рестарт.

За reg cleaning се изисква софтуер, примери за такъв са Registry Mechanic, TuneUp Utilities и други(линк).

Ами това е от мен, кратко, ясно. :)

Поздрави.
 
От: CPU пийкове и фрийзове на машината

Благодаря ти за информацията :roll:. Щом са толкова полезни ще прочета повече за този вид поддръжка. По принцип не ми се е налагало дори да преинсталирам.
Някой, изглежда, живее в рая! :D
Бозата, независимо дали е Уин 95 или Уин8супердуперултимейт, си е прасе. Прасе с лоши хигиенни навици.
Съвременните, омързеляващи потребителя, масово ползвани софтуери, прихванаха от нея и също имат нужда от редовни "съботни" почиствания.
Попадали са ми компютри, от които Cleanup сваля гигабайти кирлива мърсотия. Историята на браузъра също трупа тонове прахоляци и кал.

Много често се забравя, че компютъра е електрическо добиче. Най-честия проблем е някой електролитен кондензатор край процесора. Във времето, преди всичко да стане all on board, често бе достатъчно да се извадят всички допълнителни платки от дъното и да се поставят наново.
 
Последно редактирано:

Горе