CPU monitoring

ThinkFast

New Member
Какво ползвате за мониторинг на системните ресурси на впс-ите си?
Аз току що инсталирах някакъв munin, та се чудя дали не трябваше първо да питам :)
 
Аз ползвам munin. В пъти по-лесно е за конфигурация и употреба от cacti, но пък какти има доста по-голяма база от разнообразни графики за различни приложения.
Другото на което може да хвърлиш един поглед е http://www.bijk.com/ тествах го, работи перфектно, но важните графики като apache, nginx, mysql може да се ползват само първия месец до като тече trial периода, а след това трябва да се заплаща. Имейл/смс известяването също е голям плюс.
 
От: CPU monitoring

Мерси и на двамата
 
От: CPU monitoring

Този мунин ми показва едно и също. Бая четох и гледах, ама май няма вариант да наблюдава отделните сайтове (virtualhost) на сървъра, а само отделни сървъри. Може би с различни ип-та ще стане
 
От: CPU monitoring

Сложно е да наблюдаваш всеки виртуален хост поотделно. Ако си програмист мога да ти нахвърлям как да направиш мунин плъгин да ти показва кой хост колко товари но ще показва товаренето от уеб без това от mysql които е и най-сериозен консуматор.
 
От: CPU monitoring

То остана и код да му ръчкам на това впс-че. :) Не ми се занимава, имам други грижи на главата.
Поне общо мога да следя ресурсите, пък и така много добре виждам ако сървъра е бил долу.
 
От: CPU monitoring

БИЖК-а е доста добре, само дето трябва да се плати абонамент , за да го използваш на 100% :)
 

Горе