Cron jobs проблем PHP melody - coolicehost

karlson

Active Member
Купих един скрипт PHP melody, но имам проблем с настройката на Cron jobs.
Поставям кода който ми пратиха:
wget -q -O /dev/null "https://mysite.com/cron.php?cron-key=9f0e0d3151"

Проработи за малко и спря да работи. Писах тикет на техническия отдел на хостинга, но не се получи и по техния начин.
Сега от техническия отдел на скрипта ми искат паролата да видели те къде е проблема, но незнам да ли да им я дам, защото в този Cpanel имам и други сайтове. Исками се да им дам достъп само до този сайт, това може ли да стане?
 
Warning: You need to have a good knowledge of Linux commands before you can use cron jobs effectively. Check your script with your hosting administrator before adding a cron job.
 
Последно редактирано:
Спяха да се изпълняват задачите. Така разбрах че не работи. Писах на тези от PHP melody те ми отговориха:
Thanks for the screenshot. Usually the problem is with cron.

If the jobs worked at some point and stopped working it can only be the cron command.

That's about all that I can tell you without logging in to debug the situation.

Andrew Rae
PHP Melody Customer Support
 
Ами прочети това: http://askubuntu.com/questions/23009/reasons-why-crontab-does-not-work
Но не разбрах дали си на споделен хост или на VM. Там пише, че crontab трябва да завършва с празен ред. Отделно пътя до скрипта може да е проблем, но пък ти пишеш, че веднъж е вървял, тъй че едва ли е от това. Рестартирай сервиса
sudo service crond stop
sudo service crond start
Не знам и на колко време искаш да стартира скрипта и дали правилно го задаваш. В Cpanel ли го задаваш или в шела. Има ли грешки?
 
Използвам, coolicehost VPS hibrid. Имиам Cpanel и вкарах кода, както е на видео http://help.phpmelody.com/how-to-create-a-cron-job/, отначало заработи 10 минутки и след това прекъсна работа.
Щом са ти предложили да го оправят, значи просто им дай достъп. Точно те няма да тръгнат да ти бъркат по другите сайтове, 1 статия в по-известен сайт, че са ти откраднали сайта и ще им секнат продажбите....няма да рискуват. Ние не можем да направим нищо така - нито снимки, нито достъп. Питай го coolice има ли възможност за достъп до отделните сайтове при VPS-то, аз ползвам неговия споделен хостинг и на него не може.
 
Ами прочети това: http://askubuntu.com/questions/23009/reasons-why-crontab-does-not-work
Но не разбрах дали си на споделен хост или на VM. Там пише, че crontab трябва да завършва с празен ред. Отделно пътя до скрипта може да е проблем, но пък ти пишеш, че веднъж е вървял, тъй че едва ли е от това. Рестартирай сервиса
sudo service crond stop
sudo service crond start
Не знам и на колко време искаш да стартира скрипта и дали правилно го задаваш. В Cpanel ли го задаваш или в шела. Има ли грешки?
Много ми е интересно колко cPanel-а си виждал да работят на Ubuntu :D че и командата със sudo му препоръчваш?!?
 
Ами прочети това: http://askubuntu.com/questions/23009/reasons-why-crontab-does-not-work
Но не разбрах дали си на споделен хост или на VM. Там пише, че crontab трябва да завършва с празен ред. Отделно пътя до скрипта може да е проблем, но пък ти пишеш, че веднъж е вървял, тъй че едва ли е от това. Рестартирай сервиса
sudo service crond stop
sudo service crond start
Не знам и на колко време искаш да стартира скрипта и дали правилно го задаваш. В Cpanel ли го задаваш или в шела. Има ли грешки?
Забрави sudo rm -rf накрая
 
Thanks for the login credentials and the screenshots.

I've just finished doing the regular checks for such cases and I could not find any problems. The "ASMR" job started working after I deactivated/activated it.

The Ajax error in the history seems to be the server waiting too long or something of this nature. Perhaps the php max_execution_time variable is set too low.

As of now, everything checks out.

1) Files are intact
2) Crontab runs the commands
3) Commands are executed and videos are imported as a result.

I am happy to be of service if you can offer more details on where/when the cron fails.
И сега? Проблема си остана не решен...
cleardot.gif
 
Спирам да ти чета темите, то бива ама....
Какво бива? Аз ако искам и имам пари или желание да плащам нямаше да създавам тема тук, а щях да действам.
Ако си търсех платени услуги щах да съм посочил в темата. Аз съм заплатил хостинг и се опитвам да разбера защо задачите не работят.
 
Какво бива? Аз ако искам и имам пари или желание да плащам нямаше да създавам тема тук, а щях да действам.
Ако си търсех платени услуги щах да съм посочил в темата. Аз съм заплатил хостинг и се опитвам да разбера защо задачите не работят.
Потърси в гугъл за "как да си напиша правилно темата." описваш поддробно проблема, даваш всичкото възможно инфо, като ако трябва малко се образоваш преди това и тн в тоя дух.
Тогава чакай помощ, за толкоз години по форумите и сайтаджийство да пуснеш такава тема е голям срам.
 
Тази задача с отложен старт обработва някаква информация. Работила е докато информацията е била малко по обем. Спряла е да работи когато информацията е станала повече. Човекя от съпорта ти го е написал ясно. Ако това което прави cronjob-а е да обработва видео, или файловете за обработка са станали много, или имаш някой файл с кофти формат/енкодинг, или има някое безбожно голямо видео за обработка, или правиш много диссови операции и си чукнал някой лимит на хостинга. Стрийминг и видоконвертиране не са нека за споделен хостинг.
 
Тази задача с отложен старт обработва някаква информация. Работила е докато информацията е била малко по обем. Спряла е да работи когато информацията е станала повече. Човекя от съпорта ти го е написал ясно. Ако това което прави cronjob-а е да обработва видео, или файловете за обработка са станали много, или имаш някой файл с кофти формат/енкодинг, или има някое безбожно голямо видео за обработка, или правиш много диссови операции и си чукнал някой лимит на хостинга. Стрийминг и видоконвертиране не са нека за споделен хостинг.
Не е конвентиране, просто трябва да взима видео от ютуб и да го качва на сайта. Видеото самото не се качва просто html кода за възпроивеждане заедно със заглавието и текста.
 
Производителите на скрипта ми написаха, че проблема е в сървъра:
Hi,

The problem must be related to the server. Are you using a large, reputable webhost? What sort of account is it (shared, via, etc.)?

As you can see in the log, the jobs run perfectly fine sometimes.


P.S. I don't see this problem reported from other people.
cleardot.gif
 
Производителите на скрипта ми написаха, че проблема е в сървъра:
Hi,

The problem must be related to the server. Are you using a large, reputable webhost? What sort of account is it (shared, via, etc.)?

As you can see in the log, the jobs run perfectly fine sometimes.


P.S. I don't see this problem reported from other people.
cleardot.gif

Няма как да даде категорично заключение без да има административен достъп до сървъра. Това е дежурното извинение на програмист, който не знае как да си пусне скрипта в debug режим и да издъмпи някакъв stack trace. По същата логика, аз мога да ти акжа, че проблема е в скрипта, без да съм го писал аз, ще приемеш ли това за меродавно мнение?
 

Горе