Dedicated server - help

gurubest

Member
Здравейте, търся оферти за dedicated server като основното ми изискване е да е с поне 32GB RAM, 3+ GHz, и вече HDD каквото дойде ако е SSD по-добре :), цена - 80-90лв на месец мисля е ок. Та ако може да ме насочите или някой тук от форума ако предлага такива услуги моля пишете, че като се порових в нет-а само цифромании видях.
 
От: Dedicated server - help

Здравей! 32GB рам и процесор на 3 GHz, за 90лв. трудно ще откриеш. Пък и за какво ще го използваш толкова мощен сървър? Можеш да погледнеш тук
 
От: Dedicated server - help

Имам аз за какво, и да мерси за линк-а аз от там исках да си взема но бяха изчерпали наличности за по-малките версии които ме устройваха
 
От: Dedicated server - help

80-90лв. е минимум колокация и свързаност и то без ДДС. Под 100лв трудно ще намериш нещо по-различно от Atom-ка с 4GB RAM.
 
От: Dedicated server - help

Ето тук може да видиш за 60евро на месец, като има инсталационна такса от 60 евро(еднократна)
Intel® Core™ i7-4770
Quad-Core Haswell
inkl. Hyper-Threading-Technologie

Arbeitsspeicher 32 GB DDR3 RAM
Festplatten 2 x 240 GB SATA 6 Gb/s SSD
(Software-RAID 1)
Anbindung 1 GBit/s-Port
Bandbreite garantiert 200 MBit/s
Backup Space 100 GB

http://www.hetzner.de/hosting/produkte_rootserver/ex40ssd

80-90лв изобщо не са ОК за такъв сървър, малко са.

ovh.co.uk също са добри.
 
От: Dedicated server - help

За качествено решение приготви едни 200лв+. Има наистина много фирми, които обещават за 80-90Евро бла бла, и като се забатачиш с едни договори, че после и най-малкото нещо започва да ти се таксува по едни тарифи, мале мале. Например - дават ти 1IP адрес, за всеки следващ по 10Евро. Или пък се оправяш с голямата IPv6 мрежа, която са ти тали :) Много внимателно трябва да четеш всички условия ако подписваш договор. Кое как се тарифира и какво е включено. Защото иначе всички са с гръмки "само за 5 лева/долара/евро".
 
От: Dedicated server - help

Евтиния вариант е: 90 лв х 12 са = 1080 лв. За тези пари можеш да си намериш сървър втора ръка. Или другия вариант е да си сгобиш ново PC примерно с i5, колкото искаш памет и HDD. Накрая ще ти остане само да си намериш добра свързаност, но ако си от София няма да е проблем. Някоя оптика до вкъщи със 100Mbps би трябвало да свърши работа...
 
От: Dedicated server - help

И аз съм на мнение, че под 100 лева месечен наем и кадърна услуга, няма как да стане. Още повече с изискванията на човека откъм физическата машина.
Да не говорим, че с тези параментри в голяма част от реномираните хостинг компании (говоря за територията на България), цените започват от 200 лв. нагоре.
Иначе от договоревата цена при определен търговец, винаги може да се направи един компромис от порядъка на 15, 20 лева.
До договорка и до човека е. :)
 
най тънко в на hetzner аукциона (холандски ауцкион ) върви на обратно като цената пада с 1 евро като изтече времето http://serverboerse.de/en/

няма ддос защита ако някой те ушляпа ще го отнесеш с някой нулрут за до 12 часа което е неприятно

и по принцип не са сървъри а е pc хaрдуер на евтините оферти

@ glndrk и UPS който да дъри поне няколко часа и стискаш палци софииска вода да не прекопае оптиката...

Virtustream.highres.server-.jpg
 
От: Dedicated server - help

Евтиния вариант е: 90 лв х 12 са = 1080 лв. За тези пари можеш да си намериш сървър втора ръка. Или другия вариант е да си сгобиш ново PC примерно с i5, колкото искаш памет и HDD. Накрая ще ти остане само да си намериш добра свързаност, но ако си от София няма да е проблем. Някоя оптика до вкъщи със 100Mbps би трябвало да свърши работа...

Кои са тези, които правят сериозен бизнес вкъщи??? Жалкото е, че има такива хостинг провайдъри - сглобена машина (PC хардуер) сложена в ъгъла и хайде ще правим хостинг компания. Че даже дават и наети сървъри... :cry:
Втората ръка сървъри много вероятно няма да поддържат 32гб рам. Ако си намериш DELL R200 (или нещо от сорта) ще можеш максимум до 8-16gb. R210 или R210-2 ще ги поддържа, но дали ще успееш да го намериш 2-ра ръка?

До автора: Какво смяташ да правиш с този сървър? Какво ще трябва да му инсталираш? Защото ако ще правиш нещо с Windows Server ще трябва да се бръкнеш още за лиценз(и).
 
От: Dedicated server - help

По-лошото е, че реално ще му предложи нещо за 90 или под тази сума. Съмнителен хардуер (повечето хора не правят разлика между home и server/workstation), ще му вземе парите и ако нещо недай боже стане с машината, ще чуеш "сори пич, ама аз повече не мога да ти го хоствам". Върви се оправяй после, информацията ти е затрита. С това, всяко едно начинание приключва, колкото и успешно да е то.
Така, че съветвам автора на темата да се бръкне с още 20 или 30 лева и да си осигури стабилен хост за начинанието, с което се е захванал.
Такава смешна сума пари винаги може да се спести, я от ядене, я от излизане по заведения, но в никакъв случай не трябва за е за сметка на бъдещия хост. :)
Там компромиси не трябва да има.
 
От: Dedicated server - help

По-лошото е, че реално ще му предложи нещо за 90 или под тази сума. Съмнителен хардуер (повечето хора не правят разлика между home и server/workstation), ще му вземе парите и ако нещо недай боже стане с машината, ще чуеш "сори пич, ама аз повече не мога да ти го хоствам". Върви се оправяй после, информацията ти е затрита. С това, всяко едно начинание приключва, колкото и успешно да е то.
Така, че съветвам автора на темата да се бръкне с още 20 или 30 лева и да си осигури стабилен хост за начинанието, с което се е захванал.
Такава смешна сума пари винаги може да се спести, я от ядене, я от излизане по заведения, но в никакъв случай не трябва за е за сметка на бъдещия хост. :)
Там компромиси не трябва да има.

Пожелавам ти успех да намериш сървър за 120лв с 32гб рам.
 
Преди време едни от най тънките и в същото качествени дедикейт сървъри бяха по $110, но бяха пушка. Като гледам тази тема и си викам "това момече как ще падне от високо", но само той си знае тук. ;) Има две опции: Минава тънко и му рънват една щайга в някое мазе или си плаща малко повече и получава наистина сървър, който ще му свърши работа. Той си преценява.
 

Горе