Digital Marketing - Продаване на файлове + Affilate

asenlevov

Member
Тъй като това ми е първия пост в този форум, исках да е нещо добро. От доста време го разглеждам и научавам доста полезни неща от вас и бих се радвал ако върна услугата на повечето от вас, които все още не са си имали работа с подобен маркетинг. Като цяло идеята е да си продаваш файловете. Да речем, че си написал някакъв добър manual на това как да програмираме на Java и искате да изкарате пари от това. За целта го пускате в сайт като sellfy.com (изборът не е случаен) и си свързвате PayPal или Stripe процесор към акаунта. Избрахме sellfy, защото отскоро предлагат фукнцията за affiliate маркетинг, което дава голям плюс. Предполагам, че не трябва да ви обяснявам какво е това, но за незнаещите е накратко и в nutshell - някой да ти продава продуктите за процент от тях. Та, пускаш си ти такава оферта и съответно споделяш линкчето, което изглежда като това sellfycom/aff/51y5wf/ на подходящите хора и в случай, че наистина имаш какво да им предложиш, което да е полезно и с добър feedback, те ще се заинтересуват от него и със сигурност ще пожелаят да продадат една-две бройки и да видят как ще провървят нещата.
 

Прикачени файлове

  • offer_PNGeZou7T8.png
    offer_PNGeZou7T8.png
    19.5 KB · Преглеждания: 16
От: Digital Marketing - Продаване на файлове + Affilate

Здравей и добре дошъл !
Добре звучи това което си постнал!
Ти имаш ли опит?
Какво предложи и колко спечели ?
Дай малко статистика за пример:
Правя наръчник в който слагам " 10ина реални up to date " начина за павене на пари и има ли сисъл да го слагам на 75%, демек ако предложа повече пари ще има и повече продажби за мен?
 
От: Digital Marketing - Продаване на файлове + Affilate

До сега имам 9 продажби на стойност 43$ (реално 96$ -50%), като имаш впредвид, че самият sellfy взима комисионна от 5%. Веднага след като пуснах affiliate офертата, разпространих линка в разни trader-ски форуми, където сигурно биха се позаинтересували. Шанса с 75% да увелиш печалбите си значително повече, от колкото да си с 55-65% е малък, а и ако е 75%, ти буквално подаряваш печалбите на продавача. Аз не бих пуснал даден продукт за повече от 65% например. Прост пример - погледни го от страната на продавача. Вижда ти обявата, самият факт, че е над 50% и продукта ти е добър и има голямо търсене, го оставя без избор, освен да започне да го продава. Статистически безсмислено и глупаво е да го пускаш за повече от 65%, защото няма да привлечеш значително повече хора накратко. Естествено, важното в тази работа е да пишеш и говориш на точните места с точните хора, иначе нищо няма да се получи.

ПП: За подписа ти, евреите са казали, "Короната на мъдрият са неговите богатства".

ПП2: Ако поканиш 5 човека, получаваш -2,5% от комисионната за sellfy за един месец. Прецених, че си струва отбелязване.
 

Горе