DNS ли е чудо ли е...

madgooglebot

Well-Known Member
Абе какво става с тия глупави dns-и !!

Подобна боза случвало ли ви се е и как се справяте в подобно положение.

Прехвърлих един сайт от бг хост в бг хост и вече цяла седмица ми се разгони фамилията...Това животно не ще да рефрешне днс-ите... Първите няколко дена ясно..сега започна леко да сменя, но за макс час на ден и когато разбира се го изръчкам. Яко flushdns да мога поне да пипна леко нещо в тоя сайт и пак изкара 20 мин някъде. Одеве дори по време на работа ме хвърли пак на старият хост... не мога да пипна почти нищо. През прокси съвсем не мога да работя..само зяпам и беснея.

Доставчика е голям, никакви (ама грам) ядове до сега...обаче нещо подобно определено ме вкарва в лоши мисли...

Аз незнам, ако е някой голям сайт със значителни приходи..кво правим?!

Как се справяте като ви резне таково чудо?
 
От: DNS ли е чудо ли е...

на стария хостин минимум 1 месец , насочваш А запис към новия , ремоте sql на новия , на стария слагаш данните за mysql от новия , сменяш днс след това чак
и в този вариант имаш следното

ако някой отвори стария хост го праща на новото ип заради А запис , ако още не му го отваря от там му се отваря стария сайт но с mysql от новия хост заради remote mysql по този начин данните се съхраняват на новия ти хостинг 30 дни обикновено стигат тъпите БГ isp-та да си рефрешнат сървърите ;)

имало е случай при бтк и малко повече време да иде и да има заплахи по телефона :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Не си го прехвърлил правилно, по принцип за няколко часа рефрешват.

Отваряш настройките на домейна, казваш му да ползва ДНС-ите на новия хост и си готов.
 
От: DNS ли е чудо ли е...

against Къде това няколко часа ?

аз лично с днс на гоогле го виждам след 5-10 мин :) но на БТК са ми правили номер преди време с некви ужасни забавяния и съм се разправял по телефона и ефекта беше 0 само ме препращаха от един на друг човек
 
От: DNS ли е чудо ли е...

А ми може, аз обикновено като местя и си слагам в hosts файла новите IP-та, че да не го чакам :) И не съм засичал точно, ама повече от ден-два непомня да съм чакал.
 
От: DNS ли е чудо ли е...

aganst, е то ясно..настройките са направени още ореди седница...то си седят само новите dns-и, как иначе изобщо ще работи на тях.
Той сайта си е ок от други доставчици (вижда си се от новият хостинг) Проблемът е че всички от този (моят) доставчик през повечето време го виждат още от старият му хост. Вчера даже бех при един на другия край на софия - същият доставчик и пак е така, както при мен - вижда се 90% от времето на старият хостинг.
При мене флушвам постоянно днс-а и горе-долу нещо се оправям, ама другите кво правят... А доставчика е голям, 20% от потребителите в София са негови.

gsopov, при този рег на домейна който е не виждам опсия за А запис.. само се въвеждат новите днс-и и това е
 
От: DNS ли е чудо ли е...

against Къде това няколко часа ?

аз лично с днс на гоогле го виждам след 5-10 мин :) но на БТК са ми правили номер преди време с некви ужасни забавяния и съм се разправял по телефона и ефекта беше 0 само ме препращаха от един на друг човек

На всякъде другаде освен БТК. Ползвайте за ДНС-и 4.4.4.4 и 8.8.8.8 и няма да имате този проблем :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Можеш ли да споделиш кой е домейна ?
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Е то ясно че не е БТК :) Мегалан е.

Хаах 100% е откакто си продадоха гъзо на Мтел :)
Иначе аз допреди това бях при тях, ама нямам спомен да е имало такива проблеми...
 
От: DNS ли е чудо ли е...

На всякъде другаде освен БТК. Ползвайте за ДНС-и 4.4.4.4 и 8.8.8.8 и няма да имате този проблем :)

да де :) и аз съм с тях, но идеята е че 99% от потребителите си нямат идея ко е 4.4.4.4 и 8.8.8.8 ;)
та затова е хубаво като местят сайтове да си оставят повече време на стария хостинг за всеки случай иначе си прав с тез днс няма проблеми
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Е да, той си го има и на старият още :) Ама после некой ще изпищи, че нещо му нема.... ходи обяснявай :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

При подобни случай аз проверявам дали при мен е проблема или дртугаде с този туул - http://digwebinterface.com/ . Пишеш името на уебсайта си в "Hostnames" полето, цъкаш на "All" в дясно и тестваш. Така проверяваш дали уебсайтът ти сочи на новото място от други точки на света и дали проблема наистина е от обновяването на DNS-а :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Точно така няма ядове с това. Сочи си където трябва. В хостбългария е. Проблемът е че ние така да се каже "локално" клиентите на мегалан го виждаме още от суперхостинг... Не е локално при мен само проблема, питал съм още 2ма други на мегалан в различни квартали и с различни dns-и - и при тях се вижда още от старият хостинг. От време на време изкача и хостбългария, но за по час някъде. Тука при мен постоянно от конзолата ipconfig /flushdns и след един як клиин се оправя..почвам да джиткам и ема нема пак ме метне на старият...даже и когато съм в сесия..изобщо не му дреме :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Ужас, защо не ползваш днс сървърите на гугъл. Аз съм на тях от както ги има и проблеми нямам. Както споменах по-горе: 8.8.8.8 и 4.4.4.4 - зареди си тях и предполагам, че няма да имаш такива проблеми. Жалко за Мегалан, чувал съм само добро за тях :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Да наистина не знаех, че тези dns-и са "чисти" 10х ще сложа на всички машини тези :) Ама сега и нямам достъп до рутера, а пък за другите браузвачи съвсем не ми се мисли :)
Не знам що за кешови сървъри ползват вече..иначе прекалено доволен от тях! Дано наистина мтел не ги опропастят...
 
От: DNS ли е чудо ли е...

Да наистина не знаех, че тези dns-и са "чисти" 10х ще сложа на всички машини тези :) Ама сега и нямам достъп до рутера, а пък за другите браузвачи съвсем не ми се мисли :)
Не знам що за кешови сървъри ползват вече..иначе прекалено доволен от тях! Дано наистина мтел не ги опропастят...

Праскай ги директно на машината от която браузваш, не е нужно да е на рутера, аз съм така и нямам проблеми :)
 
От: DNS ли е чудо ли е...

ама той по-добре звънне у мегалана и да почне им пили на главата , тъй като ако проблема не е само при него а и при други техни клиенти , ако трябва да печели от този сайт какво ще прави ?
 

Горе