DNS хостинг от ClouDNS

cloudns

New Member
Здравейте,

ClouDNS.net предлага безплатен DNS хостинг за три домейна, който включва:
- 100% DNS uptime с DNS сървъри в Европа и Америка - Към настоящия момент ние разполагаме с четири DNS сървъра на два континента. Те се намират в три различни държави - Англия (Лондон), Съединените Щати (Далас) и България (София).
- Пълна DNS поддръжка A, MX, CNAME, TXT, NS и AAAA записи
- Поддържа всички домейн разширения (TLD) - Нашите DNS сървъри са настроени спред всички RFC правила.
- Удобен уеб интерфейс - Лесно е да си DNS администратор
- SSL криптиране - Уеб интерфейса ни има 256-битово SSL криптиране за максимум сигурност на нашите потребители.
- Работи със всички уеб хостинг доставчици
- DNS статистики - Можеш да видиш колко заявки имат DNS сървърите за твоя домейн

Сега искаме да направим специална промоция за потребителите на "Предприемач", които ще получат 6 месеца безплатен премиум акаунт, като използват ваучер с име: PREDPRIEMACH.COM

Промоционалния ваучер е валиден до края на месец август (31.08.2010)

Всеки премиум акаунт получава следните допълнителни предимства:
- Неограничен брой домейни
- TTL настройка за всеки запис
- SOA настройки - Можеш да настроиш цялата информация в SOA записа.
- Поддръжка - Пълна поддръжка от ClouDNS операторите посредством тикет система.
- Почасова DNS статистика

Сега вече няма никакви ограничения за потребителите от България, след като добавихме и поддръжка на български език за целия ни уеб интерфейс.

Ако имате някакви други въпроси свързани с DNS услугата, която предлагаме, не се колебайте да се свържете с нас.

Поздрави,
Боян Пейчев, ClouDNS Team
 
Последно редактирано:
От: DNS хостинг от ClouDNS

Ползвам ги от няколко месеца и съм много доволен. Тогава още беше стария дизайн, сега тоя доста по-добре седи.
От алтернативите като търсих това беше най-читавия вариант, а тогава даже незнаех, че са наши хора :)

Много добре, успех!
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

много добре изглежда услугата.
Само една препоръка - оправете си правописа на английски (особено във FAQ секцията), че така е много смешен.
 
Аз ли нещо не виждам или няма цена за премиум? Защо няма? Какво криете? И защо линка за премиум е скрит толкова на дълбоко? Първото което ми мина през ума за този сайт е "Тука има нещо гнило!". И няколко пожелания на ум, след като изгубих 5 мин да търся информацията, която ме интересува, за да стигна накрая до някаква форма за регистрация.

Да, и английския навсякъде ми изглежда като правен с Google translate :).
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Май има някакъв проблем с логина - пробвах да се логна няколко пъти - все грешна парола. Накрая я ресетнах, ама и с новата не става...
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Аз ли нещо не виждам или няма цена за премиум? Защо няма? Какво криете? И защо линка за премиум е скрит толкова на дълбоко? Първото което ми мина през ума за този сайт е "Тука има нещо гнило!". И няколко пожелания на ум, след като изгубих 5 мин да търся информацията, която ме интересува, за да стигна накрая до някаква форма за регистрация.

Да, и английския навсякъде ми изглежда като правен с Google translate :).

Здравейте, vaskoa,

Нищо не крием, за да станете премиум просто трябва да сте се логнали в сайта (т.е. вече да имате безплатна регистрация).
Относно превода ни, бихме се радвали ако ни помогнете да оправим проблемите.

Поздрави!



Май има някакъв проблем с логина - пробвах да се логна няколко пъти - все грешна парола. Накрая я ресетнах, ама и с новата не става...

Моля свържете се с нас на support at cloudns.net, за да изчистим проблема.
 
Ами аз няма да си направя безплатна нито платена регистрация без да знам има ли смисъл да я правя. Не виждам нито една причина да изгубя време да се регистрирам и да ви дам мейла си и каквито още данни ще искате, само, за да установя, че например предлагате нещо, което няма да ме устройва. Като мен ще мислят голяма част от хората. Но това в крайна сметка си е ваша работа, вие си знаете бизнеса. Просто ми стана интересно.

Относно превода - и аз бих се радвал да ви помогна, но за съжаление в момента нямам тази възможност. Но ако потърсите във форума ще откриете няколко теми, в които се предлага качествен превод на сайтове на съвсем прилични цени.
 
От: Re: DNS хостинг от ClouDNS

Ами аз няма да си направя безплатна нито платена регистрация без да знам има ли смисъл да я правя. Не виждам нито една причина да изгубя време да се регистрирам и да ви дам мейла си и каквито още данни ще искате, само, за да установя, че например предлагате нещо, което няма да ме устройва. Като мен ще мислят голяма част от хората. Но това в крайна сметка си е ваша работа, вие си знаете бизнеса. Просто ми стана интересно.

Относно превода - и аз бих се радвал да ви помогна, но за съжаление в момента нямам тази възможност. Но ако потърсите във форума ще откриете няколко теми, в които се предлага качествен превод на сайтове на съвсем прилични цени.

Благодарим Ви за съветите! Ще помислим над тях, но въпреки това смятаме, че все пак на основната страница става ясно какво предлагаме на хостнатите домейни.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Някой може ли да ми обясни това "TTL" какво е и на какво време трябва да се настрой.

И още 1 въпрос. Какво не съм направил както трябва? Нито един субдомейн не зарежда.
http://img806.imageshack.us/img806/9793/newbitmapimageq.png
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Ужас ! Maverick промени type на А и ги насочи към IP адреси. Мисля, че не си разбрал правилно идеята на DNS хостинг услугата.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

А как да разбера какви са IP-та?
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Можеш да питаш хостинг доставчика си трябва да ти кажат. Ще се радвам и ако cloudns обясни защо е възможно добавянето на NS record при положени, че точно те трябва да са NS-те и всъщност този запис трябва да се добавя автоматично при добавянето на домейна в контролния панел.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

аз като добавих домейна имаше автоматично NS и А записи към ClouDNS. Но аз искам главния домейн да е пренасочен към суперхостинг, а поддомейните към други хостинги.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Здравейте,

TTL е съкращение от Time To Live или време на живот на информацията у клиента. След изтичането на този TTL клиента отново пита нейм сървъра за това какви записи има домейна.

От картинката която сте покажали се вижда, че имате добавени само NS записи. Тези сървъри, които сте добавили като NS трябва да върнат информация за субдомейните, а те явно не го правят коректно.

Oтделно като ваш основен (Primary) NS е посочен ns1.cloudns.net, а той не присъства сред вашите NS записи, но това не е проблем. Основното нещо което е проблем във вашите настройките е това, че сте добавили wildcard NS записи, което всъщност чупи вашата зона. Ще го вземем това в предвид и ще коригираме нещата при нас да не могат да се добавят подобни записи, които правят зоните невалидни.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

А как да настроя главния домейн да сочки към даден хост? Не ми е ясно кое трябва да променя/изтрия/добавя. Може ли малко помощ.
С тези настройки изгледа субдомейните работят както трябва.
http://img375.imageshack.us/img375/6751/newbitmapimageta.png
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

А как да настроя главния домейн да сочки към даден хост? Не ми е ясно кое трябва да променя/изтрия/добавя. Може ли малко помощ.
С тези настройки изгледа субдомейните работят както трябва.

Вариант 1: Добавяте A записи към IP адресите на хостинга

Вариант 2: За основния домейн и www изтривате A и NS записите и добавяте DNS сървърите на хостинга.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Точно вариянт 2 бях направил и след това нито един субдомейн/домейн не зареждаше.
 
От: DNS хостинг от ClouDNS

Здравейте,

Вече предлагаме и афилиейт програма:
cloudns.net/affiliate/lang/bg/

При всякакви проблеми или въпроси можете да се свържете с нашия екип от меню "Поддръжка" във вашия профил или на support [at] cloudns.net

Поздрави,
Екипът на ClouDNS
 

Горе