DNS хостинг

against

Well-Known Member
Някой може ли да препоръча читав DNS хостинг? Може и платен, стига да не е супер много.
OpenDNS мислих, че имат, ама нещо не го намерих...
 
От: DNS хостинг

OpenDNS нямат dns хостинг. Наскоро рових да търся такава услуга и стигнах до извода, че най-изгодно ще ми излезе един vps от най-евтините и да си пусна един dns сървър. Иначе ако става дума за повече от 2-3 сайта цените стават меко казано безумни. Освен това така и не намерих нещо, което да ми вдъхва доверие. Така хем тънко излиза, хем знам че ще е читаво.

ICN и Host.bg предлагат:
http://faq.host.bg/load.php?id=HL374940
http://www.icnbg.com/default.icn?show=hosting&status=dns-compare

Това го рекламираше някой тука във форума, има 3 безплатни домейна:
http://www.cloudns.net/
 
От: DNS хостинг

Тия нашенските гледам приемливи цени са сложили, ама съм се заканил да не работя с тях, щото са ламери :)
Хост.бг примерно не са написали в тия 5лв какво влиза - неограничен брой домейни и поддомейни??? Това да не става въпрос само за домейни, купени от тях?

Иначе аз за момента на afraid.org съм се спрял - имат фрии акаунт с ограничения, пък за повече домеини - premium.


Пък собствен ДНС не ми се пуска, че от време на време сменям впс-а и си е разправия. Но иначе си е най-далавера, ако не се местиш много.
 
От: DNS хостинг

И тия afraid.org не ми изглеждат цвете. МОже ли да не напишеш никъде колко струва услугата? Само това като го видя и ме отказват. Всичките дето прегледах бяха така. Продават нещо, ама какво, колко - не е ясно. Баси и бизнесмените, думи нямам. Сложили там един Home page с някакъв текст измислен и хайде вече сме в бизнеса. Мен ми трябва за 40 домейна някъде, представям си колко ще е цената ...
 
От: DNS хостинг

Така е да, пък и на тия afraid.org вчера им беше паднал единия днс и го издухах за няколко часа :)

Май верно собствен днс си е най-добре...
 
От: DNS хостинг

Аз писах за cloudns.net и техния хостинг. Реших да ги тествам преди време. Първоначално free, а после направо premium станах. 15 долара за 2 години са нищо пари за неограничен брой домейни. Иначе безплатното им дава 3 домейна за администрация, като основно не включва TTL настройка. Но ако не е много важно за вас и имате няколко домейна са перфе.

ПС: Използвал съм и afraid.org , по-голяма простотия от това да си споделям домейните с всичките им потребители няма.
ПС2: Видях, че сте писали, че съм рекламирал cloudns.net, не съм. Само питах за мнения, защото исках все пак да знам как е положението там, след като ще си доверявам да ми хостват домейните.
 
От: От: DNS хостинг

ПС: Използвал съм и afraid.org , по-голяма простотия от това да си споделям домейните с всичките им потребители няма.

А.... това какво ще рече?!? :D Аз мернах нещо за споделяне, ама не повярвах, че може да е тва дето си мисля.... :D

Сега ще ги пробвам тия cloudns.
 
Последно редактирано:
От: DNS хостинг

Хах на cloudns гледам, че два от ДНС-ите им са в БГ :)

ns1.cloudns.net (109.74.200.42)
Europe / UK / London


ns2.cloudns.net (174.143.241.139)
America / USA / Dallas


ns3.cloudns.net (87.120.41.77)
Europe / BG / Sofia


ns4.cloudns.net (87.120.41.78)
Europe / BG / Sofia
 
От: Re: DNS хостинг

Погледни whois на cloudns.net и ще разбереш защо :)

А верно :) Еми евала на пича, пак има какво да се желае, ама за тия пари изглежда перфектно.
Прехвърлих няколко домейна към тях да пробвам, ако няма проблеми ще остана.
Но от тия дето разгледах изглежда най-добър вариант.
 
От: От: DNS хостинг

ПС2: Видях, че сте писали, че съм рекламирал cloudns.net, не съм. Само питах за мнения, защото исках все пак да знам как е положението там, след като ще си доверявам да ми хостват домейните.

Ти пък много навътре го взе :) заблудил съм се нещо. 15 $ за 2 години казваш за неограничен брой домейни? Това къде го пише, никъде не видях. Малко странно ми звучи. Цена за година няма ли? И за 50 и за 500 домейна да им е една цената пак странно.
 
Re: От: От: DNS хостинг

Ти пък много навътре го взе :) заблудил съм се нещо. 15 $ за 2 години казваш за неограничен брой домейни? Това къде го пише, никъде не видях. Малко странно ми звучи. Цена за година няма ли? И за 50 и за 500 домейна да им е една цената пак странно.

Ето тук, но е видимо само от регистрирани потребители. Цената за година е 9$. Явно за cloudns няма разлика между 50 и 100 домейна :) Просто си купуваш "Премиум" услуга.
 
От: Re: От: От: DNS хостинг

Ето тук, но е видимо само от регистрирани потребители.

Какво по-логично от това :).
 

Горе