DNS / nameservers management в Godaddy

kpetrov

Well-Known Member
Да, използвам темата, знаете ли за колко време реално се сменя ДНС-а в godaddy?
 
Тъп ли си бе, чети какво пише.
Времето е в срок от ХХ - ХХ часа, никой не може да ти каже колко време ще отнеме. Ама то поне 2 гънки се искат да го разбереш това, дейба и ....
 
Еба му и тъпия отговор. Те навсякъде ти пишат ъп то 48 часа... Аз попитах обикновено колко отнема на практика.

Здравей,
При различните интернет доставчици времето за обновяването на dns кеша е различно, затова не пропагейтва еднакво при всички.
Ако не си сигурен или имаш съмнения, можеш да използваш външни тулове, чрез които можеш да добиеш представа дали е пропагейтнало в различни от твоята локация, например:
https://www.whatsmydns.net/
 
Да, използвам темата, знаете ли за колко време реално се сменя ДНС-а в godaddy?
По стандарт между 2 и 48 часа. На практика за по-малко от 5 мин при com домейните. Миналата седмица съм правил масова промяна на 17 com домейна, от едни DNS-и към други в панела на Godaddy. Само на един от тези 17 домейна, промяната се отрази за приблизително час. Но това не ми костваше downtime, защото и в старите и в новите DNS-и , A записите и CNAME записите сочеха към един и същ сървър.

BTW въпроса ти е зададен прекалено лаишки и общо. Промяна на DNS може да значи:

1. Проманя на name server
2. Регистрация на GLUE records
3. Промяна на запис в name servers на Godaddy, ако конкретния домейн ползва техния DNS

Когато очаквате помощ с конкретен и точен отговор можете да се постараете поне да зададете въпроса възможно най-подробно и точно. В противен случай, ще получаваш отговори като този на Sky.
 
Тъп ли си бе, чети какво пише.
Времето е в срок от ХХ - ХХ часа, никой не може да ти каже колко време ще отнеме. Ама то поне 2 гънки се искат да го разбереш това, дейба и ....
Аз мога да ти отговоря, в Namecheap е обикновено 10-12 часа.
 
По стандарт между 2 и 48 часа. На практика за по-малко от 5 мин при com домейните. Миналата седмица съм правил масова промяна на 17 com домейна, от едни DNS-и към други в панела на Godaddy. Само на един от тези 17 домейна, промяната се отрази за приблизително час. Но това не ми костваше downtime, защото и в старите и в новите DNS-и , A записите и CNAME записите сочеха към един и същ сървър.

BTW въпроса ти е зададен прекалено лаишки и общо. Промяна на DNS може да значи:

1. Проманя на name server
2. Регистрация на GLUE records
3. Промяна на запис в name servers на Godaddy, ако конкретния домейн ползва техния DNS

Когато очаквате помощ с конкретен и точен отговор можете да се постараете поне да зададете въпроса възможно най-подробно и точно. В противен случай, ще получаваш отговори като този на Sky.
:) Отговора му си е за негова сметна, все ми е тая колко махленски ще ми отговори някой.
 

Горе