Предлагам: Dofollow линкове в статии на блог

Аз имам хиляда фрази, които са на първа страница и цените ми са същите...
Тогава направи забележка на Отдел продажби :) Стига вече с темата. Не чух забележки, които наистина биха ме смутили, например:
1. Пишеш лошо
2. Стратегията ти е лоша
3. Има опасност за потребителите, които използват услугата, например

Вместо това всичко се върти около цената. Добре, ще кажа, че който се е свързал с мен и цени труда ми, цената му е два пъти по-ниска. Има потребителите във форума, които вече са ползвали услугата. Не искам да ги споменавам, след като те не са решили да го напишат. В края на краищата има две неща, които не мога да направя и не мисля, че това е порочно:
1. Не мога да вдигна блог за 1 месец на нивата на някои потребители във форума. Но мога да го направя за няколко месеца
2. Не мога да пиша за 5 лв. и да слагам линкове, защото не това е идеята ми. След няколко месеца няма да се продават линкове.
Късмет!
 
Точни 1-5: Някой да е казал нещо по темата?
И най-вече, ще потвърдиш ли, че линк от блога ми е вреден или безполезен за сайтовете, по отношение на СЕО.
Някой да е казал нещо по темата?

Както и да е. Главата си е твоя, ето ти стената, имаш право да си я трошиш както предпочиташ.
 
razdumka - идеята ти е добра, но твърде рано започна да я правиш. Все още нямаш основата, сайта ти е нов. Поработи малко с него, когато имаш постижения, тогава няма да има проблеми. Не си първия който предлага това, и аз го правя, но аз има какво да предложа, много често се случва рекламните статии от моя сайт да се класират в серпа преди линквания сайт, което от друга страна си е забавно. Колегите не са против теб, просто ти казват какво е добре да се направи, иначе изборът си е твой, както и Торбалана каза.
 
Обичам критиката. Даже съм плащал за рецензия, своево рода критика. Но изписаното не е, просто не е нито съвет, нито градивна критика.
Нека обобщя:
От една страна всички СЕО-специалисти ще потвърдят, че натурален линк е от полза, дори и от блог с нисък ДА. Потвърждава го и @Torbalan Trolski.
Не ми се обяснява защо. Общо взето мога да дам пример с моя блог. Ако наплатя за връзки от домейни с висок ДА ( примерно от сайтовете на писалите по-горе), това за гугъл не е естествено и то наистина не е. Как може блог с кратка история, изведнъж да натрупа в изобилие авторитетни връзки. Поне се предполага, че Пингвина ще се усети. С две думи.... Трябва да се прави баланс между баклинкс от домейни с висок авторитет и такива с по-нисък и дори никакъв. Още по-просто, dofollow връзка от блога ми е полезна, колкото и да ми ги говорите.
След като връзките от блога ми са полезни, аз безплатно ли да ги правя, за да се харесам във форума. Ами безумно е да предлагам безплатни връзки или такива за 3 лв.
Но нека продължа... Абсолютно съм сигурен, че коментиралите по-горе не пишат за 20 лв. статии с над 600 думи, с dofollow линк, на тема примерно "Социални касти в Интернет". Най-вероятно те вземат повече, което е напълно логично за сайтове с висок ДА и трафик. Могат и да ви откажат, защото сайтовете са им специализирани и не отговарят тематично на исканата от вас тема, за разлика от блога ми, където се предполага, че мога да пиша за всичко. Нека калкулират и си признаят. Всеки, който ме е потърсил знае, че никога не е имало сделка на обявената цена, а по-ниска. И така... Кой от вас пише статии на тема "Социални касти в Интернет" с dofollow връзка, с над 600 думи, за цена 10 лв. Мммм... Май цената ми НЕ била висока.
Всъщност, освен общи приказки и демонстриране на мускули, други аргументи не видях.
Грешните изводи, които всеки нов и не разбираш потребител може да си направи са следните:
1. Купувайте линкове единствено от сайтове с висок Domain Authority, като се надявате, че предвижданията на СЕО-специалистите са погрешни и Пингвина няма да ви нарита.
2. За да постигнете още по-хубави резултати, наплатете и някой да ви натика в стотина безплатни директории. Не е скъпо 10-15 лв. и ще сте номер 1
3. Търсете някой да ви пише статии за 3 лв., защото 10 лв. са твърде скъпо за услугата
4. Не разчитайте на дългите фрази, които да ви вдигат в челните страници на Гугъл, понеже това е временно
Мога да продължа със списъка, но просто взе да ми става тъжно за поредната родна картина.
Сериозно взех да се замислям и за нивото на форума. За сега просто няма да обръщам внимание на поредния необмислен коментар.
 
Последно редактирано:
Кой от вас пише статии на тема "Социални касти в Интернет" с dofollow връзка, с над 600 думи, за цена 10 лв. Мммм...

Внимавай какво питаш, защото може да получиш отговор, който да не ти харесва. На питането ти конкретно - Такива, рекламни статии аз предоставям безплатно на клиентите.
 
Внимавай какво питаш, защото може да получиш отговор, който да не ти харесва. На питането ти конкретно - Такива, рекламни статии аз предоставям безплатно на клиентите.
Т.е. Пишеш им статия на избрана от потребителите тема - над 600 думи и се опитваш да я класираш в 1-2 страница на гугъл и й слагаш dofollow линк към сайта на клиента/потребителя. Глупости! Поредния необмислен коментар. Просто повече няма да се занимавам с отговори на необмислени коментари.
 
Т.е. Пишеш им статия на избрана от потребителите тема - над 600 думи и се опитваш да я класираш в 1-2 страница на гугъл и й слагаш dofollow линк към сайта на клиента/потребителя.

Да, точно така, с една забележка - не се "опитвам", а го правя. И не бъркай цената на рекламна статия с цената на труда. Аз не определям цена на рекламни статии според това колко ще ми струва написването, класирането - има случаи, когато и плащам допълнително пари.

Забелязвам, че нещо много се сърдиш, все другите ти криви а ти - правия, така бизнес не се прави.
 
Да, точно така, с една забележка - не се "опитвам", а го правя. И не бъркай цената на рекламна статия с цената на труда. Аз не определям цена на рекламни статии според това колко ще ми струва написването, класирането - има случаи, когато и плащам допълнително пари.

Забелязвам, че нещо много се сърдиш, все другите ти криви а ти - правия, така бизнес не се прави.
Ок. Щом работиш така самотвержено и благотворително, искам около 30-40 статии с различни тематики, които да ми напишеш, да ми ги публикуваш в сайта си и дам и ми сложиш dofollow линк. Ако ги класираш в 1-2 стр. на гугъл ще е бонус, но не държа... Ок ли си?
 
Бъркаш правенето на сайт със SEO упражнения
Това идва те несхващането на огромното разнообразие на търсения, които потребителите правят. Затова се прави сайт за потребителите, не за гугъл.
За да направиш сайт, то трябва първо да знаеш за кого го правиш, а сега си е само директория за статии, които искаш да ги продадеш. В момента не знаеш за кого правиш сайта и какви ще са ти потребителите, какво ще искат да прочетат.
Дано съм бил полезен.
Лично аз съм фен на таргетирания трафик , всичките ми сайтове ги правя за таргетиран трафик, може да малко , но затова е качествен.
 
Бъркаш правенето на сайт със SEO упражнения
Това идва те несхващането на огромното разнообразие на търсения, които потребителите правят. Затова се прави сайт за потребителите, не за гугъл.
За да направиш сайт, то трябва първо да знаеш за кого го правиш, а сега си е само директория за статии, които искаш да ги продадеш. В момента не знаеш за кого правиш сайта и какви ще са ти потребителите, какво ще искат да прочетат.
Дано съм бил полезен.
Лично аз съм фен на таргетирания трафик , всичките ми сайтове ги правя за таргетиран трафик, може да малко , но затова е качествен.
Ок. Това вече е хубаво мнение. Всъщност е изповядване на философия и вид стратегия.
 
Ок. Щом работиш така самотвержено и благотворително, искам около 30-40 статии с различни тематики, които да ми напишеш, да ми ги публикуваш в сайта си и дам и ми сложиш dofollow линк. Ако ги класираш в 1-2 стр. на гугъл ще е бонус, но не държа... Ок ли си?

Нямаш проблем, ще го направя. Но трябва да знаеш, че аз работя само след предварително заплащане. При мен в момента цената за 40 статии е 800 лв. И както обещах - няма да ти взема пари за труда който ще вложа и цената на статиите, които ще бъдат написани. ;)
 
Хубав е, че предлагаш гост блогинг в сайта си. Аз много го харесвам по принцип. Според мен това е добър начин да направиш връзка с други автори, с които да си помагате по някога. Добре е, че искаш да изкараш някой ллев от това, все пак това е крайната цел на всички, освен вманиачените ентусиасти на дадена тема.
Не се ядосвай на колегите, които писаха по-горе. Колкото и да не ти харесва, те са прави. Давам ти кратък пример. - Аз имам няколко сайта, в които премам статии на колеги и различни хора, които ме помолят. За момента не взимам пари за това. сайтът, който е на български език е на около 5 години и се развива благодарение на тези хора, чиито статии се публикуват. В последно време не мога да разботя по него и малко е позагубил позции, но ще го върна много бързо именно благодарение на тяхното съдържание. След това ще изкарва пари.
Сайтовете на английски приемат постове на други автори и така градя отношение с тях. През това време аз публикувам мои статии в сайтовете на други хора срещу линк. Така се върти едно колело, от което след време ще започна да вадя дивиденти. Просто става бавно.
Има хора, които ми предлагат списъци със сайтове, в които да публикувам платени статии с линк и ценатае от 5 д 15$ но ДА е от 18 до 30. Рано е да скачаш в дълбокото.
Надявам се да ме разбереш правилно. Не те критикувам, че искаш да изкараш пари. Просто продукта, който предлагаш не е готов за пазара.
Желая ти успех! И дано скоро се похвалиш с други показатели на ДА и трафик.
 
@Странникът , благодаря, че обогати темата ми. Едва ли мислиш, че ми трябва десетки dofollow линкове от сайтовете, които управляваш. Писал съм по-горе, че това е против философията ми, а и на Гугъл. За потребителите на темата, обаче, ще е интересно, че предлагаш писането на статии над 600 думи по всякакви тематики, публикуването и dofollow линк от сайта/сайтовете си на цена 20 лв. Ще се радвам да си сериозен и хората от форума да използват услугите ти при тези параметри. Успех! Ама аз цяла вечер не мога да се занимавам с писане в този форум. Имам работа все пак.
 
@toniintro, просто спаси мнението ми за форума. Споделянето на личен опит е най-ценното нещо. Благодаря ти! Аз също пиша безплатни статии за няколко проекта, но там има идея и философия, която прегръщам. Скоро тези публикации ще излязат, засега не мога да дам линк. За случайни теми и потребители цената е 20 лв. (никога не се сключва сделка на тази цена, но добре е да се знае за какво се прави компромис и за какво не). Копирайтърите много снишили глави. Тикат се в някакви "ферми за статии" и са обречени от платформите, които им дават глас. То че няма пазар, няма, ама. Благодаря ти! Спирам за тази вечер да пиша по коментари, че се обърна в Мирка темата. Тя се замаза отвсякъде и направо предлагам на @Blinky да я метне в "Кофата".
 
Я, решил си да ми правиш реклама? :D @Беджев Стил, @Torbalan Trolski - айде на опашката, момчето е решило да ни прави безплатна реклама.
Ясно... Бранене на територия, а не съвети към аматьора. Не бях се замислил, но фактите... :) Шегувам се! Наистина КРАЙ за тази вечер, ще ме изчерпите, а имам толкова интересни теми, по които да се раздам. Лека колеги!
 
Принципно би трябвало да ти отговоря с цял ферман, но няма да го направя, защото приемаш нещата на нож и поради това ме мързи.

За това в резюме:
1. Похвално е, че си попрочел тук там нещо на тема СЕО. Но теорията и практиката са две различни неща. Особено в БГ серпа, където все още вървят дори такива outdated неща като keyword stuffing. Имаш доста объркана представа за long tail търсенията и как да извличаме полза от тях.

2. Бизнес моделът ти е погрешен в момента. На теб ти трябва съдържание и на този етап може да го получиш срещу линкове. А ти искаш хората да ти плащат да си пълниш сайта със съдържание.

Преди да се впуснеш в поредната тирада относно беклинковте от сайтове с нисък ДА ти казвам директно - да такива линкове са полезни. Нооооооооо, не е издържано икономически. За тези пари може да се купи доста по-стойностен линк
 
Принципно би трябвало да ти отговоря с цял ферман, но няма да го направя, защото приемаш нещата на нож и поради това ме мързи.

За това в резюме:
1. Похвално е, че си попрочел тук там нещо на тема СЕО. Но теорията и практиката са две различни неща. Особено в БГ серпа, където все още вървят дори такива outdated неща като keyword stuffing. Имаш доста объркана представа за long tail търсенията и как да извличаме полза от тях.

2. Бизнес моделът ти е погрешен в момента. На теб ти трябва съдържание и на този етап може да го получиш срещу линкове. А ти искаш хората да ти плащат да си пълниш сайта със съдържание.

Преди да се впуснеш в поредната тирада относно беклинковте от сайтове с нисък ДА ти казвам директно - да такива линкове са полезни. Нооооооооо, не е издържано икономически. За тези пари може да се купи доста по-стойностен линк
Ако и другите коментари бяха такива, щях да моля за още...С две думи цената ми е много висока... Това го споменавам във всеки втори пост, така е. Чуждо съдържание не искам в блога (знам как да го надуя с обем), защото не е това идеята. Марката, над която работя е автора, а не блога. Блогът е така да го наречем "местния вестник". Още не съм публикувал статиите, с които смятам да се "покажа" пред други автори. Когато го направя ще търся качествени автори, с които да си разменяме статии с линк, вече безплатно. Но това трябва да са автори, които харесват стила ми и обратно, чийто перо ми допада. Така работиш за марката "Раздумка", независимо дали си постнал нещо в блог, ФБ страница или където и да е. Както и да е. Резултатът е: цяла вечер писане във форума - 0 написани статии. Една вечер НЕ влизане във форума - 4 написани статии. Та те така.
 

Горе