Domain и subdomain на един Google Analytics акаунт???

cyberpower

New Member
Здравейте колеги,

Бивш мой клиент иска да направим промени по структурата на сайта му и в тази връзка ме попита дали ако изнесем част от съдържанието на sub-domain ще можем да отчитаме посещенията от един Google Analytics акаунт.

Идеята тук е че предоставят рекламни полете в сайта, но и на sub-domain полетата и рекламите са същите и искат да имат обща статистика на посещенията.

Технически погледнато не виждам проблем той кода за отчитане на Analytics-а ще си го има и на sub-domain-а. Не знам обаче как Google реагира в подобни случаи и как точно отчита нещата.

Ще съм благодарен ако някой който има опит с подобни случаи сподели своя опит.
 
От: Domain и subdomain на един Google Analytics акаунт???

Погледнете в настройките на аналитикса - когато искаш код за даден сайт мисля че имаше три опции - самостоятелен сайт - сайт със субдомейни и още нещо.

Ако го оставите с един код двата сайта мисля че няма да имате проблем защото това касае само уебмастера и по никакъв начин не влияе на потребителите.
 
От: Domain и subdomain на един Google Analytics акаунт???

Имам субдомейни, в ГА съм с един профил. Не разбирам каква е идеята. Нямам реклами.
 
От: Domain и subdomain на един Google Analytics акаунт???

Погледнете в настройките на аналитикса - когато искаш код за даден сайт мисля че имаше три опции - самостоятелен сайт - сайт със субдомейни и още нещо.

Ако го оставите с един код двата сайта мисля че няма да имате проблем защото това касае само уебмастера и по никакъв начин не влияе на потребителите.

Ще погледна настройките които спомена.

И аз си мисля че няма да има проблеми, но за свеки случай реших да питам че клиента иска точен отговор.
 

Горе