DOMDocument::load() warning

genata93

Member
Здравейте,
имам проблем с един код, който би трябвало да показва последните 5 статии от rss xml файл.
Кодът по принцип си е работещ, но отвреме на време blogspot решава, че го спамя с много заявки и ми отказва достъпа. Тогава получавам някакъв Warning, който се показва много гадно в сайта ми и немгоа да го скрия... някой може ли да ми окаже помощ?
Кодът ми започва така и грешката е в третия ред:
Код:
$file=("url.com/file.xml");
$xmlDoc = new DOMDocument();
$xmlDoc->load($file);

Опитах с
Код:
if (!$xmlDoc->load($file)) { echo 'Error' } else { покажи в сайта новините }
както и с
Код:
$xmlDoc->@load($file) if ($xmlDoc->load($file)) { покажи новините } else { Error }
но и в двата случая не получих резултатът, който искам а именно да скрия DOMDocument::load() Warning-ът... Ще съм много благодарен ако някой успее да му намери решение на това чудо. Благодаря предварително !
 
Последно редактирано:
В такива случаи поставянето на @ пред функцията помага, но не е решение на проблема.

Код:
@new DOMDocument();
би трябвало да помогне
 
В такива случаи поставянето на @ пред функцията помага, но не е решение на проблема.

Код:
@new DOMDocument();
би трябвало да помогне

специално за DOMDocument това е единственият вариант :). Но ще да е по-скоро

PHP:
.....  

if ( @ !$xmlDoc->load($file)) { echo 'Error'; } else { echo 'Ok'; }

....
 
От: DOMDocument::load() warning

Благодаря и на трима ви за бързите отговори !
На първо време го направих по този начин и успявам да скрия грешката
PHP:
if ( @ !$xmlDoc->load($file)) { echo 'Error'; } else { echo 'Ok'; }
но определено ще се опитам да наглася крон задача, защото е много практична и до тези грешки не трябва да се стига. Отново ви благодаря :)
 
От: DOMDocument::load() warning

@Ivan Zidarov
при всяко зареждане на сайта изпращах заявка към блогспот, днес нагласих крон задачата и написах един файл, който сваля рсс-а на блогспот на моя сървър като XML, но сега излиза друг Warning при зареждане на сайта гласящ: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 403 Forbidden in .... Пробвах с променяне правата на папката, в която се сваля XML-a както и правата на самия XML файл, но и двете са без успех. Защо може да се получава тази грешка?
 
От: DOMDocument::load() warning

Пробвах този код, но не се получава.. доколкото разбирам в папката, в която създавам файла с този код създавам и файл rss.xml, където би трябвало да се свали рсс-а??
PHP:
$xml=("url-do-faila");
$xmlDoc = new DOMDocument(); 
$xmlDoc->load($xml); 
echo 'Wrote: ' . $xmlDoc->save("noviq-fail") . ' bytes';
ето това е кодът, който аз използвам. Пиша го тук, защото все още нямам 5 поста за да мога да изпращам лични съобщения.
 

Горе