dreamhost

kok1t0

New Member
здравейте, искам да ви попитам какво е мнението ви за dreamhost?

наскоро видях в техния сайт промоция една година хостинг и domain за смешната цена от $9.24 и реших да се регистрирам.
попълних всичко както беше описано въведох номера на дебитната ми карта и после платих с google checkout всичко мина повече от добре.
на другият ден получих писмо че парите по сметката ми са възстановени поради необяснима причина.
влезнах в акаунта си там ме приветстваха с добре дошли вашият акаунт е прекратен.
след една седмица си получих парите и пак се опитах да си поръчам хостинг
стигнах до въвеждането на номер на карта въведох го и ми изписа deny card #
 
От: dreamhost

Бях пробвал да си направя акаунт там, но се оказаха много зле - сайта им изплюва някакви съобщения за грешка и минават няколко часа докато ти активират акаунта. Интерфейсът е подвеждащ - искаш да си регистрираш домейн, а те те пращат да си правиш безплатен (за няколко дена) акаунт за уеб хостинг...

В крайна сметка помолих да ми изтрият акаунта преди да са го активирали, защото се разочаровах.

Сигурен ли си, че не си платил два пъти - един път през кредитната карта (директно в сайта) и втори път през Google Checkout? Може затова да са се шашнали какво става...

Ако си дал грешен адрес/телефон е нормално да те изритат.
 
От: dreamhost

да сигурен съм че съм платил само с checkout
а можеш ли да ми препоръчаш hosting от чужбина с добра свързаност към bg
 
От: dreamhost

Мнението си съм го споделил в блога си, но познавам и доволни клиенти.
Дриймхост ЕФЕКТИВНО забраняват (демек трият на поразия) всичко дето мяза на файл архив. Пише си го в ТОС-а, ама чукча не читатель, чукча - писатель... На няколко пъти ми изчезваха разни зипнати архивчета дето изнахалствах да сложа. Системката им не се усеща за файлове с по-особени разширения обаче - трупам си там фотошопски псд-та и още си седят.

Това за панела и бързината на фтп достъпа също са глупости естествено - панелът се научава, а сървърът е в Хамериката - не е като да е у съседния квартал.

Имаше една седмица в която имаха проблеми с трафик-натоварването, сайтовете ми се отваряха по-бавно от обикновено. Това беше единственото ми оплакване.

За толкоз пари си е идеален.
 
От: dreamhost

от 6 месеца съм към тях - всички сайтове на английски и някои на бг и немога да се оплача. панела го научих на първата седмица и го смятам за доста удобен. не съм имал проблеми с скорост или свързаност. явно е въпрос на късмет как ще се стекът обстоятелствата но аз лично съм доволен
 
От: От: dreamhost

Дриймхост ЕФЕКТИВНО забраняват (демек трият на поразия) всичко дето мяза на файл архив. Пише си го в ТОС-а, ама чукча не читатель, чукча - писатель... На няколко пъти ми изчезваха разни зипнати архивчета дето изнахалствах да сложа. Системката им не се усеща за файлове с по-особени разширения обаче - трупам си там фотошопски псд-та и още си седят.

Това за панела и бързината на фтп достъпа също са глупости естествено - панелът се научава, а сървърът е в Хамериката - не е като да е у съседния квартал.

Имаше една седмица в която имаха проблеми с трафик-натоварването, сайтовете ми се отваряха по-бавно от обикновено. Това беше единственото ми оплакване.

За толкоз пари си е идеален.
Познавам хора с файл и имидж хостове на Дриймхост и са им клиенти от по година-две, така че в случая това обяснение не ми върши работа.
Пък за бързината на фтп достъпа може и да е глупост за теб, но на мен ми харесва скоростта към ubiquity hosting или servage.net, примерно. Даже към Godaddy е доста по-бързо. А от Dreamhost ме изпратиха обратно в 2004, когато качвах в 100webspace с 12kb/s. Може проблемът да се дължи на трите интернет доставчика, които използвам, не знам, но като клиент съм недоволен от достъпността.
Панелът... окей, научава се - нямам нищо против, макар че като си взех dedicated server, един Plesk ми дойде като манна небесна в сравнение с Dreamhost-ския.
Другият неприятен момент, който не съм споменал в блога си е, че със съспендването на акаунта ми, не пожелаха да ми дадат достъп до два мои домейна при тях, единят от които в момента expire-ва и все още нямам достъп.
Колкото до ToS-a: този, с който аз се бях съгласил тогава, забраняваше файлове, които не са за уеб цели, а архивите бяха точно такива.
И айде не ми се дърви, ако обичаш. По принцип си имам идея какво говоря.
Както казах - познавам и доволни клиенти, но лично аз съм крайно недоволен клиент. Темата е да си кажем мнението за Dreamhost, а мен слабо ме интересува кой не е съгласен с мен, тъй като няма как да се постигне обективизъм по темата.
 
От: dreamhost

Изчетох написаната ти с много патос статия в блога и изкоментирах по съответен начин "слабите" моменти в нея. Човек поне отмалко трябва да се е подготвил по темата преди да популяризира крайни мнения. Иначе хората четат некоректна информация и си формират погрешни мнения. Форумът е за съвети и споделяне на полезна информация. Ако 10 човека се вържат на привидно компетентно звучащата ти диагноза, това са си 10 човека, които може би ще изпуснат изгодна сделка.

".rar файлове с пароли – архиви с мои лични скриптове" - това са файлове за "уеб цели" колкото архивът ми с изтеглени от торенти филми е за уеб цели.. Иначе ТОС-ът си е същия.

Извинявам се, ако съм прозвучал излишно грубо. Просто постът ти съвсем разбираемо ме издразни. Дай по типично български да оплюем всяка услуга само щото нещо не сме допрочели или ни мързи да се приспособим към нова среда.
 
От: dreamhost

При всички случай няма как да съм доволен ако "правилата" не важат за всички.
Дай пък да си траем като не сме доволни, само и само да не звучим като българи. Изразих личното си мнение и не ме интересува особено кой ще ме сметне за прав.
Ето, даже ти си каза - изчезвали ти файлове. Аз се простих с активен сайт, малък архив с важни файлове и домейн. Без никаква компенсация. Типично по български, ама не от българи - това беше моята изгодна сделка.
Не мисля, че съм довел някого дотам, че да си формира _погрешно_ мнение.
 
От: dreamhost

Досегът ми с Dreamhost приключи още при регистрацията. Видяха ми IP-то и държавата, сметнаха, че съм измамник, върнаха ми парите и ме отпратиха. Последваха няколко разменени писма с различните им отдели - отговаряха бавно (24ч) и безполезно.

Оттогава много им набрах, но иначе знам доста хора, които са доволни от тях.
 
От: dreamhost

Проблеми със скороста и свързаността при мен има бол! Отвратителни са, даже на блогчета на уърдпрес, които не са тежки воъбще, ми се е случвало да дава sever timeout и т.н. грешки, пълни мизерници общо взето, само чакам да изтече периода, дано някак ми издържат нервите и си местя сайтовете, няма да се занимавам с тея олигофрени. Справка за проблемите ми - мненията в тази тема: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=12819&page=2
 

Горе