Drupal vs Wordpress

Amigo0o

Well-Known Member
Начи имам голяма дилема в момента кое се оптимизира по добре от гугъл.
Drupal или Wordpress-a на последното сео състезание drupal изпревари всички wp-та и ми е интересно дали се индексира по добре.
 
От: Drupal vs Wordpress

Слагай Drupal смело. Най-малко заради доста по-малкото товарене на Drupal! Правини са тестове и почти винаги друпал товари почти 3 пъти по-малко от WP. Разбира се общността на Друпал не е до такава степен развита като WP но това не пречи поне да пробваш първо с нея.
 
От: Drupal vs Wordpress

Неподходящо е сравнението (и противопоставянето). Drupal е CMS, а WP - не.

Ако ще правиш малък, до среден проект тип блог, то WP е по-подходящ. Ако смяташ да го разширяваш с плъгини или имаш амбиции в друга област и предполагаш, че проектът ще се развие, то слагай Drupal - една от най-добрите безплатни CMS.

За оптимизирането - зависи от оптимизатора, а не от системата. И блог-платформата, и cms-а имат необходимите технически изисквания за постигане на добра seo.
 
От: От: Drupal vs Wordpress

Неподходящо е сравнението. Drupal е CMS, а WP - не.

Ако ще правиш малък, до среден проект тип блог, то WP е по-подходящ. Ако смяташ да го разширяваш с плъгини или имаш амбиции в друга област и предполагаш, че проектът ще се развие, то слагай Drupal - една от най-добрите безплатни CMS.

За оптимизирането - зависи от оптимизатора, а не от системата. И блог-платформата, и cms-а имат необходимите технически изисквания за постигане на добра seo.

И wordpress си е cms http://codex.wordpress.org/User:Lastnode/Wordpress_CMS
 
От: Drupal vs Wordpress

Глупости.
Чети по-внимателно. Пише с какви плъгини да превърнеш блог-платформата в CMS.
Виж и повечето признати класации за CMS. WP не фигурира никъде не че не е добра платформа, а по простата причина, че не е CMS.
 
От: Drupal vs Wordpress

Веднъж инсталирах Drupal и се уплаших от количеството опции (това го казвам в добрия смисъл) :D

Wordpress сам по себе си не е CMS, но заедно с хилядите плъгини и теми възможностите му са наистина огромни. Основата му е проста, а надграждането - лесно, затова е много подходящ за начинаещи уебмастъри (като мен) :D

Откъм оптимизация според моите наблюдения и двете са 100% издържани, така че това не би трябвало да е критерий.
 
От: Drupal vs Wordpress

Е добре де @strana навсякъде чета твои постове, че WP не CMS.
Как да не, като CMS всикчи знаят на какво е съкращение?
Дори и blog CMS да е, това пак е CMS. Нали незначи, че една платформа за галерия не е CMS, само защото е само за галерия?
Аз твърдя, че WP е готова CMS, както и Drupal.
 
От: Drupal vs Wordpress

Е добре де @strana навсякъде чета твои постове, че WP не CMS.
Как да не, като CMS всикчи знаят на какво е съкращение?
Дори и blog CMS да е, това пак е CMS. Нали незначи, че една платформа за галерия не е CMS, само защото е само за галерия?
Аз твърдя, че WP е готова CMS, както и Drupal.
то по принцип и този форум е CMS
 
От: Drupal vs Wordpress

Да де, точно.
Малко отклонихме темата на автора, по-скоро @strana е отклони...
 
От: Drupal vs Wordpress

Обяснявал съм го десетки пъти, но явно или толкова се чете, или толкова се асимилира. Иначе писателите гледам се множат със завидно темпо в това форумче, скоро ще си играят на криеница в потока от нищонезначещи думи.

Ако някой още не е разбрал, че CMS е термин, то му го повтарям. CMS е термин. Ако тръгнете да се основавате на превод, то по тази логика всеки скрипт за управление на съдържание ще е CMS, тъй като това означава съкращението. Дори и фотогалериите, дет за първи път прояви някаква логика мургавото пуберче. Да, ама не. CMS e термин и с този термин се обозначават cms-и. Drupal, Joomla, e107 и подобни. Пълноценни CMS-системи, а не блог-платформи като WP. Това, че някой тук дава като довод, че WP е CMS, щото така си мислил или се основава на познанията си по английски да ходи да го обяснява на разработчиците на WP - тези хора поне отлично знаят какво е CMS и никога не са допускали грешката да си наричат творението "CMS". Давали са съвети как да стане CMS, какви плъгини да се сложат и т.н., но това е нещо друго. WP няма ядро на CMS, а на блог-платформа.

По-забавното обаче е как се възприема тук едва ли не като лична обида този факт. WP изобщо не е лоша блог-платформа и е много подходяща за малки и дори средни проекти, каквито са повечето на тук присъстващите. Лесна е и за работа за начинаещи. Има ужасно много подобни плюсове, обаче хайде сега половината форум да не може да заспи, щото WP не бил CMS. Реномето ли му пада, кво ли, че не мога да разбера? Ми не е, кво да се направи, това е ФАКТ, а не лично мнение. Това не му намалява достоинствата. И не виждам, що клекопикаещите като нетфърфър требе да обелват очи в несвяст и неспокойният им дух да подскача нервно на задната седалка.
 
От: Drupal vs Wordpress

WP има един основен + търсачките го обичат и много плъгини но не е напълно функционален CMS!strana го е казал абсолютно вярно относно малък-среден проект.Лично аз поради тази причина съм оставил 3 сайта на WP да узряват трупат PR и линкове,защото нямам време да ги развия все още,като големи проекти.
По темата ако сайта ти ще е само текст-статии и подобни и си нов WP а лично аз от CMSите харесвам мамбо-joomla повече мамбото.
 
От: Drupal vs Wordpress

И двете системи са доста добри откъм SEO. Останалото е работа на оптимизатора. Която и от двете да сложиш не си ли свършиш работата както трябва системата няма да ти помогне сама.
 
От: Drupal vs Wordpress

@strana по принцип твоите мнения го уважавам.
Като за начало не съм нито пуберче, нито мургаво за щастие тъй, че си задръж квалификациите за теб си. Аз не смятам да ти отговарям на обидите...
И сега, като сме тръгнали така... човека пита кое от двете се класира по-добре в Google, а ти веднага скачаш, че WP не е било CMS, което няма нищо общо с темата.
А и с галерията какъв е проблема ? Системите за галерии не са CMS-и ли ?
Това твоето ми изглежда, като новините вчера "газовите уредби стрували ...лв., а метановите ...лв."
 
От: Drupal vs Wordpress

Естествено, че не ставаше въпрос за теб, Alexer (съжалявам, че си се объркал, аз също съм с добри впечатления), а за досадника нетфърфър, който постоянно се вре в теми, по които взимам участие, казва по някоя мила глупост с хашлашки тон, а като го нарежеш на салата с факти и линкове по съответните теми ползва обиди, съответно вече съм свикнал да му раздавам шамари само като му видя ника. Но понеже това е неприятен процес и за мен, то затова вече избягвам да чета и пиша в този форум (ако щеш ми вярвай, но преди малко засякох темата в Гугъл :) и затова успях да ти отговоря и да те уверя, че е станало недоразумение).

На автора на темата съм му отговорил абсолютно конкретно на въпроса и мисля, че го разбра и оцени. И WP, и Drupal се индексират добре като код, но оптимизацията си зависи най-вече от оптимизатора, а не от кода.
 
Последно редактирано:
От: Drupal vs Wordpress

По твоя конкретен въпрос - да, Системите (вероятно имаш предвид повечето скриптове за галерии) за галерии не са CMS-и. Те са си скриптове с админ-панел за управление на съдържанието, но това не ги прави автоматично CMS. За да не съм голословен, ще дам за пример една от най-известните и разпространени галерии - Coppermine и отговор на админа на подобен въпрос:
Yes, i am talking about the website not the coppermine application. Infact coppermine application too doesn't uses any cms.

Why are you so interested in knowing what this website is using?

http://forum.coppermine-gallery.net/index.php?topic=36290.0

Т.е., той пояснява. че самият им сайт, в който освен галерията са интегрирани и форум, и новини, и коментари etc, не е cms, а и само галерията също не е с ядро на cms.
 
Последно редактирано:

Горе