Duplicate content или не ?

HailMary

New Member
Наскоро открих един сайт в моята ниша ХТМЛ които всеки ден си пише уникални статии , но понеже човека не разбира явно от СЕО пише статиите и ги трие , веднага се свързах с него и му предложих да го линкна от мой сателитки а той да ми даде да му копирам статиите в моя сайт, човека веднага се съгласи та въпроса ми е как Гоогле гледа на такива статии , които се публикуват в 2 сайта и след около 24 часа единия сайт ги маха , дали ще ми ги отчита като уникален контент или .... ?
 
От: Duplicate content или не ?

Според мен ще ти ги отчете, но първо трябва да мине време, докато ги деиндексира от неговия сайт.
 
От: Duplicate content или не ?

Наскоро открих един сайт в моята ниша ХТМЛ които всеки ден си пише уникални статии

Според мен, щом сайтът сам си пише статиите, то те, а и той са наистина уникални. Разбира се, че Гугъл ще ги отчете, като уникални. Той на такива статии не се е натъквал. :)
 
От: Duplicate content или не ?

Според мен ще ти ги отчете, но първо трябва да мине време, докато ги деиндексира от неговия сайт.

Но дотогава (до момента на деиндексиране) Google ще знае кой е първоизточника и няма да е толкова добре за другия сайт, в които си копирал ...

Може би, ако слагаш линкове към неговите статии няма да е толкова лошо, но от това пък ще печели неговия сайт в крайна сметка и когато той ги махне, ще имаш линкове към несъществуващи страници, което пак не е добре...

Само предположение (а не предложение):
Ако сложиш и държиш такива линкове към него известно време и после (след като ги деиндексира при него ... ще трябва да проверяваш :) ) ги махнеш дали няма да се загуби неговия сайт като първоизточник и да останеш само ти?
 
От: От: Duplicate content или не ?

Добре де, аз не виждам какъв е проблема. Първоизточника пуска статията за 24 часа. Ти я копираш и я слагаш на твоя сайт. Гугъл няма да индексира двата сайта по едно и също време. Вероятнста да индексира най- напред първоизточника а после теб е много малка. Това е така защото оригиналната статия се задържа само 24 часа, а ти ще оставиш статията на твоя сайт за постоянно. По този начин е твърде вероятно Гугъл да индексира статията на твоя сайт, като уникална, защото първоизточника вече я е изстрил. Ако пък стане така, че Г. първо индексира първоизточника а после мине през твоя сайт, ще ти го отчете като дублирано съдържание. Но при повторно минаване през сайтовете ви, ще е останала само твоята статия, което я прави уникална. Друго яче казано, този проблем, с времето се решава от само себе си.
 
От: Duplicate content или не ?

Welder е прав!
Така или иначе, 24 часа не са кой знае колко много време, така че вероятността ти да си първоизточник за гугъл е много голяма.
Не се чуди изобщо!
 
От: Duplicate content или не ?

Аз се чудя изобщо какво доверие ще има гугълбот на този сайт дето му изчезва всяка страница след 24 часа. Ако я индексира в този период, то всеки път като се връща, ще вижда 404 грешка. Някак имам чувството, че скоро ще се откаже да влиза изобщо в тоя сайт, освен ако няма сериозни линкове :).
 
От: Duplicate content или не ?

Май логиката на Kiss е най-добра!

Да но, ако пък бота реши, че този сайт дава фреш контент всеки ден, при това лачен контент и да допуснеш, че не само не се откаже ами и почне все по често да посещава този сайт какво правим тогава? В друг сайт има абсолютно същия 1:1 контент, не дубликейт ами направо у небитието заминава.

Но всичко това са си разсъждения де :)
 
От: Duplicate content или не ?

Просто трябва да се наблюдава сайта за да се разбере. Виж какво има индексирано, виж дали изобщо индексира новите страници или вече се е отказал :). Виж след колко време ги премахва от индекса.
 

Горе