Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Видеото е като трейлър на Цайтгайст 4...

Клипът е нищо особено. За мен лично е 10 мин. губене на време, което малко хора посшедно време имат. Най-вече за да изчакаш, за да се запишеш в поредната социална мрежя. Нищо креатино или поне като водеща идея, която да накара някой да се регистрира, дори да остане там. Идеята е да има с какво да го хванеш. Аз лично, специално за клипа, бих го свил до макс 3 мин., като през това време се обяснявя кое е уникалното и невероятното около тази мрежа и защо тя. Всичко друго са празни приказки. ;)
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

От почти година и половина г-н Добромир Гущеров върти далавери с правителството чрез различни абсолютно безсмислени и неосъществими IT проекти, тъй като тази сфера е много добра за изпиране на пари - проекта няма фиксирана цена. (Например софтуер за парламента на стойност 300 000 000 лева.)

В България имаме страшни експерти - при политическа делегация изпращаме г-жа Искра Фидосова, която е като изрод с увреждания за чужденците. Очаквам при конференция на IT сферата държавата на изпрати друг български IT специалист - Добромир Гущеров. Ще им показва най-новата иновация - как да създадат сами статия в Wikipedia.
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

мен много ме радва факта, че на всяко (поне последните 2 години) IT събитие, президента (ако е гост) става и започва да благодари на всички IT специалисти за доброто развитие, което търпи този сектор през последните години. До тук добре, много ме ласкаят тези думи, защото се чувствам част от това развитие. Но комичното идва когато започне да говори как тази години, макс до другата, ще е на лице едно работещо онлайн правителство. Както се досещате за момента няма такова, не поне във вида, в който го искаме и както е в другите държави. За жалост, предполагам, и тази година (ако бъде гост) ще го спомене. Не знам тази социална мрежа колко общо има с правителството, но знам че тези проекти се изпълняват от хора, които грам не им пука за това, след себе си да оставят нещо читаво и работещо. Има винаги 2 страни - комисионерите (седящи между изпълнителя и този, който финансира) взимат големи %, като в последствие изпълнителя ще трябва да работи на минимума, а в същото време поръчката ми е повече от сериозна. Другото е - дават се тези проекти на фирми, приближени до хората, които са на позиция, на която могат да ги вземат, а фирмата им не прави нищо качествено. Както виждаме, една добре развита в IT отношение държава няма читаво електронно правителство. Това е добър показател за това краде ли се и работи ли се? Както каза един дядо от едно село (в което почивахме) - "остави ги момко, те сами ще се затрият". :)
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

дУвамис :D
 
Последно редактирано:
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Рекламния клип е изключително професионален, което навежда на мисълта за вложена сериозна сума пари. След 20-на години в България вече се натрупаха доста капитали и започват да избиват в частни прищявки като този проект. Ето интересни коментари за проекта:


It seems to be driven by a single person (evinced by his writing style) with deep enough pockets to get our attention with his mysterious advertising.
http://penguinwebdevelopment.com/ui-design/duvamis-how-not-t-create-a-website


Now, my instincts began to warn me of a potential scam. Why Bulgaria - a country whose law enforcement abilities against Internet crime are not exactly stellar, mostly because they have no law applicable to the Internet - and not the United States or Western Europe?
Duvamis' ad campaign is the perfect example of doing it wrong.
http://fixedgear808.blogspot.com/2013/06/what-truth-about-duvamis.html
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Вторият коментар е на някаква маймуна, която даже не знае къде се намира България. Всичко друго е ОК като изказване. ;) Тъпунгера да дойде да види как Я.К. се бие с лошите и после да ми обяснява. Аз лично не съм виждал някакви извращения тук в БГ, такива каквото наблюдавам от Гана и подобни. Но нищо, то на хамериканец като него е простено. Поредния идиот с Макдоналдс в едната ръка и дистанционно в другата. ;)
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Хора съжаляват, че не са прибрали парите на "предприемача" по проекта, но нормален човек как да работи за такива - все едно да подлагаш пластмасова чашка под устата му, докато повръща шампанско за 10 000 и да се радваш, че и ти пиеш... Не всеки го може.
 
От: От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Хора съжаляват, че не са прибрали парите на "предприемача" по проекта, но нормален човек как да работи за такива - все едно да подлагаш пластмасова чашка под устата му, докато повръща шампанско за 10 000 и да се радваш, че и ти пиеш... Не всеки го може.
Аз съм много за идеята хора с такива капитали да наливат пари в интернет проекти. Лошото е, че за нещо качествено и такова, каквото още не се е създало или слабо развито се иска много по детайлен поглед от човек цял живот писал кодове или обикалял VIP партитата в БГ. Вижте да речем собственика вече на Tesla, бившия на PayPal. Пичът не спира да си проучва, да си се рови, да наблюдава тенденции...това е идеята на занянието, ако искаш да направиш нещо ново. Както се вика обиколи 10-20 IT конференции, срещни се с IT специалисти вече имащи зад гърба си нещо, което е изградено и работи.

Трудно се вижда Земята през погледа на някой ходещ по нея. ;)
 
От: От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Може да е старомодно, но съм скептично настроен към инвеститори, които по потник, разкриващ рошави мишници щракат с пръсти на поредния кючек в чалга заведенията... :clap:

Аз съм много за идеята хора с такива капитали да наливат пари в интернет проекти. Лошото е, че за нещо качествено и такова, каквото още не се е създало или слабо развито се иска много по детайлен поглед от човек цял живот писал кодове или обикалял VIP партитата в БГ. Вижте да речем собственика вече на Tesla, бившия на PayPal. Пичът не спира да си проучва, да си се рови, да наблюдава тенденции...това е идеята на занянието, ако искаш да направиш нещо ново. Както се вика обиколи 10-20 IT конференции, срещни се с IT специалисти вече имащи зад гърба си нещо, което е изградено и работи.

Трудно се вижда Земята през погледа на някой ходещ по нея. ;)
 
От: От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Може да е старомодно, но съм скептично настроен към инвеститори, които по потник, разкриващ рошави мишници щракат с пръсти на поредния кючек в чалга заведенията... :clap:
Пичът явно чат пат ги чува нещата, плати ли е в prnewswire.com, за статийка. Еваларка. ;) Важното е да се шуми повече - prnewswire.com/news-releases/duvamis-social-network-empowers-self-discovery-211901841.html
 
От: От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Отворили са и чувала за прииждащите пари :)
https://advpanel.duvamis.com/en/dashboard/index.html

Пичът явно чат пат ги чува нещата, плати ли е в prnewswire.com, за статийка. Еваларка. ;) Важното е да се шуми повече - prnewswire.com/news-releases/duvamis-social-network-empowers-self-discovery-211901841.html
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

edit: грешната тема, sorry
 
Последно редактирано:
От: От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Отворили са и чувала за прииждащите пари :)
https://advpanel.duvamis.com/en/dashboard/index.html
Да, явно са отворили платформа за рекламодатели. Но, за да продадеш на големи, трябва да им докажеш, че си струва. Или казано на друг език, да предоставиш данни и статистики за трафика, както да знаят какъв е.

Можеше повече да се направи за селс пейжд. Аз лично ми е малко трудничко да бъда зарибен с толкова информация. Можеха да вкарат някой друг скришнот на системата от вън, едно кратно интро видео какво реално представлява услугата, до колко ще стигне рекламата, добри практики с други рекламодатели и прочие.
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Гледах клипа в ютуб от техния канал, има 4.5 милиона гледания... но ми се струва зловещ :D
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Нещо, нищо не чувам за тази социална мрежа. Май нещо позамря...ако въобще е имала някакъв пик. ;)

Не знам колко му е струвало, но определено си е набутвация. Дано не съм прав. ;)
 
От: Duvamis - новата социалка на Гущеров (на Мария)

Като гледам сайта е умрял 100%.

А дано го последват и създателите му до 10-то коляно! Ще е едно добро начало за територийката ни.
 

Горе