E-book в помощ на популяризирането на сайт

takitodorov

Member
Здравейте,
Интересувам се следния въпрос:
Подготвил съм безплатна ел. книга с цел да подпомогна популяризирането на един сайт. Не съм го правил досега и търся съвети в тази връзка. Например:
има ли някакви тънкости в самото изготвяне на книгата, сайтове, където да бъде качена, добре ли е да бъде качена една и съща книга в много такива сайтове и т.н. Изобщо всичко свързано с това. Знам, че тук има доста хора с такъв опит, които биха могли много да помогнат. Благодаря, предварително!:|
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Аз бих използвал SlideShare и достоверни сайтове при търсене в Google или DuckDuckGo 'submit free pdf book''
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Ето един списък от такива сайтове:
http://www.webuildlink.com/document-sharing-site-list.html

Имай напредвид, че някой от тези сайтове не позволяват live links (кликаеми връзки) в документа. Така че при тях разчиташ само на био-то или описанието на документа.
Няма проблем да го качиш на всички сайтове. Предполагам не те интересува дублирано съдържание, защото не се бориш за Google, а за директни посещения от книгата.

Ако има полезна информация в книгата може да я пуснеш и за продаване на ниска цена на сайтове каго tradebit.com и ebay.com.
И пак, ако е наистина ценна и има само 1-2 линка към твоя сайт можеш да я пуснеш за продаване с MRR (master resale rights) права. Така може да се разпространи доста бързо.
Ако е PDF не забравяй да го заключиш за редакция.
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Забравях още нещо да добавя... много зависи от сайта ти и аудиторията която гониш, но един много лесен начин да докараш трафик е като пуснеш книгата по торент сайтовете.
Правил съм го с много добри резултати.
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Ето един списък от такива сайтове:
http://www.webuildlink.com/document-sharing-site-list.html

Имай напредвид, че някой от тези сайтове не позволяват live links (кликаеми връзки) в документа. Така че при тях разчиташ само на био-то или описанието на документа.
Няма проблем да го качиш на всички сайтове. Предполагам не те интересува дублирано съдържание, защото не се бориш за Google, а за директни посещения от книгата.

Ако има полезна информация в книгата може да я пуснеш и за продаване на ниска цена на сайтове каго tradebit.com и ebay.com.
И пак, ако е наистина ценна и има само 1-2 линка към твоя сайт можеш да я пуснеш за продаване с MRR (master resale rights) права. Така може да се разпространи доста бързо.
Ако е PDF не забравяй да го заключиш за редакция.

Благодаря за помощта. Обаче точно дублираното съдържание ме притеснява. Освен, че освен директните посещения, не искам и класирането в гугъл да пострада. Означава ли това, че е по-добре да не пускам книжлето?
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Чакай, че май не разбирам предназначението на книгата...
Ти нали няма да я публикуваш на твоя сайт?
Как точно те притеснява дублираното съдържание?
При положение, че тя е по други (един вид социални) сайтове дублирането няма никакво значение за твоя сайт и няма да нарвреди на Google репутацията ти.

Ако пък искаш да я публикуваш на твоя сайт просто го направи първо там и изчакай няколко дена... докато Google го индексира.
След това публикувай навсякъде другаде. Така сайта ти ще е първия и дублирането пак няма да ти влияе много-много.
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Забравях още нещо да добавя... много зависи от сайта ти и аудиторията която гониш, но един много лесен начин да докараш трафик е като пуснеш книгата по торент сайтовете.
Правил съм го с много добри резултати.
Не се бях сещал за такова нещо. Мерси за идеята.
 
От: E-book в помощ на популяризирането на сайт

Преди няколко дена го четох това нещо... Даже сега като видях, точно на 7-ми Януари са пуснали HowTo-то.
Guerilla SEO via BitTorrent. ;-)
 

Горе