EasyAds започна масова чистка!

medi

Member
Здравейте, гледам EasyAds започна голяма чистка на сайтове в рекламната им мрежа.
Някой има ли пострадал и може ли да сподели защо сайта ви не е отговаря на техните изисквания.
 
От: EasyAds започна масова чистка!

Чистката (поне те така обясняват в меила) е поради завишени изисквания на рекламодателите. Причините са поради която отпадат сайтовете са:
-[FONT=&quot] [/FONT]Недостатъчна доходност на рекламните площи
-[FONT=&quot] [/FONT]Недостатъчен брой посетители
-[FONT=&quot] [/FONT]Липса на авторско съдържание
-[FONT=&quot] [/FONT]Некачествен дизайн
-[FONT=&quot] [/FONT]Нередовна поддръжка

Хубавото е че цените на клик се вдигат, до сега бяха по 10 ст. за банер и по 5 ст. за текстов линк, след промените стават 30 ст. за банер и 10 за текстов линк.


Честито на печелившите
 
От: EasyAds започна масова чистка!

Аз мисля, че е време поне Etarget да се вдигнат на крака малко и да увеличат също парите за издателите си и да наложат поне малко по високи цени за клик.
Мисля, си че при тези нови цени на EasyAds много рекламодатели отново ще се насочат към google и ETARGET. Дано има скоро някоя конкурентно способна реклмана мрежа с добри цени.
 
От: EasyAds започна масова чистка!

Сега им загледах новите услови... 60 СТОТИНКИ на клик искат от рекламодателя, като се дели 50 на 50 за тях и издателя!?!?!? На тея каква им става бе? Това е безумна цена за България:cry:
 
От: EasyAds започна масова чистка!

Според опита и наблюденията, които имам, нещата вървят към създаване на мафия и 'удушаване' на малките и средни сайтове. Тук рекламодателите се ползват като оправдание, за да се извършат тези промени. Това си е мое мнение, но според мен нещата са доста по-сложни, отколкто изглеждат и вървят към картелно спорзумение между малкото рекламни платформи в БГ, като има и някакви договорки с големи сайтове. Рекламодателите нямат думата.

Дано скоро се появи истинска конкуренция и алтернатива, за да можем спокойно да си взимаме реклами за сайтовете и да разчитаме на коректност!
 
От: EasyAds започна масова чистка!

Според мен хората са решили да отстъпят малък пазарен дял за сметка на голяма работа, която е необходима по поддържането на по-голяма база сайтове.

Защото - за да се гарантира на рекламодателя, че няма измами с кликовете му си е усилие, което се прилага еднакво и към големи, и към малки сайтове. Но малките носят по-малки печалби, по-малък интерес има към малките сайтове, а и по-малките биха шмекерували по-често, защото приходите са им по-ниски.

Все едно да имаш новинарски сайт и да решиш - дали пускаш всичко наред, което ти идва като новина, или подбираш най-интересното.

И аз мисля, че няма монопол, защото etarget и Google са достатъчно големи мрежи и работят с достатъчно големи сайтове. Просто при тях системата е с "наддаване", а всички платформи, които не използват наддаването, имат сметка да си подбират сайтовете, с които работят.
 
От: EasyAds започна масова чистка!

Няма лошо да си подбират сайтовете, но нека има ясни условия. А не да те одобрят и след 3 месеца да те махнат. А и никой не е казал, че ще махат само разни блогспот сайтове, покрай чистката може да изгърмят и сайтове със средна посещаемост. Ще изчакаме и ще видим отзивите. А относно ETARGET тях не ги броя за достоен конкурент, защото нямат банерна реклама. Имат разни картинки с текст, но големите банери ги нямат. Гугъл имат банери, но няма атрактивни рекламодатели при тях и цените за БГ кликовете са ниски.
 
Последно редактирано:
От: EasyAds започна масова чистка!

При условие че те дават парите, имат пълното право да слагат каквито изисквания си искат.
Не виждам къде е проблема. Всеки има избор, всеки може да се махне от там.
 

Горе