easytrader - старата песен на нов глас

emk0

New Member
Един от първите клиенти на тази платформа съм и работя с тях от над 2 години.
В началото бях МНОГО доволен, имах добри приходи, рекламодателите постоянно обновяваха профилите си и добавяха моя сайт.

Но в последните 6 месеца easytrader буквално изгониха клиентите си (включително и мен) с печалбарството което ги налегна .. смешно е да плащат 2-3-5 стотинки/клик на над 1000 сайта и само 100-200 да имат що-годе нормални пиходи.

Миналия месец хвърлиха прах в очите на хората с вдигането на цената на кликовете, но това увеличение не е към партньорите или вероятно няма да повлияе много на приходите им а главно на цената към рекламодатели и рекламни агенции.

Останах и с много негативно впечатление когато ми отказаха, да прехвърялт сайта ми в VIS групата и ме оставиха в Extreme Network което си е направо обидно при положение, че изпълвам всички критерии там - сайта ми е един от най-популярните за новини, събития и статии за електронна и клубна музика в България с над 5000 посетители дневно.

Дори и да се появи на хоризонта нов рекламодател, вероятно системата автоматично му добавя определен брой сайтове от VIS и Premium и никога не обновяват профила си за добавяне на нови сайтове.

Не мога да се оплача от приходи в сайта си, имам си постоянни рекламодатели но беше хубаво в по-затънтените полета да слагам банери на трейдъра, но от няколко седмици вече ме загубиха като патньор а и предполагам в близко бъдеще доста хора ще последват.
Надявам се скоро време да се появи конкуренция на трейдъра на българския пазар (не включвам адсенс, чужда е) понеже тяхното си е направо монополистично поведение.
 
От: easytrader - старата песен на нов глас

Доколкото виждам май промените не засягат партньорите, а рекламодателите. При мен промяна няма, освен,ч виждам новите и възможните рекламодатели.:rolleyes:И аз не съм доволен от тоя сайт!
 
От: easytrader - старата песен на нов глас

Е нали разбирате, че като печелите повече, печелят и те, т.е. и на тях им се иска да добавят повече VIS и пр. сайтове. Обаче... реалността е такава, че в точно този момент рекламодателите са малко, ето "Неоген" спряха платформата, някои други си правят врътки и оглушки (все още няма да визирам кои), така че... поне бъдете доволни, че каквото и да си изкарате, колкото и да е малко, от Google и от Easytrader ще си го получите. Сигурността е бих казал първостепенен фактор.
 
От: Re: easytrader - старата песен на нов глас

ако държите ще махна спора ви ама иначе клюки да има :p

клюки, клюки, но това са някакви глупости и си мисля, че Ivanix е много прав за едно нещо:

Ivanix каза:
P.S. Към админа - жалко, че в този форум допускате да се пише как да се манипулират кликове, вместо да давате съвети на хората, как да работят коректно и печелившо с интернет. Подобни потребители и постове понижават нивото на сайта и форума и отблъскват хора, които биха провели сериозна дискусия.

Винги съм се надявал хората да обсъждат по-подробно как менажират кампаниите си с малко повече подробности и съвети в този форум, но много малко са тези, които го правят.
 
От: easytrader - старата песен на нов глас

Никола, подкрепям те! Аз лично силно намалих постовете си поради тази причина, че не се обсъжда това как да се прави бизнес, а се обсъжда кой какви сайтове продавал и защо толкова им искал. Най-много коментари има точно в секция "Пазар", де се вика има хора, които са "На всяко гърне меродия". Трябва да полагаме повече усилия в разработването на сайтовете си, да търсим начини за повече посетители, да оптимизираме .....

П.П. Лично аз ползвам изитрейдър, не съм много доволен от цените, но пък имам разнообразие на банерите, затова ги и ползвам и то само за 1 позиция, колкото да разведри обстановката.
 
От: От: easytrader - старата песен на нов глас

П.П. Лично аз ползвам изитрейдър, не съм много доволен от цените, но пък имам разнообразие на банерите, затова ги и ползвам и то само за 1 позиция, колкото да разведри обстановката.

ето това в мнение и мисля, че би било полезно на начинаещите уебмастери. Ако се сподели сайта в коя ниша е, какви видове банери, какви позиции и т.н., как си докарват трафик ще е много по-полезно, отколкото повечетописаници тук.

Между другото мисля че бях писал като предложение да се раздели на БГ и Други, както за Pay Per Click Management, така и в другите раздели.
 
От: easytrader - старата песен на нов глас

Аз лично се съмнявам да има много измами.
Липсата на добри резултати в easytrader.bg си го обяснявам с това, че сайтовете от които има кликове не са насочени към дейността на ракламодателя.
Все едно от кликовете от gbg.bg да чакаш резултат.
 
Re: От: Re: easytrader - старата песен на нов глас

клюки, клюки, но това са някакви глупости и си мисля, че Ivanix е много прав за едно нещо:



Винги съм се надявал хората да обсъждат по-подробно как менажират кампаниите си с малко повече подробности и съвети в този форум, но много малко са тези, които го правят.


Махнах го а какво е казал иваникс не бях видял аз даже него чета щото обикновено се заяжда с хората макар и да подкрепих позицията му когато ставаше на въпрос с изцепката с Богомил Шопов в www.webmasterbg.org това не означава че го подкрепям позицията му по принцип.... Та nik0la ти като напишеш нещо бате съм по склонен да го прочета....

иначе съм съгласен че с измама не се печели има две насоки за увеличаване на печалбите първата наистина е подобраване на менижмънта на рекламните кампании и сайта като цяло (привличане на повече посетители и рекламодатели) а втората е направата на още сайтове в по печеливши ниши....
 
От: От: От: easytrader - старата песен на нов глас

ето това в мнение и мисля, че би било полезно на начинаещите уебмастери. Ако се сподели сайта в коя ниша е, какви видове банери, какви позиции и т.н., как си докарват трафик ще е много по-полезно, отколкото повечетописаници тук.

Между другото мисля че бях писал като предложение да се раздели на БГ и Други, както за Pay Per Click Management, така и в другите раздели.

Никола, преди около 2 месеца реших да сложа изитрейдър поради факта, че от гугъл се въртяха едни и същи банери. Реших да ги сложа за разнообразие и от гледна точка повече кликове. Когато една реклама ти се набие в съзнанието и си я видял 100000 пъти ти писва от нея, така е и с посетителя, това го разнообразява и кара да си каже: "Я, някъв нов банер .." За съжаление адсенс не предоставят кой знае какво разнообразие, същото важи и за изитрейдър, но като съчетаеш двете го постигаш :)
 

Горе