Easytrader.bg срещу Google Adsense

Autohop.bg

New Member
Може ли да споделите мнение за това кое е по доходоностно за Българския пазар - Easytrader.bg или Google Adsense. Google ми се струва че плаща по добре но има много малко български реклами и хората не искат да кликат, а другата програма е доста богата на това.
 
Autohop.bg каза:
Може ли да споделите мнение за това кое е по доходоностно за Българския пазар - Easytrader.bg или Google Adsense. Google ми се струва че плаща по добре но има много малко български реклами и хората не искат да кликат, а другата програма е доста богата на това.

Значи можеш сам да прецени това ;)

Или 100 реклами от Easytrader.bg или 10 реклами от Google Adsense.
Първите плащат по малко, другите повече.
Аз лично бих предпочел първия вариянт, за да има по голямо разнообразие от реклами на Български :)
 
Моят въпрос беше малко по друг - дали според вас българинът клика повече на реклами от easytrader или на Google. Защото правилно ако сложа много реклами на easytrader ще е еквивалент на по малко от google защотото google плаща повече но ми е интересно кое ще е по оптимално в крайна сметка.
 
Autohop.bg каза:
Моят въпрос беше малко по друг - дали според вас българинът клика повече на реклами от easytrader или на Google. Защото правилно ако сложа много реклами на easytrader ще е еквивалент на по малко от google защотото google плаща повече но ми е интересно кое ще е по оптимално в крайна сметка.
Аз ти предлагам пробвай за да видиш за твоят сайт кое ще е по-добро. Пък какво кликва повече българинът пак ще разбереш като тестваш. Сложиш си адсенс за 1-2 седмици докато примерно от изитрейдър те одобрат рекламодателите. След това сложи изитрейдър като махнеш адсенс и сам ще видиш от кое получаваш повече.
 
Ами това и ще направя, публикувах я тази тема за да попитам ако някой е имал опит с това да даде съвет, все пак не може всичко да се знае от първия път а съветът и опита на други webmaster-и е винаги много полезен.
 
chudo каза:
Ми сложи и двете, Аз така сам направил и от двете почти нищо не изкарвам.

Така нарушаваш условията на Google, нямаш право да слагаш друга контекстна реклама на страница където има AdSense.
 
До сега гоогле не се е оплакал а ми е ревал за доста други неща. можеш да видиш сам www.extremus.info А в правилата му пише че не може да имаш реклами които приличат на неговите
 
Праща ти майл от любимата гергана и ти саобщава че си в нарушение и че е спрял рекламите кам някой твой саит които според него нарушава списака от правила.
 
Докато преглеждахме Вашия профил, забелязахме че в момента показвате Google реклами по начин, който не съответства на нашата програмна политика. Пример за нарушение на правилата на AdSense може да бъде намерен на
Код:
www.XXXXXX>XXXX

Както е посочено в програмната политика на AdSense, на издателите не се разрешава да променят рекламния AdSense код по никаква причина. Щом генерирате рекламния код в страниците на AdSense профила си, не може да променяте никоя част от кода или ръчно да променяте оформлението на рекламите. Например, издателите не могат да изменят променливата величина за височината на рекламите за маскиране на надписа Реклами от Google.

Издателите в AdSense не трябва да поставят реклами на Google на страници, които нарушават Указанията на Google за качество за уебмастъри (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769#quality ). Въпреки че тук са дадени някои от тези указания, Ви препоръчваме да отделите време и да се запознаете обстойно с техния пълен текст.

* Правете страници за потребители, не за търсачки.
* Не използвайте прикриване (cloaking) или тайно пренасочване.
* Избягвайте зареждане на страници с неподходящи думи.
* Не създавайте множество страници, поддомейни или домейни с по същество повтарящо се съдържание.
* Не участвайте в схеми от връзки, предназначени да повишат ранга или да подобрят позицията на Вашия сайт.
* Избягвайте "входни" (doorway) страници, създадени единствено за търсачки, както и други шаблонни подходи като партньорски програми с малко или никакво оригинално съдържание.
* Избягвайте трикове за подобряване на ранга на Вашия сайт в търсачките. Добро правило за преценка е дали се чувствате комфортно по отношение на действията си спрямо даден конкурентен сайт. Бихте могли да си зададете и въпроса: "Това помага ли на моите потребители? Щях ли да направя това, ако нямаше търсачки ?"
* Ако Вашият сайт участва в партньорска програма, се уверете, че той й придава допълнителна стойност. Предлагайте уникално и подходящо съдържание, което да кара потребителите да посещават първо Вашия сайт.

В резултат на това, прекратихме подаването на реклами към сайта.

Вашият AdSense профил остава активен. Въпреки това силно Ви препоръчваме да отделите време и да прегледате нашата програмна политика (https://www.google.com/adsense/policies), за да приведете всичките си уебстраниците в съответствие с нейните правила.

Моля отбележете, че ако установим други нарушения в бъдеще, си запазваме правото да закрием Вашия AdSense профил.
 
ЕТО ОЩЕ
Забелязахме, че в рекламите на Google на Вашия(ите) сайт(ове) са
генерирани невалидни кликвания или импресии чрез потребители на
програми на трети страни, на които е платено или имат други подбуди да
посетят Вашия сайт. Подобни програми включват, но не само, сайтове за
автоматично сърфиране, плащане за сърфиране, плащане за четене или
плащане за кликване.

Ако продължим да установяваме невалидни кликвания или импресии чрез
тези услуги за Вашите реклами, може да деактивираме профила Ви, за да
защитим нашите рекламодатели. Освен това можем да регулираме бъдещите
Ви плащания за всички дни, в които са се появили невалидни кликвания, с
цел правилно да кредитираме рекламодателите за всяко невалидно действие.

Разбираме, че може би желаете да получите специфична информация относно
неправомерните действия, които наблюдаваме във Вашия профил. Поради
частния характер на нашия алгоритъм обаче не може да разкриваме
подробности за това как работи нашата технология за мониторинг или
какви специфични неща сме открили във Вашия профил.

Напомняме Ви, че всеки метод за генериране на невалидни кликвания или
импресии е абсолютно забранен съгласно нашите Срокове и условия и
програмна политика:
 
До преди една година със сигурност Google забраняваха поставяне на друга контекстна реклама на страници с AdSence, напр. Amazon, Yahoo Ads, Chitika, Kontera, Clicksor, AdBrite, Bidvertiser, ... Сега май наистина са променили условията но не мога да намеря инфо.
 
Гледах ги, и английските версии гледах обаче не видях да пише нещо за конкурентни контекстни реклами, или вече няма или аз чета между редовете :)
 
Гугъл не забраняват вече да имаш и друга контекстуална реклама на сайта. От личен пример мога да кажа, че вече месеци наред използвам и Гугъл и Изитрейдър, същото може да се види на още много БГ сайтове, като darik.bg например 8)
 
Моят опит досега показва, че easytrader.bg дава около 10 пъти по-малко кликове отколкото адсенс. Обеснявам си го с това, че адсенс насочва рекламите си според съдържанието на сайта
 
Моят въпрос беше малко по друг - дали според вас българинът клика повече на реклами от easytrader или на Google. Защото правилно ако сложа много реклами на easytrader ще е еквивалент на по малко от google защотото google плаща повече но ми е интересно кое ще е по оптимално в крайна сметка.

От личен опит мога да ти кажа, че моите потребители кликат повече върху банерите на Easytrader, отколкото на Google.
Но това за всеки сайт е различно, според съдържанието му и потребителите...
 

Горе